Позакласне читання "Барви осені"

Про матеріал
Година позакласного читання на тему "Барви осені" за твором Ю. Старостенка "Осінній господар" проведена у 4 класі комунального закладу "Сосницький навчально-реабілітаційний центр" вихователем вищої категорії Конотопець Н. М.
Перегляд файлу

Тема:   Барви осені.  Ю. Старостенко « Осінній господар»

Мета:  ознайомити учнів із творчістю Юрія Старостенка; удосконалювати

            навички свідомого виразного читання прозових творів; вчити

            уявляти описані картини, розмірковувати над текстом; розвивати

            спостережливість, творчу уяву, мислення, мовлення учнів; розширю-

            вати словниковий запас; коригувати вимову; виховувати любов до

            природи.

Обладнання:  осінні пейзажі, осіннє листя, роздатковий матеріал, кольорові

                          олівці, роздрукований текст оповідання.

                                           Хід заняття:

  1. Організаційний момент

( Перевірка готовності учнів до заняття та створення сприятливої атмосфери у класі.)

Сядьте, учні, всі гарненько,

Руки покладіть рівненько.

Голову вище підніміть,

Плечі свої розведіть.

Всі на мене подивіться,

і приємно посміхніться!

    2.  Мотивація навчальної діяльності учнів.

               - Як ви гадаєте, чому наш клас сьогодні такий незвичайний? Хто прикрасив його, чиї це подарунки?

 

а).  Відгадування загадок.  

 

Виснуть хмари низько-низько,

Опустили пасма-коси.

Всюди мокро, всюди слизько –

Ходить нашим краєм…( Осінь)

 

Сонечко не хоче

Землю зігрівати.

Листячко пожовкло,

Стало опадати.

Часто дощик ллється,

Птахи відлітають,

На городі та у полі

Врожаї збирають.

Відгадайте, діти,

Коли це буває?(Восени)

  • Які слова у загадках допомагають нам уявити саме цю пору року?

     б). Технологія «Асоціативний кущ»

                       

  • Які ще ознаки осені ви можете назвати?

                 Осінь

 

 

  • Які осінні місяці ви знаєте?

в).    Вправи для тренування зорової пам’яті

            - Складіть слово із літер, не відводячи погляду від крапочки

 

н і с О ь

.

Ж ь н е т в о

.

т о п а д Л и с т

.

ь н е с е р е В

.

 

  1. Повідомлення теми і завдань заняття.
  • Сьогодні ми будемо читати оповідання Ю. Старостенка «Осінній господар» і дізнаємося ще більше про один з осінніх місяців. А який саме, ви мені скажете в кінці нашого заняття.
  1. Робота над оповіданням

а).  Коротка розповідь про життєвий і творчий шлях письменника.

- Юрій Старостенко народився і виріс серед чудової природи БілорусіЇ. Батько його був фельдшером, а мати — медсестрою. Юрко мало не щодня навідувався до лісу, милувався його красою і непомітно для себе переймався глибокою любов’ю до рідної природи…Почав писати ще змалку. І ось 1958 року з'явилося друком перше оповідання Ю. Старостенка про природу Карпат «Рідні гори». А наступного року вийшла у світ перша книжка його природничих оповідань «Ловись, рибко!». Письменник часто повторював: « Коли я пишу для дітей про нашу прекрасну природу, я відчуваю, що знайшов своє місце в житті». Багато роздумів не встиг здійснити Ю. Старостенко, але твори, які  він  залишив, допомагають нам краще пізнати цей цікавий світ, любити й охороняти рідну природу.  У своїх оповіданнях із захопленням розповідає про тварин, рослини,   наділяє їх людськими властивостями. Про це йдеться і у творах для дітей зі збірки «Лісові розмови». Багато задумів не встиг здійснити Ю. Старостенко. 1965 року він помер.

     Фізкультхвилинка

Подивіться, он за нами

Жовкне ліс на видноколі.

Озирніться – он сосна,

Сумно їй, вона одна.

Листячко зберіть під кленом.

Будем  листячком махати,

Всіх звірів  розвеселяти.

 

б). Читання оповідання вихователем.

   ( З використанням ілюстрацій та жестів).

  • Так  про який осінній місяць йде мова в оповіданні? ( Про жовтень).

в). Словникова робота

г). Читання оповідання учнями ( «ланцюжком» )

- Зараз будемо читати оповідання «ланцюжком», по одному реченню.

- Що ви уявили, читаючи це оповідання?  Яку картину ви б намалювали, якби були художниками?

д). Робота над змістом оповідання

    1). Тестування

- У кожного з вас є картки з тестовими завданнями. Виберіть правильні відповіді, користуючись текстом оповідання.

1. Кого в тексті названо осіннім господарем?

    а) вітер;

    б) мороз;

    в) сонечко;

    г) місяць Жовтень.

2. Що робить Жовтень вночі?

    а) розважається;

    б) працює;

    в) лютує;

    г) відпочиває.

3. На що схожий лід на калюжах?

    а) на тонкі скельця;

    б) на блискучі дзеркальця;

    в) на сліпучі вогники;

    г) на крихку плівку.

4. Хто руйнує працю Жовтня?

    а) людина;

    б) квіти;

    в) комашки;

    г) сонечко.

5. Як бореться Жовтень із сонечком?

    а) поливає дощиком;

    б) засипає листям;

    в) затуляє великою хмарою;

    г) студить прохолодним подихом.

6. Цей твір – це …

    а) казка;

    б) оповідання;

    в) байка;

    г) легенда.

   

2). Бесіда за змістом.

-        Хто хазяйнує скрізь?

- Як жовтень змінює вигляд дерев?

- Чому він не дружить із сонечком?

- Який інший заголовок можна підібрати до цього оповідання?

3). Вибіркове читання.

- Прочитайте, як хазяйнує жовтень?

- Що змінив жовтень вночі?

- Хто руйнує працю жовтня – пустуна?

- Як природа реагує на Сонечко?

4). Творче завдання

  - А зараз ми почнемо малювати малюнок до цього оповідання. У свій вільний час ви закінчите його, а на наступному занятті ми разом розглянемо ваші малюнки.

5.  Підсумок заняття

- Що ми робили на занятті?

- Як називається оповідання?

- Хто автор ?

- Так про тякий осінній місяць розповідає нам автор? 

docx
Додано
4 листопада 2020
Переглядів
701
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку