Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦
Новини

Захистимо дітей в інтернеті: Україна отримала рекомендації від міжнародних експертів

Відтепер захисту дітей в інтернеті приділятиметься пильна увага: про це повідомила заступниця Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан. Уже 21 січня 2020 року стартує онлайн-курс для батьків на тему безпеки дітей в інтернеті. Також розпочалася робота над створенням Національної концепції «Безпечний Інтернет для дітей».

Загалом кілька останніх місяців були напрочуд активними. Україна взяла участь у Глобальному саміті проти сексуальної експлуатації дітей онлайн, проводилися перші тематичні конференції, а також – перше глобальне всеукраїнське дослідження (Офіс Уповноваженого Президента з прав дитини спільно з Міжнародним союзом електрозв’язку). Було опитано 11 000 респондентів, результати опитування свідчать, що:

 • 67% дітей бачили в інтернеті те, що їх засмучувало;
 • 24% батьків зазначають, що їхні діти стикалися з проблемами в інтернеті;
 • 30% дітей зізнались, що готові зустрітися з людиною, з якою вони познайомилися онлайн;
 • 85% батьків не знають, куди можна сповістити про відповідну проблему.

Тепер під егідою Мінцифри та Офісу уповноваженого президента з прав дитини та за підтримки Міжнародного союзу електрозв’язку та Британського посольства відбулася конференція «Безпечний Інтернет для кожної дитини»«Безпечний Інтернет для кожної дитини».

Законрдонні експерти Девід Райт та Борис Радановіч надали загальні рекомендації, завдяки яким інтернет перетвориться на безпечний для дітей простір. Основними є:

 1. Створення національної координаційної ради з питань безпечного інтернету для кожної дитини.
 2. Доповнення українського законодавства нормами щодо перегляду та зберігання матеріалів, що зображують сексуальне насильство над дітьми, введення до законодаства понять кібер-грумінг та кібер-булінг.
 3. Впровадження рекомендаці1 Ради Європи щодо захисту дітей від сексуального насильства в інтернеті;
 4. Запровадження механізму звітності стосовно матеріалів, що містять сексуальне насильство над дітьми, в інтернеті.
 5. Створення процедури безпечного підбору працівників, що перебувають у контакті із дітьми.
 6. Створення Українського центу безпечного інтернету.
 7. Запровадження інструментів батьківського контролю в інтернеті.
 8. Забезпечення безпечного доступу до публічного, зокрема шкільного Wi-Fi;
 9. Посилення міжнародної співпраці з правозахисними організаціями, сектором IT та інше.
 10. Реалізація комплекснго науково-дослідницького проєкту на тему рівня захищеності дітей в інтернеті.
 11. Посилення навчання для освітян із питань безпеки дітей в інтернеті.
 12. Підвищення обізнаністі щодо норм законодавства.

Під час конференції була презентувана модель WeProtect та можливості сертифікату ICPC – проєкту, розробленого за спільною ініціативою Національної Агенції з боротьби зі злочинністю та ACRO. Його мета – захистити дітей від злочинців, які виїжджають закордон, аби зловживати доступом до беззахисних дітей за допомогою роботи або волонтерства. Ден Лескі-Херд та Ніколла Булл поділилися з присутніми досвідом Великої Британії у боротьбі із загрозами та мігруючими правопорушниками, які чинять злочини сексуального характеру проти дітей.

«Питання безпечного інтернету можна вирішити лише у тісній співпраці між центральними органами виконавчої влади, громадськими організаціями та представниками Інтернет, телеком та IT індустрії. Водночас злочини проти дітей в інтернеті не мають державних кордонів, тому міжнародна співпраця вкрай важлива».

Анастасія Дьякова, координаторка програм із захисту дітей від насильства з Офісу Уповноваженого Президента з прав дитини.

 

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter