Новини

Профспілка вчителів вимагає виплатити вчителям допомогу в розмірі 10 прожиткових мінімумів

Профспілка працівників освіти і науки України звернулася до МОН та профільного комітету Парламенту з приводу забезпечення норм постанов Кабінету Міністрів України щодо виплати допомоги вчителям ЗЗСО в розмірі 10 прожиткових мінімумів.

У Профспілці нагадали, що постанова № 1028 передбачає, що виплата допомоги здійснюється за рахунок видатків, передбачених Державному бюджеті України на 2020 рік Міністерству освіти і науки України за бюджетною програмою «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти». ЇЇ обсяги було затверджено в сумі 3,7 млрд гривень.

Нагадаємо, що відповідно до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на покращення соціального захисту окремих категорій педагогічних працівників ЗЗСО у 2020 році, вчителям, які станом на 1 січня 2020 року працювали на посаді вчителя та мали стаж педагогічної роботи до 10 років включно, а також мають педагогічне навантаження у 2020 році і продовжують обіймати посаду вчителя, виплачується допомога в розмірі десяти прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що установлений на 1 січня 2020 року.

Однак через зміни до Державного бюджету України на 2020 рік, внесеними Законом України від 13 квітня 2020 року № 553-IX, видатки за цю мету скорочено.

Профспілка вимагає, щоб влада вжила заходів для виплати допомоги вчителям у 2020 році і передбачила відповідні видатки у проекті Держбюджету на 2021 рік. 

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter