Урок 114
Тема. Повторення вивченого за рік. Звуки та букви. Апостроф. Перенос слів
Мета: узагальнити й систематизувати знання про звуки та букви, про вимову й написання слів з апострофом, про правила переносу слів; розвивати мовлення; виховувати працелюбність.
ХІД УРОКУ
Організація класу до уроку
Оголошення теми й мети уроку
Повторення вивченого про звуки та букви
Фронтальне опитування
Чим відрізняються звуки від букв?
На які 2 групи можна поділити всі звуки? (Голосні та приголосні)
Скільки голосних звуків в українській мові? (6)
Скільки букв позначають на письмі ці 6 голосних звуків? (10)
На які групи можна поділити голосні звуки? (Наголошені й ненаголошені)
Робота з таблицею (Впр. 221). Порівняння вимови й написання слів
На які групи можна поділити приголосні звуки? (Дзвінкі та глухі, тверді й м'які)
Ознайомлення з теоретичним матеріалом (С. 93)
Яка буква не позначає звука? (ь)
Яка буква позначає 2 приголосні звуки? (щ [шч])
Які дві букви позначають один звук? (дж [дж]; дз [да])
Як на письмі позначається м'який подовжений звук? (Двома однаковими буквами)
Робота над текстом (Впр. 222)
Про що йдеться у тексті?
Назвіть звуки і букви у виділених словах.
Які слова відповідають таким моделям?
поле хліб орач
Підберіть свої зразки слів до цих моделей.
Повторення правил переносу слів (С. 99)
Які правила переносу слів знаєте?
Поділіть різними способами слова для переносу. (Впр. 242)
Повторення про вживання апострофа
В яких випадках в словах пишеться апостроф? (С. 97)
Орфоепічна хвилинка (Впр. 236).
Орфографічна хвилинка (Впр. 237).
Звуко-буквений аналіз слів (Впр. 234)
Хвилинка-цікавинка (Впр. 218, 219)
Самостійна робота. Списування (Впр. 225)
Підсумок уроку
Домашнє завдання
Вправа 227(усно), С. 94; вправа 228 (письмово), С. 95.