Цікаві настільні ігри для розвитку логічного мислення та підвищення цікавості до науки.

Усебічний розвиток дитини – це складний та багатогранний процес, що формує особистість. І значною частиною цього процесу є.. ігри! При чому як рухливі, так і інтелектуальні. До речі, дітям дуже подобаються настільні ігри. І ви можете використати їх на уроці із дидактичною метою.

Тим паче, що такі ігри розвивають логіку та математичні навички дитини, її просторове і стратегічне мислення, мовлення та навички соціальної взаємодії. А ще настільні ігри точно покращують психологічний клімат у класі!

Smart Solutions Thinkers «Просторове Мислення»

Вік гравців: 9-12 років.

Назва навчального предмету: математика.

Склад набору: 100 карток із завданнями, інструкція до гри.

Практична користь гри: розвиток логічного мислення учнів, тренування навичок встановлення причинно-наслідкових зв'язків та вміння працювати у групі, розвиток творчих задатків.

Суть гри: На кожній картці інтелектуального тренажеру з одного боку написані завдання, а з іншого – правильні відповіді (із різних областей знань). Учасники об'єднуються у кілька команд, отримують від учителя певну кількість карток та намагаються знайти правильні відповіді. При цьому головна умова – не перевертати картку

Кожна відповідь має бути логічною та обґрунтованою, а оскільки час для обговорення обмежений – відповідати треба швидко.

Smart Solutions Thinkers «Стратегія Вибору»

Вік гравців: 12-16 років.

Назва навчального предмету: біологія, географія, математика.

Склад набору: 100 карток із завданнями та інструкція до гри.

Практична користь гри: розвиток стратегічного мислення, вміння аналізувати можливі варіанти розвитку подій та шляхи їх реалізації, тренування навичок вибору правильного варіанту серед альтернатив.

Суть гри: на кожній картці представлений загальновідомий факт, пов'язаний як із навчальними предметами (наприклад, із біологією та географією), так і зі звичайним життям. Для вирішення завдань учні мають детально вивчити стратегічні ситуації, пов'язані із фактами, та обговорити всі альтернативні варіанти відповідей. 

Магнітна карта-пазл «Мандруємо світом»

Вік гравців: 5-16 років.

Назва навчального предмету: географія.

Склад набору: карта-основа з глянцевою ламінацією (60х41 см), багаторазові наліпки-пазли (58 шт.), упаковка, енциклопедія-путівник «Мандруємо світом».

Практична користь гри: розвиває пам'ять, логіку та увагу до деталей, дозволяє перевірити рівень засвоєння знань із географії.

Суть гри: учням потрібно розмістити на карті-основі зображення материків та країн. Готову мапу можна повісити на стіні у класі, оскільки так діти часто бачитимуть її і надовго запам'ятають кожну складову (таким чином тренуємо візуальну пам'ять).

Вікторина «Історія світу»

Вік гравців: 8-17 років.

Назва навчального предмету: історія.

Склад набору: ігрове поле, фішки та кубик, картки, аркуші спостережень, правила гри та відповіді на питання. 

Практична користь гри: розвиток логічного мислення, тренування навичок групової роботи та вміння відстоювати власну точку зору, дозволяє перевірити знання учнів з історії.

Суть гри: на кожній картці учасники знайдуть запитання, на яке мають дати відповідь. За кожну правильну відповідь вони отримують бали, тож головне завдання – не помилятися. Можна об'єднати клас у кілька груп та влаштувати змагання.

Скринька знань BrainBox «Винаходи»

Вік гравців: 8+.

Назва навчального предмету: історія, фізика, математика.

Склад набору: карта-інструкція, гральний кубик, 70 карток, пісочний годинник.

Практична користь гри: розвиток уважності, швидкості мислення та навичок запам'ятовування.

Суть гри: кожен гравець вивчає картку із зображеннями та інфографікою, а потім перевертає її, щоб не підглядати під час відповіді. Далі гравець підкидає кубик і відповідає на одне із запитань, написаних на картці (цятки на кубику вказують на номер запитання). Учень має 10 секунд на відповідь. Перемагає та дитина, яка правильно дала відповіді на найбільшу кількість запитань.

Скринька знань BrainBox «Вчимо англійську»

Вік гравців: 8+.

Назва навчального предмету: англійська мова.

Склад набору: картка з правилами, 71 картка із завданнями, гральний кубик, пісочний годинник.

Практична користь гри: підвищення рівня знань із англійської мови та поповнення словникового запасу дитини.

Суть гри: у коробці картки трьох видів – зі словами українською мовою, англійською мовою та із зображеннями. Діти мають узяти слово англійською мовою, знайти до нього серед карток переклад українською та покласти поруч зображення, що ілюструє значення слова.

Набір для наукових досліджень Easy Science «Секрети хімічних перетворень»

Вік гравців: 6+.

Назва навчального предмету: хімія.

Склад набору: комікс із поясненнями до експериментів, сяючий пігмент, харчова сода, гліцерол, дріжджі, тетраборат натрію, магнетит, поліакриламід, чашка Петрі, піпетка, пластиковий диск, чашка-вимірювач, неньютонівська рідина та ін. 

Практична користь гри: розвиток логічного, математичного та стратегічного мислення, демонстрація наукових експериментів.

Суть гри: комплект розрахований на проведення 55 експериментів, серед яких: створення корабля із повітряної кулі, саморобний підводний вулкан, самонадувна куля і ще безліч цікавинок. Також учні спробують самостійно створити магнітну рідину, дістати лід із води та зробити розчин із гуарової смоли. 

Настільна гра «Дивовижні природні явища»

Вік гравців: 6+.

Назва навчального предмету: біологія, хімія, фізика.

Склад набору: картонна основа для вулкану, лимонна кислота, харчова сода, червоний харчовий барвник, сніговий порошок, глітер, прозорий циліндр, ацетат натрію, сяючий пігмент та ін. 

Практична користь гри: розвиток наукового мислення, розуміння явищ природи.

Суть гри: набір можна використати для проведення 40 наукових експериментів. Юні дослідники спробують створити кристали, сяючий сталагміт, тайфун, кілька видів лави, виверження вулкану, мерехтливий вир, навчаться вирощувати квітку на камені. І це ще далеко не все!

Настільні ігри для ваших учнів – це синтез розваг, спілкування та науки. І все це створює простір для тренування важливих навичок, які точно стануть дітям у пригоді у майбутньому. А які настільні ігри для використання на уроках порадите ви?

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter