Повітря та його властивості Урок проведений в рамках STEM-освіти " Шукаємо невидимку" 1-2 клас

Про матеріал
Пригадати , що вже знаємо про повітря. Познайомити з властивостями повітря, проводити досліди, фіксувати і аналізувати результати, розвивати спостережливість, уміння аналізувати й робити висновки; виховувати пізнавальний інтерес.
Перегляд файлу

                                               Учитель початкових класів Краматорського ЗЗСО №12  Кохан I.В.

 

Повітря та його властивості

Урок проведений в рамках STEM-освіти

Шукаємо невидимку

1-2 клас

Мета: Пригадати , що вже знаємо про повітря. Познайомити з властивостями повітря, проводити досліди, фіксувати і аналізувати результати, розвивати спостережливість, уміння аналізувати й робити висновки; виховувати пізнавальний інтерес.

Обладнання: ємність з водою, коктейльні трубочки, пластикові пляшки, пластикові стаканчики, повітряні кульки, надувний круг,  відео.

Хід уроку

І. Ранкова зустріч

1.Вітання

Лосяш | Библиотека Фанона Смешариков | Fandom-Щоб хороший настрій мати

Треба всім його бажати.

Доброго ранку, сонце привітне!

Доброго ранку, небо блакитне!

Доброго ранку, озера, моря!

Доброго ранку, вся наша Земля!

2.Календар природи.

-Сьогодні четвер, …. грудня 2021 рік. На порозі новий рік, а у нас все ще немає снігу, але на дворі мороз i хмари зібрались важкi, тож чекаємо новорiчних чудес.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

1. Постановка проблемного питання

-Діти, а чи знаєте ви що всi чекають на новорчнi свята. Навiть смiшарики вирiшили зiбратися разом вiдсвяткувати Новий рiк. Лосяш вирiшив зробити ялинку з повiтряних кульок, щоб зберегти життя справжнiй красунi. Доречi, смiшарики дуже турбуються та  бережуть свiй казковий лiс. Лосяш приніс свій витвір мистецтва до Нюшi, вони разом раділи новорчнiй  красунi.  I тут,  трапилася неприємнiсть. Кульки на ялиночцi почали лопатися. Смiшарики були в розпачi та вирiшили запитати поради. Дiти, а ви не знаєте, чому таке трапилося з ялинкою?

Хто в цьому винен?

Давайте допоможемо Смiшарикам розiбратися, що сталося?

А винен невидимка, про якого ми з вами вже говорили. Хто цей невидимко?

-Отже, ми спочатку відгадаємо хто він. А потім дізнаємося про нього більше.

2. Відгадування загадки

 Куди ступиш — всюди маєш

 хоч не бачиш, а вживаєш.

    (Повітря)

-Сьогодні на уроці ми продовжимо мову про повітря та його властивості

ІІІ. Повторення вивченого матеріалу.

1.Бесіда.

- До якої природи належить повітря?

Що ви можете про нього розповісти?

    Повітря безбарвне, прозоре, без запаху.

Так, невже воно може бути причиною неприємності Лосяша?

- Діти, щоб більше дізнатися про повітря нам потрібно провести що? (Досліди.)

- А хто проводить досліди?(Вчені)

- Давайте ми зараз з вами перетворимося на вчених.

- Шановні вчені! Час вивчати повітря та його властивості.

У нас є 4 групи дослідників.

Запрошую вас до повітряної лабораторії.

 

Дослід 1.

Перед вами велика ємкість з водою та порожня пляшка.

Шановні вчені, спробуйте занурити   пляшку у воду. Передаємо кожному по черзі           

- Що ж сталося? Чому вона не тоне?

Висновок:

         Повітря легше за воду. Отже повітря  легке.

Демонстрація надувного круга.

-Шановні вчені, що це в мене в руках?

-Для чого він потрібен?

-Вірно, адже ми вже з’ясували , що повітря легше за воду.

Дослід 2.

-В стаканчик з водою опустимо коктейльну трубочку і випустимо повітря. Що відбувається?

Висновок:

          Повітря виходить у вигляді бульбашок.

Дослід 3.

-Вкинемо у воду шматочок крейди. Що відбувається? Де взялося повітря в крейді?

Висновок:

          Повітря знаходиться навіть в найменших шпаринах.

Лосяш:

- Все це добре, але ж шановні вчені , ви вже так багато дослідів провели, а менi так i не пояснили, чому вiд  моєї  ялинки майже нiчого не залишилося 

Вчитель:

Не переживай так, Лосяш. Будь-яких вчених не можна  квапити. Зараз ми відпочинемо, зробимо руханку  i нам буде легше працювати.

3.Руханка.

https://youtu.be/llCcKF7axP0 Булька

Дослід 4.

Вийти сухим з води

Візьміть склянку з приклеєною серветкою на дні

Як ви думаєте, чи можна зануритися у воду та   вийти сухим з води?

Перевірте по через, серветка суха? Так.

Зараз перегортаємо склянку та занурюємо її під воду ( в кожній групi цей дослід проводить підготовлена дитина)

Подивіться уважно, чи повністю склянка опинилася під водою?

Так , тепер дістаємо стаканчики та перевіряємо чи залишилася серветка сухою?

-Так, серветка суха, чому?

Висновок:

Тому що у склянці було повітря, воно заважало воді потрапити у склянку та намочити серветку

Дослід  5

Вчитель:

  • Менi прийшла ідея. Скажи, Лосяш, а вдома у тебе тепло?

Лосяш:

  • Так, досить тепло.

Вчитель:

  • А на вулиці яка температура?  ( -3)
  • Експеримент «Об'єм теплого повітря» – Розвиток дитиниДіти, а чи може температура повітря вплинути на неприємність Лосяша?
  • Давайте перевіримо.

У ваших контейнерах холодна вода, а я вам ставлю контейнер з гарячою водою.

На столі стоїть пляшка з кулькою вгорі. Спочатку занурюємо пляшку у гарячу воду  спостерігаємо що відбувається? ( кулька надувається)

Тепер переносимо пляшку в холодну воду  (кулька здувається)

Знову занурюємо пляшку в гарячу воду (надувається)

Висновок: При нагріванні повітря розширюється, а при охолодженні стискається. Але це ще не все!

Дослід 6

Лосяш, подивись як у нас в клас є гарнi прикраси до нового року - снiжинки-балеринки. Саме вони  пiдкажуть нам ще одну властивiсть повiтря

Одну балеринку розмiщуємо над обiгрiвачем, а другу в сторонi , в руках у дитини. Та спостергаємо, як спдничка у балерини над обгрвачем починає рухатися, летiти

Висновок : тепле повтря пднiмається вгору

Лосяш:

  • Здається я щось починаю розумти….
  • Діти, а з чого виготовлена повітряна кулька та як цей матеріал реагує на холод та тепло? (вдповдi дiтей)
  • Дякую вам, юнi дослiдники, я тепер зрозумiв, що повтрянi кульки не витримують перепадiв температури, тому  трапилася  така невдача
  • IV. Закріплення.
  • -За те, що ми так добре впорались з усіма завданнями та виконали досліди Лосяш пропонує пограти в гру.

Гра «Як зберегти природу?»

  • -Якщо пiд новий рiк живу ялинку ти залишаєш у лiсi, то плесни у долоні над головою.
  • -Якщо в тебе в кімнаті є кімнатні рослини, то простягни руки вперед.
  • -Якщо ти піклуєшся про домашнього улюбленця, то тупни ногою.
  • -Якщо ти сміття кидаєш під ноги, то кричи.
  • -Якщо ти переконаний, що кожній людині треба піклуватися про природу, про все живе, то візьми за руку свого сусіда.
  • V. Підсумок уроку.
  • -Всі завдання виконано пропоную повернутися до нашого класу.
  • -Діти, скажіть мені, будь ласка, хто ж такий Неведимко?
  • -Лосяшу ми допомогли, а сюрприз - не відкривали. То ж настав час це зробити.
  • Діти отримують повітряні кульки.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
27 грудня 2022
Переглядів
564
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку