У Міністерстві освіти і науки України надали роз'яснення щодо несвоєчасної (або не в повному обсязі) виплати зарплат педагогічним працівникам ЗЗСО, які розташовані на тимчасово окупованих територіях.
У МОН нагадали, що відповідно до п.2 ч.1 ст. 89 Бюджетного кодексу України, видатки на загальну середню освіту належать до видатків, що здійснюються з бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад.
Тож із питань термінів виплати та конкретних розмірів заробітних плат педпрацівникам варто звертатися до керівництва відповідної територіальної громади. А в разі незгоди із рішенням засновника - до департаменту освіти та науки відповідної обласної військової (державної) адміністрації.
Відповідно до ст.10 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» зарплату виплачують працівнику на умовах, визначених трудовим договором. Роботодавець має вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.
«Роботодавець звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання щодо строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили. Звільнення роботодавця від відповідальності за несвоєчасну оплату праці не звільняє його від обов’язку виплати заробітної плати. У разі неможливості своєчасної виплати заробітної плати внаслідок ведення бойових дій, строк виплати заробітної плати може бути відтермінований до моменту відновлення діяльності підприємства».
Також у відомстві ще раз нагадали, що освітня субвенція, яку спрямовують на оплату праці педпрацівників ЗЗСО, надходить на рахунки місцевих бюджетів двічі на місяць: у перший робочий день та 11 числа місяця.
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.