Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦
Основні тези виступу Лілії Талан.

Сучасні діти чудово розуміються на нових технологіях та вміють користуватися смартфонами ледь не з пелюшок. Тому, якщо ми прагнемо зробити наші уроки справді цікавими, то нам теж варто активно залучати до навчального процесу різноманітні сервіси та додатки. Які сайти мають найбільший потенціал у якості платформи для уроків? Про це розказала лекторка інтернет-конференції «Сучасні інтернет-ресурси для організації ефективного навчання» – Лілія Талан.

Особливості роботи з інтернет-ресурсами в молодших класах

Робота з інтернет-ресурсами має як переваги (швидкий доступ до інформації, цікавий для дітей підхід, можливість по-новому демонструвати навчальний матеріал, доступ до рідкісних навчальних матеріалів), так і недоліки (використання для розваг, інформаційний «шум», недостовірна інформація, недотримання вимог у роботі з комп’ютером, відсутність «живого» спілкування). Завдання вчителя – мінімізувати недоліки та максимально використати переваги.

Аби досягти мети, варто дотримуватися простих правил.

  1. Правила використання телефонів. Кожен учитель сам визначає, чи можуть діти використовувати гаджети на його уроках. Якщо ви хочете, аби діти не відволікалися насмартфони, заздалегідь обговоріть це з дітьми та заручіться підтримкою батьків.
  2. Ретельно добирайте ресурси. Діти не мають отримати доступ до небажаного контенту. Тож варто перевірити не лише зміст сайту, але й посилання та рекламні блоки, які на ньому розміщено.
  3. Розробіть процедуру допуску учнів до мережі. Це можуть бути: код доступу; посилання, розіслані поштою; запрошення від організатора.
  4. Розповідайте про небезпеки та культуру поведінки в мережі. Цей пункт теж бажано заздалегідь обговорити та узгодити з батьками учнів.
  5. Створюйте лаконічні завдання, які не потребують додаткових роз’яснень. Чіткість викладу завдань та інструкцій мають визначальну роль. Якщо вони складні, діти нароблять помилок, а ви витратите час. Тому створюйте завдання максимально короткими, простими й послідовними.
  6. Враховуйте вікові особливості учнів. Сайти, з якими працюють молодші школярі, мають бути простими та зручними в користуванні.
  7. Дозуйте роботу онлайн. Учні початкової школи мають працювати в інтернеті не більше 10-15 хвилин за урок.

Інтерактивні дошки та інші корисні застосунки

Інтерактивні дошки – це зручні онлайн-ресурси для організації спільної роботи, редагування документів у реальному часі, обміну файлами, нотаток, проведення мозкових штурмів та обговорення навчальних проєктів. Різновиді інтерактивних дошок безліч, і це чудово, адже ви з легкістю зможете обрати той варіант, який потрібен саме вам. Так, для малювання підійдуть Drawonte, FlockDraw, Scribblar, CoSketch. Для створення плакатів – Wikiwall, Glogster. Для спільної роботи – Realtimeboard, Twiddla, Popplet, Rizzoma, Рadlet, Lino it, Educreations. Для нотаток – Conceptboard, Scrumblr.

Jambord – універсальна та неймовірно популярна дошка, за допомогою якої можна ставити завдання для спільної роботи, обговорювати уроки, створювати нотатки, роздавати індивідуальні проєкти, обмінюватись ідеями та виконувати вправи в режимі онлайн. Відчутною перевагою є українськомовний інтерфейс додатку.

Graasp – платформа, що дає змогу створювати віртуальні дослідницько-навчальні простори, структуровані відповідно до фаз навчального процесу. Вчителі можуть дати посилання на них своїм учням, що дозволить дітям навчатися як індивідуально, так і в групах.

PhET – набір інтерактивних комп’ютерних моделей на основі наукових досліджень для вивчення фізики, хімії, математики та інших наук. Перевагою є наявність «симуляцій» – анімованих, інтерактивних та ігрових середовищ, які дозволяють навчатися через дослідження.

TurnItIn – інструмент, що допомагає педагогам перевіряти роботи школярів на наявність неправильного цитування та плагіату. 

Plickers – мобільний додаток, який «зчитує» спеціальні картки з відповідями учнів та за лічені секунди виводить статистику на екран телефону вчителя. Додаток використовують для швидкої перевірки, аби дізнатися, чи розуміють учні поняття та чи засвоїли вони ключові навички.

Аби отримати більше корисної інформації, перегляньте виступ лектора за посиланням.

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter