Українська література
Тема: Поточний контроль знань (тестові завдання). ГРИГІР ТЮТЮННИК «Три зозулі з поклоном»
Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок курсантів з метою контролю та корекції; розвивати логічне й образне мислення, пам’ять, уміння висловлювати власні думки й аргументувати їх; виховувати кращі риси характеру.
Тип заняття: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
Хід заняття
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми та мети заняття. Мотивація навчальної діяльності курсантів
III. Основний зміст роботи
1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.
2. Виконання роботи курсантами за варіантами
Поточний контроль знань (тестові завдання).
ГРИГІР ТЮТЮННИК «Три зозулі з поклоном»
1. На творчості Гр.Тютюнника позначився вплив такої стильової течії модернізму, як
А. необароко
Б. неоромантизму
В. неореалізму
Г. екзистенціалізму
2. Перша збірка Гр.Тютюнника називалась
А. «Зав’язь»
Б. «Деревій»
В. «Батьківські пороги»
Г. «Крайнебо»
3. Головна тема творчості Григора Тютюнника
А. соціалістичні перетворення на селі
Б. любовна тематика
В. феномен села, життєві колізії села
Г. краса рідної землі
4. Улюблений жанр Григора Тютюнника - це
А. новела
Б. оповідання
В. нарис
Г. села
5. У багатьох творах Григора Тютюнника звучить мотив
А. самотності
Б. зради
В. страждання
Г. нерозділеного кохання
6. Твір «Три зозулі з поклоном» за жанром
А. новела
Б. оповідання
В. нарис
Г. есе
7. Новела «Три зозулі з поклоном» створена на основі
А. народної пісні
Б. почутої під час відпочинку розповіді
В. автобіографічного факту
Г. спогадів сусідки
8. Твір «Три зозулі з поклоном» присвячено
А. батькові
Б. матері
В. любові всевишній
Г. Ларисі Письменній
9. У новелі «Три зозулі з поклоном» Гр.Тютюнника об’єднуючим композиційним елементом є образ
А. листа
Б. пісні
В. колиски
Г. сосни
10. Три зозулі з поклоном в однойменній новелі Гр.Тютюнника Михайло послав
А. дружині Соні
Б. синові
В. сусідові Карпові
Г. Марфі
11. Марфу в молодості прозвали
А. золотоволоскою
Б. синьоокою
В. співункою
Г. маленькою
12. Троп «сльози в очах – наче дві свічечки голубі» називається
А. приховане порівняння
Б. інверсію
В. метафору
Г. паралелізм
IV. Організований збір зошитів
IV. Відповіді на питання , які виникли в курсантів
V. Домашнє завдання
Ознайомитися з постшістдесятництвом (окремі загальні зауваження до означення культурологічного явища). Записати в зошити окремі загальні зауваження до означення культурологічного явища