УРОК МАТЕМАТИКИ
НА ТЕМУ
ПОВТОРЕННЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО.
ПРОСТІ ЗАДАЧІ НА ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ.
1-А клас
Підготувала: Бовсуновська А.Л.
Тема: Повторення і закріплення вивченого. Прості задачі на додавання і віднімання.
Мета: Повторити і закріпити табличні випадки додавання і віднімання чисел.
Закріплювати вміння розв’язувати прості задачі на додавання і віднімання.
Розвивати мислення, обчислювальні навички, увагу учнів.
Викликати бажання досягти поставленої мети, любов до усної народної творчості, до матері.
Х І Д У Р О К У
I. Організаційна частина.
Дзвоник всім нам дав наказ -
До роботи швидше в клас.
Біля парти станем чемно -
Хай мине час недаремно.
Будемо уважні й старанні всі -
Сядемо рівненько на місця свої.
- Діти, до якого уроку ви підготувалися?
- Так, у нас зараз урок математики, але незвичний, бо на уроці ми мандруватимемо українською народною казкою « Колобок», за допомогою якої ми закріпимо уміння розв’язувати приклади в межах 20, а також уміння складати і розв’язувати прості задачі на додавання і віднімання. Ну що, любі мої, згадаємо казку?
- Жили-були дід і баба…
II. Інсценізація казки «Колобок»
Д і д
Щось добреньке з їсти хочу.
Тільки що – не знаю й сам.
Баба
Голови б ти не морочив,
Що зварила – те й подам.
Дід
Борщ і каша? Ще з обіду
В животі від них бурчить.
Баба
Вередливий став ти діду,
Що ж тобі іще зварить?
Ой, та не хочу й розмовляти!
Допоможи виконать ось це.
1.Усний рахунок
10 + 2 – 9 = 12 – 2 – 8 =
10 – 4 – 3 = 15 – 5 – 6 =
15 + 0 – 10 = 8 + 4 + 2 =
Дід
Діти, допоможіть виконати завдання.
От і все.
Баба
Ні, ще не все, як хочеш смачненьке з’їсти допоможи мені ще.
Дід
Ну добре. А що тут робити?
Баба
Треба записати даний ряд чисел в порядку зростання
15, 18, 14, 12, 19, 17, 13, 11, 20.
2.Каліграфічна хвилинка.
Якого числа не вистачає? Що ви про нього можете розказати? 16 – має 1 дес..6 од.
Його сусіди 15 і 17, воно йде за числом 15, а наступне його число 17. Щоб утворити число 16 треба до 10 додати 6, або до 8 додати 8, або до 9 додати 7.
Давайте всі разом запишемо його красиво.
Дід
Знаєш, бабо, я подивився на цифру 6 і мені так захотілось колобка із борошенця, та ще вбить туди яйце.
Баба
В нас і борошна немає….
Дід
Ну, стара, чи є хоч трошки?
Хоч малесенький спекти.
Баба
Назмітала тут у ложку -
Помагай тепер і ти.
Дід
Ти готуй, а я швиденько
Принесу іще дровець.
Повечеряєм гарненько!
Баба в мене – молодець!
Швидше, бабо, скоро ніч.
Баба
Та не будь такий швидкий!
Хай він трошки прохолоне,
Хай полежить на вікні.
Дід
А поділим так його ми:
Пів – тобі, а пів – мені.
Баба
Ох ти, Боже! Де ж він дівся?
Діду, Колобок пропав!
Що ж робить?
Дід
Якби ж я знав!
Діти, давайте заспокоїмо діда з бабою і покажемо як ми вміємо рахувати.
3. Напишемо математичний диктант.
П Е Р Е В І Р К А: 9, 2, 10, 0, 18, 14.
Колобок
Народився я сьогодні,
Хто ж це схоче, щоб його,
З’їли баба й дід голодні?
Поживу ще, ого-го-го!
Заєць
Я, Заєць, іду з лісової школи. Дали мені завдання з лісової школи, в двох варіантах.
Якщо ти мені не допоможеш Колобочку, я тебе з’їм.
Колобок
III. Самостійна робота.
+ 7 = 9 - 7 = 10
3 + = 8 10 - = 2
11 - = 7 5 + = 9
Заєць
Ну, спасибі тобі, Колобочку! Ти мені добре допоміг. Котися собі далі.
Колобок
Спасибі вам, діти, за допомогу!
Вовк
О ! Вечеря йде до рота,
Ти надумався тікать?
Та постій, побудь зі мною,
Побалакаєм з тобою,
Потім - гам! - тебе нема!
Колобок
Відпустіть мене, будь ласка!
Вовк
Потанцюй, тоді іди.
IV. ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
Вовк
Ох! ОХ! Танцював я, як ніколи! До вподоби це мені. Відпущу тебе я зараз. Та вже йди.
Колобок
Спасибі, вам діти, що врятували мене від Вовка.
Ведмідь
Що за диво в лісі бачу?
І рум’яне, і м’яке?
Зараз сяду і заплачу,
Як не спробую таке!
Колобок
Ой – ой – ой! Не їжте мене!
Ведмідь
А ну, виконай оце!
Колобок
Діти, допоможіть мені знов!
V. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ ст.. 113 № 5
Яка схема підходить до задачі ?
Як розв’яжемо її?
Ведмідь
Ну, спасибі за науку, вже піду, може, ще щось знайду.
Колобок
Любі діти, я вам дуже вдячний! Щоб я без вас робив?
Лисиця
О! Привіт! Ти мене не бійся, друже,
Я не Вовк, тебе не з’їм .
Мабуть, змерз у лісі дуже?
Заблудився? Де твій дім?
Я, Лисиця, не така!
Я не скривджу навіть мухи
І тобі допоможу.
От дурне, розвісив вуха
Дума, правду я кажу.
Колобок
Відпустіть мене, будь ласка я задачі вам складу
Лисиця
Добре, добре! Подивлюсь!
Колобок
Діти, врятуйте мене.
VI. РОБОТА В ПАРАХ (скласти умови задач на вибір)
Лисиця
Впорався ти з цим завданням, я тебе відпускаю. Піду іншої поживи пошукаю.
VII. РОБОТА З ГЕОМЕТРИЧНИМ МАТЕРІАЛОМ.
Колобок
Любі діти, спасибі за вашу доброту. А що це у вас таке цікаве?
Цікаво, скільки ж тут трикутників?
Знайдіть 8 чотирикутників.
Колобок
Ой, які ви всі молодці! Так гарно працювали. І тим самим мені допомогли. Тому я хочу вам віддячити і подарувати на згадку про мене подарунки, але ви повинні розв’язати цікаві задачі.
VIII. РОБОТА В ГРУПАХ.
Дві селянки йшли до міста і зустріли на мостику ще п’ять селянок. Скільки всього селянок йшли до міста? ( 2 )
У мами два сини. У кожного з них є сестра. Скільки дітей є у мами? ( 3 )
Колобок
Я ще раз переконався в тому, які ви всі молодці! Ну, а тепер, мої маленькі друзі, до побачення!
IX. ПІДСУМОК УРОКУ.
Ось і закінчилась наша мандрівка казкою, а допомагали нам наші учні. Давайте їм поаплодуємо.
Що цікавого ми робили на уроці? Що запам’ятали? Що сподобалось?
А зараз я хочу запитати вас чи знали ви цю казку раніше? Хто перший вам розповів про неї? То ж давайте повернемось до наших мам, бабусь і подякуємо їм за підтримку і науку, тим більше, що нещодавно ми відзначали День матері. Ми ще раз переконуємось в тому, що ріднішої людини за неї немає в цілому світі.
Підніміть будь ласка свої сердечка, які ви сьогодні отримали, щоб ще раз побачили всі, які ви активні і розумні діти. Молодці!