Нині з'являються численні повністю або частково безкоштовні інструменти, за допомогою яких педагоги можуть створювати якісний візуальний контент. Майже як досвідчені дизайнери! Поговоримо про один із таких сервісів – Canva. Він працює як конструктор: усі елементи перетягуються мишкою, що робить його доступним для будь-якого, навіть недосвідченого в дизайн-справах, користувача. За допомогою величезної кількості шаблонів, ви можете створювати яскраві макети всього за 10-15 хвилин.
Розгляньмо основний функціонал, який пропонує базова (безкоштовна) версія Canva:
- Редагування фотографій: фільтри, обрізування кадру, вдосконалення якості.
- Каталог шаблонів, які можна редагувати: презентації (стандартні та 16:9), плакати, буклети, пости для соцмереж, закладки для підручників, розклад занять тощо.
- Бібліотека зображень, кліпартів (зображення на прозорому тлі), іконок, інфографік тощо.
- Можливість додавати у шаблон власні зображення.
- Завантаження макетів в основних форматах (JPG, PNG, PDF і PDF).
- Спільне редагування документів. Про надання доступу для редагування ми писали у статті «Canva for education: стильна візуалізація навчального контенту».
- Планувальник дизайнів у соцмережах: інтегруйте свої акаунти у соцмережах із акаунтом Canva для автоматичної публікації.
Вражає, чи не так? І це тільки основний функціонал сервісу. Варто зауважити, що намалювати щось із нуля, як у фотошопі, тут не вийде. А ось швидко накласти фільтр на фотографію і перетворити її на яскравий колаж для занять – цілком реально.
Ідеї для інфографіки в Canva
Інфографіка – це інформація, подана в нестандартній і привабливій формі: комбінація слів, чисел, картинок, таблиць, ілюстрацій, кольорів – усього, що допомагає зрозуміти суть повідомлення максимально швидко, легко та ефективно. Ви можете використати інфографіки для пояснення навчального матеріалу в максимально стислій і зручній формі. Учні запам'ятовують таку інформацію краще, на відміну від традиційного заучування великих текстів та таблиць.
Перш ніж перейти до створення інфографіки, потрібно відповісти на кілька запитань:
- Яка мета моєї інфографіки?
- Чи буде вона ефективною?
- Чи зможуть школярі зрозуміти та запам'ятати те, що я збираюся сказати?
- Чи буде це надихати їх на отримання інформації?
- Чи буде в інфографіці достатня кількість зображень?
- Чи не забагато тексту в цій інфографіці?
1. У пошуках ідей
Готуєтеся до контрольної або самостійної роботи? Зробіть разом із учнями графічну схему, де стрілками показані всі закономірності та зображено весь процес у дії. Діти можуть додати до інфографіки такі засоби візуалізації інформації як стрічка часу, схема, карти (світу і регіонів), діаграми Венна, статистичні графіки тощо.
2. Шпаргалка для вчителя
Пояснення однієї й тієї ж теми для кількох класів знову і знову може бути дуже виснажливим. Учні можуть чути про це вперше, але ж ви говорите про це вже у сто перший раз. Використання інфографіки з певної теми для кожного класу дозволить ніби «сфотографувати» зображення всієї теми, за лічені секунди зрозуміти, про що говорити, на чому зупинилися з цим класом минулого разу і на що звернути особливу увагу. Таке узагальнення буде корисним для учнів.
3. Числа стають друзями
Не має значення, який предмет ви викладаєте, працювати з числами доводиться всім. Запам'ятати таблицю множення, статистичні дані, дати, послідовність подій у часі допоможе інфографіка. Дані можна представити у вигляді діаграми, стовпчиків, графіків – усього, що ідеально відповідає темі уроку. А якщо ви запропонуєте учням зробити кілька діаграм самостійно, це зробить урок ще цікавішим!
Приклад інфографіки, створеної у Canva:
4. Візуалізація книг
Лінія часу або схема послідовності подій дозволяє дітям скласти все прочитане і почуте у візуальну карту або образ. Можна використовувати діаграми Венна для аналізу подібності сюжетів/тем або створити таблицю, де наочно представлені ключові фрази героїв, кількість вживання певних слів тощо.
5. Створення фан-сторінок історичних діячів
Запропонуйте учням самостійно дослідити життя видатних історичних постатей. У процесі створення інфографіки вони мають дібрати найяскравіші факти з біографій, дізнатися, які особливості характеру допомогли цим людям залишити свій слід в історії.
6. Медіаграмотність в інфографіці
Школярі вивчають акаунти одне одного у соціальних мережах і складають інфографічні портрети однокласників: хобі, особиста інформація, подорожі, улюблені книги і фільми. Мета – звернути увагу дітей на публічну інформацію, яку вони розміщують у мережі, і на те, якими їх бачать інші користувачі.
7. Гейміфікація навчання
Створіть у сервісі Canva інфографіку у вигляді гри – покрокову інфографіку, де від вибору відповіді залежить подальший хід і результат. Такий формат викличе у дітей позитивні емоції, що значно покращить засвоєння навчального матеріалу. За допомогою такої інфографіки можна подати деталізований план уроку, де учні крок за кроком ідуть від «ознайомлення з темою» до «підбиття підсумків».
Ідеї для презентацій у Canva
Забудьте про Powerpoint! Створюйте приголомшливі презентації, які зацікавлять аудиторію, за допомогою Canva!
Що для цього потрібно?
- Відкрийте Canva і оберіть тип дизайну «Презентація».
- Виберіть один із сотень професійних шаблонів зі слайдами.
- Завантажте власні фотографії, або оберіть зображення з галереї сервісу.
- Налаштуйте зображення, додайте стильні фільтри і відформатуйте текст.
- Збережіть презентацію. Готово!
Під час створення презентації вам допоможе добірка порад.
1. Створіть у Canva мудборд
Перш ніж розпочати роботу над презентацією, радимо кілька хвилин витратити на створення мудборду («дошка настрою») – це колаж із набору картинок, які передають настрій і стилістику майбутнього проекту. Під стилістикою мається на увазі кольори, іконки, фотографії, ілюстрації тощо. Це допоможе знайти натхнення для створення ефективної презентації! Зображення для мудборду ви можете знайти на дошках в Pinterest.
Приклад мудбордів:
2. Максимум візуалізації та мінімум тексту
Для читання текстів в учнів є підручники, а от для наочного роз’яснення матеріалу у презентації має бути якомога більше схем, таблиць, зображень, інфографіка, діаграм тощо. Ідеально, якщо у презентації будуть лише заголовки, тези з теми заняття та візуал. А для зацікавлення учнів радимо додати на слайди те, що користується у них популярністю: меми, комікси, анімовані зображення, короткі відео тощо.
Додаткові корисні посилання:
- шаблони робочих аркушів;
- шаблони презентацій;
- віртуальний клас;
- шаблони для класу;
- шаблони календарів занять;
- шаблони інфографіки;
- шаблони шкільних плакатів.
Сподіваємося, сервіс Canva зекономить ваш час у процесі підготовки до заніять та допоможе зробити уроки цікавішими! Творіть і створюйте ефективний візуал для ваших учнів!
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.