Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦
Новини

Планування роботи дитсадка на рік: рекомендації МОН

Одним із основних документів, який регламентує діяльність дитсадка впродовж навчального року та літнього періоду, є план роботи закладу дошкільної освіти. Міністерство науки та освіти України надало рекомендації щодо створення плану роботи дитсадка, його розділів і змісту, аналізу діяльності закладу та процесу постановки завдань на рік.

Кількість розділів плану роботи визначається педагогічною радою закладу. Орієнтовні розділи:

  • аналіз діяльності закладу;
  • визначення річних завдань на майбутній період;
  • діяльність структур колегіального управління та методичного кабінету;
  • адміністративно-господарська й організаційно-педагогічна діяльність;
  • внутрішня система оцінювання якості освіти.

У МОН наголошують, що особливу увагу варто приділити створенню комфортного та безпечного освітнього середовища. Заходи, спрямовані на це, мають бути наскрізно висвітлені в усіх розділах плану. Наприклад:

  • створення освітнього середовища, вільного від будь-яких форм насильства та дискримінації;
  • надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу;
  • реалізація прав дітей з особливими освітніми потребами;
  • забезпечення емоційного добробуту дошкільнят тощо.

Але перш ніж приступити до розробки плану на новий навчальний рік, заклади дошкільної освіти мають провести аналіз своєї діяльності за попередній період. Він має відображати логіку планування і містити інформацію про діяльність методичного кабінету, метеріально-технічне та навчально-методичне забезпечення, психолого-педагогічні умови, взаємодію з батьками. Цей розділ також включає і моніторинг якості освіти.

Потім варто поставити 3-4 річних завдання, які беруть до уваги програму розвитку закладу на найближчі роки, його актуальні проблеми та пріоритетні напрямки діяльності. Кількість річних завдань може варіюватись, адже вона залежить від багатьох чинників: викликів, які стоять перед конкретним закладом, його досягнень, рівня професійної компетентності педагогів, кількості груп тощо. 

План роботи дитячого садка має бути розроблено за участю педагогів, також варто залучити батьків або осіб, які їх замінюють. План обговорюють на засіданні педагогічної ради, а затверджує його керівник закладу дошкільної освіти.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter