Критичне мислення – це навик, який постійно потрібно тренувати. Таким чином ви навчаєтесь орієнтуватися у величезному інформаційному потоці, а будь-які дані ставите під сумнів. Про дієві методи розвитку критичного мислення розповіла у своєму вступі Людмила Ющенко у межах Всеукраїнської інтернет-конференції «На Урок»: «Мислення логічне, креативне, критичне».
Лекторка детально розібрала загальні та конкретні методи для розвитку критичного мислення, які вчителі можуть використати у своїй роботі. Кожен із них вартує уваги та цікавий по-своєму.
Загальні методи:
- Аналіз (наприклад: запитання-відповідь).
- Комунікативна логіка.
- Накопичення знань і розширення світогляду.
- Пошук доказів, що підтверджують або спростовують отриману інформацію.
Конкретні методи:
- Анімаційні ролики (мультфільми, науково-популярні ролики тощо).
- Кубик Блума (учні навчаються знаходити відповіді на проблемні питання самостійно, спираючися на вже здобуті знання і вміння).
- Я-повідомлення (аналіз події, реакції на неї та бажаний результат).
- Вірю – не вірю (перевірка достовірності інформації в офіційних джерелах).
- Читання та письмо для критичного мислення.
Бажаєте дізнатися більше про те, які існують методи для тренування критичного мислення та про способи їхнього використання під час занять? У такому разі радимо переглянути виступ Людмили Ющенко «Від конвеєрного до критичного мислення». Спікерка – доцент кафедри професійного розвитку педагогів комунального навчального закладу «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради».
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.