Урок математики в 2 класі за підручником С. О. Скворцової
Тема уроку. Повторення вивченого за рік
Мета. Узагальнити і систематизувати вивчене.
Дидактична задача: закріпити знання табличних випадків множення та ділення, вміння розв’язувати складені задачі;
вдосконалювати обчислювальні навички додавання і віднімання з переходом через розряд та табличного множення й ділення;
закріпити вміння знаходити невідомі компоненти арифметичних дій множення та ділення.
Розвивальна задача: формувати прийоми розумових дій аналізу, порівняння, синтезу, класифікації під час виконання завдань.
Обладнання: предметні малюнки, картки, цеглинки лего, конверти із завданнями, потяг з вагончиками, опорні схеми до задач, осінні листочки.
Хід уроку
І. Організаційний етап уроку
Пролунав уже дзвінок,
Починається урок!
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім дружнім класі,
Діти – просто молодці!
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Привітанням журавля
Я пробуджую поля,
Небеса і ручай
Та заквітчую гаї.
Відгадайте хто вона
Ця красуня чарівна?
А що ж ми вивчили в цьому навчальному році?
(Навчились додавати і віднімати двоцифрові числа. Опанували табличне множення і ділення. Навчились розв’язувати складені задачі та знаходити невідомі компоненти арифметичних дій множення та ділення)
ІІІ. Актуалізація опорних знань і способів дії
г |
36+29 |
т |
84-36 |
я |
7∙8 |
п |
63:9 |
о |
72:8 |
Сьогодні поїдемо в ліс за знаннями.
Кмітливість візьмемо в дорогу із нами.
Фантазія теж нам у лісі згодиться.
Отож, вирушаймо до залізниці.
9 56 6 5 24 8
18 звірів вчились |
В ліску 3 зайчики сиділи |
Парами їх посадили |
З апетитом моркву їли, |
Це звичайно, жарт, |
Всі по 8, як один. |
Але скільки в класі парт? (9) |
Скільки з’їли всіх морквин? (24) |
|
|
Йшли 2 їжаки. |
На березі 7 гнізд було, |
Несли по 3 буряки. |
По 8 птахів в них жило. |
А ви їм допоможіть – |
Не полохайте ви їх, |
Буряки ті полічить. (6) |
А рахуйте. Скільки всіх. (56) |
|
|
48 карасів наловили ми усі, |
П’ять музик у дудку дули. |
А нас було всього 6. |
Вони дули 5 годин. |
Скільки кожен із нас з’їсть? (8) |
Поміркуйте, як там було, |
|
Скільки в дудку дув один? (5) |
IV. Формування вмінь і навичок. Закріплення вивченого
Вискочила із дупла…
Білочка-умілочка –
Добра господиня.
В неї є горішки,
Шишок повна скриня.
Ось метнулась білочка,
Заховалась в скриньці
Це вона готує
Нам усім гостинці.
5∙9+45 |
35:35∙0 |
(27-9):3 |
64-32:4 |
64+18:2 |
50:(5∙2) |
38+9∙3 |
4∙7+47 |
6∙8-24 |
36:4:1 |
(12+20):4 |
96-3∙10 |
А зараз в парах попрацюйте,
Лісових звірят своїми знаннями здивуйте.
В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
Їй на місці не сидиться.
А зовуть її ? (Лисиця)
(Кожна пара отримує картку з одним виразом)
53+13-6∙3=66 78-80:10:4=76 |
81-60:10∙4=47 49+26-7∙9=12 |
90-8∙8:1∙0=0
|
Рівність розв’язати.
Хто йому з вас допоможе,
Правильну відповідь відшукати?
□:6=9 |
35:□=7 |
4∙□=36 |
□∙8=40 |
Гляньте!
Біла латка, чорна латка
На дереві скаче.
Вона вертиться, скрекоче,
Допомогти розв’язати задачі нам хоче.
Колективна робота над задачами
(Зошит до підручника С. О. Скворцової с. 137)
Попрацюйте разом, діти.
Задачі розв’яжіть скоріш.
Щоб звіряток здивувати,
І знань отримати побільш.
(Робота над задачами відбувається за пам’яткою «Працюю над задачею»)
Влітку диво ще знайду
В полі, в лісі і в саду.
Ці рослини кольорові
Запашні й такі чудові. (Квіти)
(З геометричних фігур скласти квітку.)
Геометрія! Диво-наука.
Тут потрібні і розум, і руки.
А ще наші творчі натури,
Щоб складати цікаві фігури.
V. Рефлексія навчально-пізнавальної діяльності учнів
1. Десь узявся вітерець,
непосидько-пустунець.
Покрутився біля трав,
Листочки з дерев позривав.
(З букв, написаних на звороті листочка, учні читають слово «Молодці».)
Незабаром закінчиться урок.
Тож давайте підіб’ємо підсумок.