Київське обласне територіальне відділення МАН України
Роботу виконав:
Толстов Олексій Володимирович, учень 11-Б класу комунального закладу «Березанський ліцей №3 Березанської міської ради» Київської області
Науковий керівник:
Маховський Микола Володимирович, учитель хімії та біології комунального закладу «Березанський ліцей №3
Березанської міської ради» Київської області
Мета, завдання дослідження: дослідити хімічні процеси, які лежать в основні хімічного захисту металів, можливості цих явищ у сфері запобігання корозії металу в домашніх умовах.
Об'єкт дослідження: утворення захисного антикорозійного покриття хімічним способом.
Предмет дослідження: утворення антикорозійного шару Ферум (ІІ, ІІІ) оксиду на
залізних виробах шляхом їх занурення у Основний та тестовий досліди у водний розчин Купрум (ІІ) сульфат пента порівнянні гідрату.
Матеріали, хід та методи дослідження: Купрум (ІІ) сульфат пентагідрат, Натрій хлорид, залізо, вода.
Аналіз теоретичного матеріалу. Підготовка обладнання, проведення тестового досліду, проведення основного досліду з вимірюваннями та попередньо очищенням речовин. Аналіз та порівняння отриманих результатів.
Основні рівняння хімічних реакцій:
• CuSO4 + Fe = FeSO4 + Cu
• CuSO4 + 2NaCl + 4Fe + 3O2 = 2Fe2O3 + Na2SO4 + CuCl2
Результати та висновки: Ми отримали захисний покрив з магнетиту – Ферум (ІІ, ІІІ) оксиду, що дуже стійкий до зовнішньої середи, яку не витримує звичайне залізо. Були досліджені хімічні процеси міднення, що призвели до окиснення заліза до магнетиту, який захищає використаний метал краще за мідь.
Захист металів від корозії може знадобитись в побуті та промисловості, наприклад для захисту металевих деталей від руйнівної сили коро-
зії. Покриття заліза
Розчин на початку та результат дослідження |
У роботі наявна інформація стосовно актуаль- пухким шаром ності проблем захисту металу від корозії та міді надано інформацію про мідь.