Сучасній світ – глобалізований світ. І у ньому не обійтися без знання англійської мови. Саме тому роль викладачів англіської у школі та в житті учнів точно особлива. Як допомогти учням легко вивчити мову? Як зробити навчання цікавішим? А ще – як мотивувати себе та дітей, і ні в якому разі не вигоріти? Про це і не тільки говорили під час Всеукраїнської інтернет-конференції «Професійний розвиток учителів англійської мови», яка відбулася 17 червня.
Катерина Стоян – «З англійською до нової якості життя: досвід навчання дітей та підлітків із синдромом Дауна»
Кожна дитина заслуговує на якісну освіту. А вивчення англійської мови – важлива її складова. Іноземні мови – ресурс додаткового інтелектуального розвитку для дітей з синдромом Дауна та профілактики їхнього психофізіологічного здоров’я. Звісно, вчителям, які працюють із учнями з синдромом Дауна, для досягнення результату необхідно враховувати особливості мислення та сприйняття дітей. Лекторка радить звернути увагу на:
- труднощі зі сприйняттям аудіальної інформації без візуального підкріплення;
- відсутність абстрактного мислення;
- відсутність логічного мислення;
- проблеми з концентрацією уваги;
- проблеми з письмом, читанням, рахуванням.
Із якими складнощами можуть зіткнутися вчителі та учні у процесі навчання? Як допомогти дітям опанувати іноземну, які методи та прийоми використати? Аби дізнатися, перегляньте виступ!
Олена Казачінер – «Educational Fairy-Tales in Practice of Teaching English Phonics in Primary School: Author’s Approaches»
Навчальні казки – чудовий та беззаперечно універсальний навчальний інструмент. Адже його можна адаптувати до будь-якого уроку! Олена Казачінер упевнена, що навчальні казки допоможуть вам зробити процес викладання простим та цікавим. Учні точно будуть у захваті, а ви зможете подати важливу інформацію в ігровому форматі.
Вивчення іноземної мови починається з основ, із фоніки. Лекторка виділяє 6 ключових кроків навчання фоніки:
- розшифровка;
- змішування;
- розшифровка CVC-слів;
- розшифровка CCVC- та CVCC-слів;
- ознайомлення з голосними диграфами;
- ознайомлення з приголосними диграфами.
І тут на допомогу прийдуть навчальні казки! Як саме та коли їх застосвувати? Дізнайтеся про це, переглянувши виступ!
Амет Бекіров – «How do I motivate myself to teach English?»
Здавалося б, перш за все маємо мотивувати учнів до навчання, чи не так? Так, але при цьому ми часто забуваємо про те, наскільки важлива здорова мотивація для педагога. Як же мотивувати сами себе до викладання! Лектор порадив перш за все:
- Не забувати про відпочинок.
- Намагатися дізнатися більше про учнів, про їхні захоплення та навички.
- Не просто викладайте дітям свій предмет, вчіть іх розуміти світ.
- Спробувати відвідати цікаві воркшопи.
- Давайте власні майстер-класи, проводьте вебінари, курси, лекції.
- Підвищуйте кваліфікацію.
- Поставте перед собою мету, якої прагнете досягти. Розробіть план дій, визначте, скільки часу знадобиться для досягнення мети, та починайте працювати!
І це ще далеко не все! Бажаєте отримати більше корисних порад для підвищення мотивації? Тоді неодмінно перегляньте виступ!
Ганна Дудіч – «Закордонні інтернет-ресурси для професійного розвитку вчителя англійської мови»
Чи використовуєте ви закордонні інтернет-ресурси для професійного розвитку? Ганна Дудіч упевнена, що без них просто не обійтися! Тим паче, що є дійсно багато цікавих варіантів, які стануть у пригоді вчителю англійської. Серед найкращих інтернет-ресурсів лекторка назвала:
- Teaching English British Council. Тут ви знайдете цікаві публікації, подкасти та навчальні ресурси. А також дізнаватиметеся про важливі новини і події.
- Etpedia a series of books and a blog.Це ресурси для вчителів, які викладають англійську мову як іноземну. Тут є багато цікавої інформація як для новачків, так і для досвідчених викладчів.
- Humanising Language Teaching.
- Edutopia.
Бажаєте дізнатися більше про те, як згадані ресурси допоможуть вам у роботі? Тоді обов'язково перегляньте виступ!
Євгенія Костенко – «Burn out in the end of the year: how to spark up again for teachers and students»
Як учителю подолати вигорання? А як допомогти учням? Саме цій темі присвятила свій виступ Євгенія Костенко.
А як взагалі зрозуміти, що ось воно – вигорання? Лекторка навела кілька основних симптомів, на які варто звернути увагу:
- проблеми зі здоров'ям;
- зниження продуктивності;
- дратівливість;
- відчуття самотності;
- розчарування у своїй справі;
- апатія;
- відчуття тривоги або страху;
- депресія.
Також лекторка радить звернути увагу на те, що будь-яке вигорання має кілька стадій. І що раніше ми помітимо, що щось пішло не так, то легше буде впоратися! Які саме стадії вигорання існують, як їх визначити та що робити? Дізнайтеся про це, переглянувши виступ!
Щоб залишити свій коментар, необхідно зареєструватись.