ПОЗАКЛАСНЕ ЧИТАННЯ. ОПОВІДАННЯ ЄВГЕНА ГУЦАЛА «ЗАПАХ КРОПУ»6 клас
Номер слайду 2
1. Який літературний твір називається оповіданням?2. Які оповідання ви вивчали у попередніх класах?3. Як називають персонажів твору?4. Що таке опис?5. Як називається опис природи? Зовнішнього вигляду людини? 6. Які художні засоби використовуються в описах?
Номер слайду 3
ЄВГЕН ГУЦАЛО 1937-1995 ВІН СПРАВЖНІЙ МАЙСТЕР, ЧАРІВНИК , ЯКИЙ УМІЄ CЛОВОМ ТОРКНУТИСЯ ЛЮДСЬКИХ ДУШ РОСТИСЛАВ САМЧУК
Номер слайду 4
КРІПВиростає у висоту до 40—60 см, має тонкі майже голі та добре розгалужені стебла, рідкі, тонкі та м'які листки 10-20 см в довжину. Відростки листя мають в ширину 1-2 мм, листки ниткоподібні шириною менше 1 мм. Квіти мають забарвлення від білого до жовтого, зібрані в невеликі зонтики (парасольки) діаметром 2-9см. Цвіте рослина в червні-липні, плоди достигають у кінці серпня. Насіння 4—5 мм в довжину та 1 мм в товщину, злегка викривлені, з поздовжніми боріздками. Плоди мають приємний специфічний запах, пряний смак.
Номер слайду 5
Кріп з давніх часів використовується людьми в їжу. Перші згадування про кріп зустрічаються в працях стародавніх греків і римлян. Батьківщиною кропу є Азія. Запах кропу в Стародавній Греції "змагався" з ароматом троянд. Гілки кропу з перисто -розсіченим листям вплітали у вінки. Відома грецька поетеса Сафо оспівала кріп у віршах. У кулінарії використовують зелень та насінняяк ароматичну приправу, додаючи до страв з м'яса, риби, овочів, салатів та маринадів, а в цвітучому стані при солінні і маринуванні овочів. Зелень кропу містить багато вітамінів.
Номер слайду 6
Епітети – це художнє означення, яке надає зображенню предмета чи явища більшої виразності, поетичності, яскравості.
Номер слайду 7
Порівняння - художній засіб, який пояснює ознаки одного явища чи предмета за допомогою іншого, чимось схожого на нього .
Номер слайду 8
Метафора - слово або словосполучення , яке переносить ознаки одного предмета або явища на інші на основі подібності чи протиставлення
Номер слайду 9
Захоплення Олександра Петровича характерами своїх батька й матері, захоплення характером придеснянської природи дає нам один із ключів розгадки того, як проходило формування вдачі майбутнього письменника, громадського діяча, мислителя й артиста. П. Тичина,письменник