Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦
Смішні та страшні шкідливі поради для молодого вчителя

Ви тільки-но закінчили університет і вже стоїте на шкільному подвір'ї. Вас переповнюють енергія, натхнення та легке хвилювання. Цей навчальний рік точно стане ідеальним, адже тепер ви – вчитель. Такі миті переживали всі!  

Ми впевнені, що ви з усім впораєтеся! Звісно, якщо вам вдасться уникнути найпоширеніших помилок учителів-початківців. Яких саме?

Ви закінчили школу та університет, досить вчитися!

Тепер ви будете лише вчити інших, адже рівня ваших знань вистачить із головою. Років на 40 так точно! 

Аж ніяк! Прогресивним буде лише той учитель, в якому завжди живе учень. Щоб навчання було дійсно ефективним, педагоги мають постійно вдосконалюватися: опановувати інформаційні технології, новітні методи та прийоми. Любов до дітей, постійне самовдосконалення та підвищення педагогічної кваліфікації – наріжні камені вашого успіху.

Будьте на зв’язку цілодобово

Особисті кордони? Ні, не чули. Адже о другій ночі не може бути нічого важливішого за уточнення, як краще оформити поробку чи виконати вправу. Якщо телефонують – треба відповідати.

Із чого варто починати встановлювати особисті кордони? Для початку необхідно визначити, яка поведінка є прийнятною, а яка – ні. Напишіть два списки в контексті роботи, наприклад: «Батькам можна вітатися зі мною за руку. Учням не можна підвищувати на мене голос». Окремо варто зазначити час, коли можна вам телефонувати, коли можна отримати від вас відповідь в листуванні тощо. Після цього продумайте правила взаємодії з вашим класом, батьками учнів та керівництвом. Поясніть їх на перших батьківських зборах чи уроці. 

Головне – не перехвалити!

Змушуйте школярів працювати понад міру, не бійтеся завищувати вимоги! Чого слід уникати, так це похвали та високих оцінок. Адже в учнів зникне стимул!

Добре слово дає позитивний імпульс, розкриває таланти дитини. Похвала стимулює до руху вперед, активує бажання дізнаватися щось новеньке. Це чудовий стимул, своєрідний укол радості Тож хваліть! 

Будьте максимально серйозними!

Ви обрали серйозну професію! За жодних обставин не посміхайтеся та не жартуйте зі своїми учнями. Ви маєте всім своїм виглядом демонструвати серйозність та зосередженість, саме за це вас поважатимуть. 

Закінчивши школу, учні можуть забути деякі історичні дати, складні формули та теореми, але ваші світлі добрі усмішки вони будуть з вдячністю згадувати ще довго! 

Використовуйте весь вільний час для підготовки до уроків

Учитель – це покликання. Кохана людина, діти, друзі – ніщо перед завданням учити та наставляти. Кращий відпочинок – засинати після опівночі з солодким почуттям виконаного обов'язку. Школа понад усе!

Відпочивати так само важливо, як і плідно працювати. Щоб бути щасливою людиною, потрібно реалізувати себе не тільки у професії. Не забувайте про інші сторони вашого насиченого життя!

Терміни. Більше термінів! 

Важливо показати учням, що ви знаєте дуже багато цікавих речей. Як? Вживайте багато розумних слів та специфічних термінів, так краще! Особливо коли вивчаєте нову тему.

Насправді все навпаки. Ефективність від подачі матеріалу в такому стилі під великим питанням. Можливо, учні справді будуть вражені «професійною» мовою, але чи зрозуміють вони вас? Вчитися, коли кожне слово педагога потрібно гуглити, складно!

Якщо хочете кричати – кричіть!

Не слухайте колег, які говорять, що підвищувати голос не можна. Це вже досвідчені люди, їм легко! Учні поводяться не надто сумирно? Не виконали домашнє завдання? Не в захваті від необхідності писати контрольну? Час підвищити голос!

Кричати на дітей неприпустимо! Дорослі, які кричать, вчать дитину боятися, а страх може викликати бажання ховати свої емоції та почуття, в результаті діти можуть стати жорстокими та некерованими. А ще вони можуть серйозно на вас образитися і ніколи не пробачити. 

Будьте для учнів «своїм», використовуйте сленг, обговорюйте будь-які теми

Ви ж прогресивний учитель? Маєте знати всі нові слова, дивитися вірусні відео та меми. Обов'язково демонструйте ці знання на уроці! Адже учні ніколи не будуть поважати вас, якщо ви не будете в курсі останніх трендів.

Потоваришувати з учнями – це здорово, але для цього не потрібно намагатися говорити з ними їхніми ж словами. Учитель – це сильний, розумний і креативний наставник, який вміє дивувати та зацікавлювати дітей так, як це робив герой Робіна Вільямса у фільмі «Спілка мертвих поетів».

Не перевантажуйте себе виконанням обіцянок 

Клас поводився ідеально, підготував, наприклад, цікаву виставу для шкільного концерту. Ви пообіцяли на наступному уроці подивитися екранізацію роману «Записки кирпатого Мефістофеля» і обговорити її з дітьми. Справжня подія для школярів: фільм на уроці! Таке буває не часто. У день Х ви оголошуєте позапланову самостійну роботу. Це нормально?

Причини можуть бути різними: ви забули, так треба, змінилися плани. Поясніть це дітям і більше не повторюйте таких помилок. Ви ж не хочете зіпсувати стосунки з учнями?


 

Щиро бажаємо вам вдалого першого року вчителювання. Будьте відкритими. Бережіть себе, не втрачайте почуття гумору, натхнення та любов до дітей. Успіхів!

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter