Повторення вивченого з літератури у І семестрі

Про матеріал
Мета уроку:систематизувати та узагальнити вивчений учнями протягом першого семестру навчальний матеріал; розвивати культуру мовлення, пам’ять, увагу шестикласників, їхнє логічне мислення, творчу уяву, кмітливість; формувати естетичні смаки, сприяти розвитку творчих умінь, культури мовлення; виховувати почуття любові до книг, рідного слова, пошану до митців слова.
Перегляд файлу

ТЕМА.  Повторення вивченого у І семестрі

МЕТА:  систематизувати та узагальнити вивчений учнями протягом першого

               семестру навчальний матеріал; розвивати культуру мовлення,

               память, увагу шестикласників, їхнє логічне мислення, творчу уяву,

               кмітливість; формувати естетичні смаки, сприяти розвитку творчих

               умінь, культури мовлення; виховувати почуття любові до книг,

               рідного слова, пошану до митців слова.

Тип уроку:  повторення та узагальнення знань, урок-гра.

                                                              Час збирати каміння.

                                                                            Біблія

Перебіг уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1.Слово вчителя

    Як швидко пролетів час, і ми сьогодні повторимо з вами на уроці вивчений матеріал з літератури у І семестрі. Сподіваюся на хороший результат. Думаю, що мудрість книжна не пройшла повз ваші серця.

   2.Робота з епіграфом

  - Як розумієте слова з Біблії? (Людина, набуваючи певного життєвого досвіду, знань, має вміти підбити підсумки власної діяльності).

ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку.

ІV. Опрацювання навчального матеріалу.

     1.Слово вчителя.

     Протягом семестру ми працювали, втомилися, тому на сьогоднішньому уроці пограємося. Таким чином перевіримо свої знання з вивчених тем.

   Отже, ви готові до випробувань? Нехай щастить.

Конкурс 1 «Заморочки із бочки»

   Учні по черзі виймають номерки з бочки і відповідають на поставлені запитання.

    1.Пісні, що виконують під час обрядів, згідно з календарем (календарно-обрядові).

    2.Колядки, щедрівки належать до…(зимового циклу).

    3.До весняного циклу належать … (веснянки).

    4.До літнього циклу належать …(русальні, купальські, жниварські).

    5.»Ой ти, коте, коточок», «Ой ну, люлі, дитя, спать» належать до …(колискових).

   6.Пісня, слова якої написані конкретною людиною, називається …(літературною).

   7.Ліро-епічний твір, переважно віршований, у якому зображено значні події та яскраві характери. (Поема).

   8.Твір, призначений для постановки на сцені. (Драматичний)

   9.Прозові твори, за основу яких узято певну подію. (Епічні).

  10.Віршований твір, що має сюжет, героїв, у ньому розгортаються події.

(Ліро-епічний).

  11.У якій  поезії козак шукав долю, та не знайшов її. («Думка» Т.Шевченка).

   12.Чим обдарував Господь дівчину-Україну? (Піснею).

   13.Куди прямував Іван Підкова із козаками? (у Царград, визволити козаків-невільників).

  14.Хто з вивчених  письменників мав характер сильної, незламної людини? (Леся Українка).

  15.Завдяки чому син половецького хана згадав свій рідний край? (понюхав євшан-зілля).

 

Конкурс 2 «Плутанина»

1.П.Чубинський, М.Вербицький

 «Молитва»

2. О.Кониський

 «Тиша морська»

3. Т.Шевченко

 «Ще не вмерла Україна»

4. М.Вороний

«Іван Підкова»

5. Леся Українка

«Євшан-зілля»

6. Народний твір

«Ой у лузі червона калина похилилася»

7. С.Чарнецький, Г.Трух

«Про дівчинку-Україну, яку Господь обдарував піснею»

8. Колискова

«Ой кувала зозуленька»

9. Веснянка

«Ой ти, коте, коточок»

10. Колядка

«Щедрик, щедрик, щедрівочка»

11. Щедрівка

«Нова радість стала»

12. Русальна

«Заплету віночок»

13. Купальська

«Проведу я русалочки до бору»

 

Конкурс 3 «Відгадай твір за наведеною цитатою»

  1. -   Послухай мене, красная панно,

Загадаю лиш три загадочки.

   («Ой біжить, біжить мала дівчина»)

   2.    Ой пущу віночок

          На биструю воду

          На щастя, на долю,

          На милого вроду.

                                 («Заплету віночок»)

3.       Там женчики жали.

          Золоті серпи мали.

                  («Там у полі криниченька»)

4.      Просим тебе, Царю, небесний Владарю,

         Даруй літа щасливії сему господарю.

                        («Нова радість стала»)

 

 

5.      Співай, співай, товаришко,

         Бо заходить сонце.

         Співай, співай, товаришко, ,

         Бо вже не будемо…

                     («Ой кувала зозуленька»)

6.     Пішла мати жито жать

        Та й вижала три квітки:

        Що первую сонливу,

        А другую дрімливу,

        А третюю щасливу.

                        («Ой ну, люлі, дитя, спать»)

7.    Світлом науки і знання

       Нас, дітей, просвіти,

       В чистій любові до краю

       Ти нас, Боже, зрости.

                         («Молитва» О.Кониського)

8.   Узяла дівчина-Україна дарунок і міцно притиснула його до серця. Поклонилася низенько Всевишньому й з ясним обличчям і вірою понесла пісню в народ.

                        (Легенда про дівчину-Україну, яку Господь обдарував піснею)

9.     Але спів цей ніжний, любий,

        Ані перший, сильний, дужий,

        Не вразив юнацьке серце, -

        Він сидить німий, байдужий.

                          («Євшан-зілля» М.Вороного)

10.    Було колись – в Україні

         Ревіли гармати;

         Було колись – запорожці

         Вміли пановати.

                           («Іван Підкова» Т.Шевченка)

11.    Я дивилась на малюнках

         Не на гордих переможців,

         Що, сперечника зваливши,

         Промовляли люто: «Здайся!»

                           («Мрії» Лесі Українки)

12.    Я була малою горда, -

         Щоб не плакать, я сміялась.

                           («Як дитиною, бувало…» Лесі Українки)

 

Конкурс 4 «Детективне агентство»

     За наведеними словами здогадайтеся, про який твір йдеться.

    Лицарі («Мрії»), 

море («Тиша морська»),

русалка (русальні пісні),

серп (жниварські пісні),

човен «Тиша морська», «Іван Підкова»),

явір («Думка»),

пісня (легенда про дівчину-Україну),

гімн («Ще не вмерла України…»),

ханський син («Євшан-зілля»),

Миколай («Ой хто, хто Миколая любить»),

ластівочка («Щедрик, щедрик, щедрівочка»),

віночок (купальські пісні),

 калина («Ой у лузі червона калина похилилася).

 

Конкурс 5 «Пантоміма»

     За допомогою жестів та міміки учень показує назву твору, щоб інші вгадали.

«Заплету віночок»

«Євшан-зілля»

«Там у полі криниченька»

«Ще не вмерла України…»

«Думка»

«Мрії»

«Ой ну, люлі, дитя, спать»

«Ой у лузі червона калина похилилася»

«Молитва»

 

V. Підсумок уроку.

   Рефлексія.

- Що запамяталося на уроці?

- Чи задоволені ви своєю працею?

 

VІ. Домашнє завдання. Прочитати оповідання В.Винниченка «Федько-халамидник».

1

 

docx
Додано
6 лютого 2020
Переглядів
497
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку