9 листопада Верховна Рада України ухвалила Держбюджет на наступний рік. Згідно з ним, фінансування сфери освіти збільшується майже на 22% (порівняно з 2023 роком) і становитиме 171,2 млрд гривень. Із них 148,8 млрд – загальний фонд МОН.
Як зазначають у відомстві, завдяки цьому вдасться збільшити фінансування за багатьма напрямами, зокрема йдеться про облаштування укриттів, друк підручників, забезпечення НУШ, створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти тощо.
Основні освітні напрями, на які заклали кошти:
- Освітня субвенція – 103,2 млрд грн. Це дозволитьу підвищити зарплати педпрацівникам. Планується, що вони зростут на 10,4% з 1 січня, а потім іще на 12,6% з 1 квітня (за тарифною сіткою). Також у субвенцію закладено поділ класів на групи.
- Облаштування укриттів у закладах, що надають загальну середню освіту – 2,5 млрд грн.
- Друк підручників – 1,5 млрд грн.
- Субвенція НУШ – 1,5 млрд грн. За ці кошти для 5–7 класів НУШ буде придбане обладнання, навчальні матеріали, буде забезпечено і восьмий пілотний клас. Також це дозволить підвищити кваліфікацію вчителів.
- Субвенція на шкільні автобуси – 1 млрд грн. Завдяки співфінансуванню з місцевими бюджетами буде можливість закупити приблизно 500 шкільних автобусів.
- Субвенція на модернізацію харчоблоків у школах – 1,5 млрд.
- Субвенція для підтримки дітей з особливими освітніми потребами – 304,5 млн грн.
- Навчання дітей у державних ЗЗСО і «Школі супергероїв» – 434,51 млн грн.
- Створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти – 500 млн грн.
- Фонд розвитку вищої та фахової передвищої освіти – 240 млн грн.
- Національний фонд досліджень і грантова підтримка науковців – 610,4 млн грн.
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.