Зберігаємо спокій. Віримо в ЗСУ. Разом до перемоги! 🇺🇦
Новини

Зарплати освітян зростуть на 9%

Уже у новому році зарплати всіх освітян зростуть на 9%, а молоді вчителі, які мають стаж до 10 років та найнижчу зарплату, наприкінці 2019 року отримають виплату в розмірі 10 прожиткових мінімумів (усього – майже 21 тиясчу гривень). Про це повідомили сьогодні під час урядової пресконференції.

«Дуже важливо підтримати молодого вчителя. У нас є проблема, коли в школу часто не хочуть йти працювати молоді люди. Це означає, що в школах зараз залишається все більше старших людей, які скоро мають вийти на пенсію, і з часом у нас виникне проблема, що навчати банально немає кого. Тому ми як держава зараз звертаємо увагу на становище саме молодих учителів. У них зараз умови оплати праці гірші – менші надбавки, але з іншого боку ми хочемо показати молоді, що бути вчителем – це престижно».

                                                                        Олексій Гончарук, Прем'єр-міністр України

На додаткову виплату можуть розраховувати 73,9 тисячі освітян.

Різниця у зарплатах молодих вчителів та досвідчених педагогів вражає: молодь отримує майже на 3 тисячі гривень менше. У середньому вчитель, який пропрацював у школі менше 10 років, за місяць отримує 5 440 гривень, тоді як педагог зі стажем – 8 182 гривні.

Але на цьому зміни не закінчуються: цього року в освітній субвенції було вирішено врахувати актуальний, а не минулорічний контингент дітей. 

«Що це означає дуже простими словами. Ми платили заробітну плату за кількістю дітей, яка значно менша від реалістичної. А насправді це означає, що ми просто не доплачували останні 4 роки заробітну плату вчителям. Ми нарешті цю проблему виправляємо і додаємо 2,2 млрд грн для того, щоб враховувати ту кількість учнів, яка є реалістичною. На сьогодні це дозволить усім регіонам повну надбавку за престижність, а не гратися надбавками, як це люблять робити на місцях».

                                                                 Ганна Новосад, Міністерка освіти і науки України

Передбачається, що підвищення зарплат позитивно позначиться на статусі вчителів та підвищить престижність професії.

 

Підписуйтесь на нас у Telegram https://t.me/naurok
Дякуємо! Ми будемо тримати Вас в курсі!
Поширити у соціальних мережах
facebook viber telegram Twitter