Повторення додавання й віднімання двоцифрових чисел з переходом через десяток. Задачі на дві дії.

Про матеріал
Закріплювати вміння розв'язувати та складати задачі, що містять відношення «на... більше», «на ... менше»; закріплювати навички додавання і віднімання в межах ста; розвивати логічне мислення, увагу і спостережливість; виховувати товариські стосунки між дітьми, розуміння важливості взаємодопомоги.
Перегляд файлу

Урок математики в 2 класі з використанням ІКТ

Тема. Повторення додавання й віднімання двоцифрових чисел з  переходом через десяток. Задачі на дві дії.

Мета. Закріплювати вміння розв'язувати та складати задачі, що містять відношення «на... більше», «на ... менше»; закріплювати навички додавання і віднімання в межах ста; розвивати логічне мислення, увагу і спостережливість; виховувати товариські стосунки між дітьми, розуміння важливості взаємодопомоги.

C:\Users\NEWSPC\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\Kot_Leopold_5_01083255 (1).jpgТип уроку: урок закріплення знань, умінь і навичок

Хід уроку

І. Організація класу

Учитель. Всі сідаємо тихо, діти!

Домовляємось, не шуміти.

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати.

C:\Users\NEWSPC\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\hqdefault.jpgЩоб не було у нас мороки,

Всі готові до уроку? ( Так) ( Слайд 1.)

Девіз уроку: Думай, пробуй, шукай,

Буде важко не зітхай! ( Слайд 2.)

II. Мотивація й актуалізація знань учнів ( Слайд 3)

 

                                             C:\Users\NEWSPC\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\image.jpg

  • Урок сьогодні незвичайний, адже ми потрапили в казку! Ви здогадаєтеся, у яку саме, якщо допоможете звірятам розв'язати приклади

17-9 = 8 мишка

60 - 1 = 59 жабка

20 + 30 = 50 зайчик

40+1=41 лисичка

  • Які звірята правильно розв'язали приклади? З якої казки вони? ( « Рукавичка»)

III. Повідомлення теми й мети уроку.

  • Отже, сьогодні ми з цими казковими звірятами додаватимемо двоцифрові числа з переходом через десяток та розв'язуватимемо складені задачі.

IV. Повторення та закріплення вивченого матеріалу. (Слайд 4)

  1. Усна лічба. Завдання мишенятка.
  • Допоможіть мишеняткові зібрати яблучка у два кошики. Розв'язування прикладів з коментуванням біля дошки.
    1. Хвилинка каліграфії. Завдання жабки-шкряботушки.
  • Діти, жабеня має улюблену цифру. Відгадайте цю цифру.
  • Якого числа бракує? ( 6 )
  • Ми сьогодні писатимемо цифру « 6». Цифри пишемо гарненькі,

Щоб були усі рівненькі.

  • Утворити й записати двоцифрові числа, щоб «6» означало кількість одиниць у числі: 16, 26, 36, 46, 56, 66, 76, 86, 96.
  1. Розв'язування прикладів на додавання виду 76 + 4. Завдання від зайчика-побігайчика
  • Зайчик дуже любить розв'язувати приклади, але цього прикладу він розв'язати не може. Хто може пояснити зайчикові розв'язання цього прикладу?

Приклад. Пояснити спосіб додавання.

 

C:\WINDOWS\Temp\FineReader10\media\image2.jpeg

70+6 + 4

( Правило: до десятків додають десятки, до одиниць - одиниці).

4. Робота з підручником ( № 508)

Самостійна робота із взаємоперевіркою

12 + 8 = 20               12 + 80 = 92                 35 + 5 = 40             35 + 50 = 85

37 + 3 = 40          37-3 = 34               15 + 5 = 20           25 + 26 = 51

V. Формування математичних умінь і навичок

1. Робота над задачею ( № 507). Завдання від Лисички-сестрички

  1. Читання задачі.
  2.   Похожее изображениеВивчення умови задачі.
  •       Про що йдеться в задачі?
  •       Відомо чи невідомо, скільки відер води вміщує діжка?
  •       Скільки відер води вміщує діжка?
  •       Що потрібно знайти в задачі?
    1.   Аналіз задачі.
  •       Чи можемо ми відразу знайти, скільки відер води вміщує діжка?
  •       Як знайти?
  1.   Складання плану розв'язання задачі.
  •       У першій дії знаходимо вміст бочки.
  •       У другій дії знаходимо вміст двох бочок.
  1.   Записування розв'язування задачі самостійно в зошитах.
  2.   Перевірка розв'язування задачі.
    1.   16 + 4 = 20 ( в.) - вміщує одна бочка
    2.   20 + 20 = 40 ( в.)

Відповідь : у двох бочках 40 відер води. ( Слайд 5)

Фізкультхвилинка

  1. C:\Users\NEWSPC\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\depositphotos_80081172-stock-photo-cartoon-fairy-tale-wolf.jpgРобота з геометричним матеріалом. Завдання від вовчика-братика Робота в парах

- Назвіть зображені фігури. Знайдіть периметр прямокутника.

Самостійна робота по варіантах. Завдання від ведмедика

7 + 52 =                     57 – 40 =

40 + 52 =                   56 – 6 =

26 + 52 =                   57 – 35 =

 

 

4. Гра «Кодування»

16 + (6-5)=17 

10 + 9=19

8 + (7 + 4)=19 

14-8 = 6

14 + ( 9 - 7) = 16 

14+13 = 27

     16-9 = 7

м

О

Л

О

 

д

 

ц

І

17

19

16

19

6

27

7

 

Похожее изображениеVІ. Підсумок уроку . Рефлексія.

Завдання додому

 

  •                   Молодці! Допомогли героям казки « Рукавичка» вивчити математику,  а щоб ми не забули, що робили на уроці, запишіть домашнє завдання:    с. 88, № 510, № 511

 

 

Інтерактивна вправа « Мікрофон»

Діти продовжують речення

  •                   На уроці я дізнався…
  •                   На уроці я навчився…
  •                   На уроці мені сподобалося…

 

 

docx
Додано
14 березня 2019
Переглядів
1700
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку