Весна – пора пробудження природи. Цікаво, що колись саме у цей час проводились обряди плодючості, що мали сприяти відродженню життя. У цьому плані весняні поробки також можна сприймати як певний ритуал, що наближає прихід тепла і пробудження природи. Паперові прикраси не лише допоможуть дітям відчути себе флористами-дизайнерами, але і замінять квіти, які поки що лише збираються з’явитися на нашому подвір’ї.
Тюльпан із секретом
Матеріали та інструменти:
- тонка проволока;
- ножиці;
- кольоровий папір (для тигрового тюльпану, гофрований);
- клей;
- фарба (для тигрового тюльпану).
Як щодо поробок із сюрпризом? Квітка тюльпану може перетворитися на коробочку для подарунку, всередині якої ховається цукерка, маленька прикраса, блискітки, записка з приємними побажаннями тощо.
Зверніть увагу на гофрований папір. Він має цікаву текстуру та «розтягується», що створює об’єм та особливу форму пелюстків і листя. Звісно, можна використовувати звичайний папір, але він не настільки пластичний, а отже і ефект буде не таким вражаючим.
Пухнаста квітка з кольорового паперу
Матеріали та інструменти:
- кольоровий папір;
- клей;
- ножиці;
- скотч;
- лінійка.
Чи складно створити ефектні поробки? Аж ніяк! Аби створити неймовірно красиві паперові квіти, дітям доведеться виконати лише кілька найпростіших маніпуляцій, а саме обережно надрізати, склеїти та згорнути папір.
Аби урізноманітніти поробки, можна застосувати кілька простих прийомів, як-то використання паперу різного кольору для середини і країв квітки, або зробити пелюстви заокругленими чи навпаки гострими (для цього достатньо вивернути розрізаний паперовий листи зсередини назовні).
Польові квіти
Матеріали та інструменти:
- гофрований або звичайний кольоровий папір;
- ножиці;
- клей.
Ця поробка найкраще виглядає з креп-паперу, хоча можна використовувати і звичайний. Виконання є настільки простим, що впораються навыть найменші. Різнобарвні квіти можна збирати у великі букети (уявіть яким великим вони вийдуть, якщо попрацює весь клас!), або прикрашати ними стінгазету, листівки тощо.
Хризантема – квітка японських імператорів
Матеріали та інструменти:
- проволока або тонкі дерев’яні палички;
- клей ПВА;
- креп або звичайний кольоровий папір;
- ножиці;
- вата;
- лінійка;
- зелений скотч;
- нитка.
Нехай вас не вводить в оману її ефектний вигляд, адже створити настільки складний і багатошаровий бутон хризантеми не так уже і складно. Секрет цієї поробки полягає у правильному нашаруванні смужок гофрованого або звичайного паперу, що скруглюється задля надання квітці більшого об’єму і вибагливої форми.
- Шари квітки складаються з кількох смужок:
- А – 8 см. завдовжки та 4 у висоту (2 шт.)
- B – 9 см. завдовжки та 5 у висоту (2 шт.)
- С – 15 см. завдовжки та 5 у висоту (1 шт.)
- D – 26 см. завдовжки та 5 у висоту (1 шт.)
- E – 26 см. завдовжки та 6 у висоту (1 шт.)
- Чашечка – 5 см. завдовжки та 3 у висоту (1 шт.)
- Листя – 4,5 см завдовжки та 7 у висоту (кількість за бажанням)
- Листя – 5,5 см. завдовжки та 7.5 у висоту (кількість за бажанням)
Запропонуйте дітям створити ще кілька варіантів вишуканих хризантем::
Бульденеж
Матеріали та інструменти:
- проволока;
- кольорові серветки;
- ножиці;
- кольоровий папір (зелений);
- клей.
Ці пухнасті кульки з кольорових серветок сподобаються усім, хто у захваті від об’ємних квітів і водночас надає перевагу простим пробкам. Готові квіточки неймовірно тендітні, ніжні та приємні на дотик. Можна зробити трохи більшу квітку.
Доповнити цікавий урок можна розповіддю про професію флориста або дизайнера. Таким чином поробки перетворюються з приємної розваги на заняття з профорієнтації! Тим більше, що хенд мейд завжди цінують!
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.