Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦
Новини

Розпочався процес розроблення нового порядку конкурсного відбору підручників

Інститут модернізації змісту освіти розпочинає розробку нового порядку конкурсного відбору підручників. Основна мета – розв’язати проблеми якості шкільної літератури, які накопичувалися впродовж попередніх декількох років та недопущення такого сорому надалі. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет у своєму Telegram-каналі.

«Проблеми якості шкільної літератури накопичувалися впродовж попередніх декількох років. Наразі чи не щотижня маємо нові скандали через недоречності в підручниках на кшталт "лікувальної соди" або "глінтвейну для розігріву". Це лише незначна частина недоліків, які просто стали публічними. Насправді в підручниках, які друкувалися протягом 2015–2020 рр., на жаль, неточностей набагато більше. Таких висновків дійшли експерти Інституту модернізації змісту освіти. Ще минулого року вони отримали моє доручення та розпочали комплексні експертизи якості шкільної літератури».

Тепер, як заявив Міністр, багато чого зміниться:

  • повні електронні версії підручників будуть доступними на всіх етапах конкурсного відбору;
  • буде забезпечено відкритість та прозорість проведення кожного етапу конкурсу;
  • надання підручникам грифів відбуватиметься до початку проведення конкурсного відбору за результатами розгляду їх експертними комісіями;
  • особливу увагу буде приділено дизайнерському виконанню підручників, дотриманню санітарно-гігієнічних вимог до них.

Також ІМЗО активізує співпрацю з Національною академією наук, Національною академією педагогічних наук і закладами вищої освіти, які займаються проблемами підручникотворення. Обговорюється можливість апробації підручників перед їх масовим запровадженням у закладах освіти.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter