Новини

В Україні з’явиться освітній омбудсмен

З 1 січня 2019 року в Україні запрацює інститут освітнього омбудсмена – відповідне рішення сьогодні, 6 червня 2018 року, було ухвалене під час засідання Кабміну. Ключовим завданням омбудсмена буде захист інтересів та прав здобувачів освіти, педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників. Про це повідомили на сайті МОН

Як зазначила міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич:

«Зараз у нас активно відбувається децентралізація – значні повноваження та кошти передаються на місця, університети та наукові установи також стають дедалі більш автономними. Це необхідно – на місцях краще зрозуміло, як ефективно використати ресурси. Але, на жаль, ми стикаємось і зі зловживаннями. Тому мають бути розвинені інструменти, що стануть запобіжниками та захистять права учнів, студентів, освітян і науковців».

До посади омбудсмена вже сформовані чіткі вимоги. Наприклад, він не зможе поєднувати свою роботу з іншою діяльністю, окрім викладацькою та творчої. Також майбутньому освітньому омбудсмену необхідно мати громадянство України (та прожити на її території щонайменше 5 років) та вищу освіту. І, звісно, кандидат має ідеально володіти українською мовою. На допомогу правозахиснику буде створена спеціальна служба.

За планом, отримавши скаргу про порушення прав, служба має розглянути її максимум протягом місяця. Вже після цього омбудсмен зможете прийняти рішення про обґрунтованість претензій та надати свою відповідь, чи навіть вжити заходів щодо захисту прав заявника.

Також урядовці наполягають на тому, що особливу увагу освітній омбудсмен має спрямувати на проблему забезпечення гідних умов навчання дітям з особливими освітніми потребами.

 

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter