Дистанційне навчання, тимчасовий перехід на яке є цілком реальним через посилення карантинних обмежень, не стане катастрофою для української системи освіти. Про це заявив освітній омбудсмен Сергій Горбачов в інтерв'ю УНІАН. Він зазначив, що дистанційка звісно може стати певною проблемою, але ми вже багато чому навчилися.
«Навчання триває. Школи працюють. Дистанційне навчання, при всіх його складнощах, відбувається і буде відбуватися. Ми дуже багато чому навчилися. Рівень цифрової компетентності вчителів за ці півроку зріс просто неймовірно. І це абсолютна правда».
освітній омбудсмен Сергій Горбачов
При цьому Сергій Горбачов зазначає, що, наскільки це можливо, дітей необхідно вчити очно, офлайн. А якщо говорити про початкову школу, то дистанційне навчання тут взагалі неприйнятне. Тобто важливо орієнтуватися на вік дітей, на ресурси, які є у закладу освіти та у кожної родини.
«Кожна школа унікальна. І не може існувати для 16 тисяч українських шкіл єдиний рецепт, який згодиться для будь-якої школи. Так що треба враховувати рамки і рекомендації, які розробляє МОЗ, але ухвалювати власні рішення, опрацьовувати власні регламенти і напрацьовувати власні процедури в закладі. Що, до речі, зараз і робиться дуже активно. Дуже багато директорів шкіл, департаментів освіти, управлінь, саме цим і займаються».
освітній омбудсмен Сергій Горбачов
Також освітній омбудсмен зауважив, що зараз уже багато дітей на карантині: статистика говорить, що десятки класів в школах вже закриті на карантин. Точних цифр поки що немає, але МОЗ дає певну статистику. Зараз якраз збираються всі дані, щоб зрозуміти загальний масштаб карантину.
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.