Мета: ознайомити учнів з видами перехресть і способами їх переходу; вчити оцінювати ризик під час переходу дороги на перехресті; поглибити знання про регулювання перехресть світлофором; виховувати уважність, обережність, дисциплінованість. Корегувати увагу.
Позакласний захід.
ПЕРЕХРЕСТЯ
Тема: ПЕРЕХРЕСТЯ
Мета: ознайомити учнів з видами перехресть і способами їх переходу; вчити оцінювати ризик під час переходу дороги на перехресті; поглибити знання про регулювання перехресть світлофором; виховувати уважність, обережність, дисциплінованість. Корегувати увагу.
Хід заняття
Робота над загадкою• Лежить Гася, простяглася,
Як устане — неба дістане. (Дорога)
— Сьогодні ви поповните свої знання про перехрестя та способи їх переходу.
— Що таке перехрестя?
— Які бувають перехрестя?
— Знайдіть на малюнках Т-подібне і Y-подібне перехрестя. Перехрестя якої форми є у нашому місті по дорозі до школи.?
— Яке перехрестя називається регульованим? Яке перехрестя називається нерегульованим?
— Розгляньте малюнки. Знайдіть на малюнках регульоване і нерегульоване перехрестя.
Відгадайте загадку. • Підморгне зеленим оком — ми йдемо.
Підморгне червоним оком — стоїмо. (Світлофор)
— Скільки очей у світлофора?
— Що говорить червоне світло? жовте світло? зелене світло?
— Якщо одночасно на перехресті є і світлофор, і регулювальник, то чиїми
сигналами потрібно керуватися?
Розгляньте малюнки Поміркуйте, на якому малюнку зображено перехрестя.
— Закінчіть речення. • Регульоване перехрестя — це...
• Нерегульоване перехрестя — це...
Робота у групах
— Обговоріть, чому, переходячи дорогу на перехресті, треба бути особливо
уважним і обережним.
Практична робота
1) Намалювати перехрестя. Зробити макет перехрестя.
2) Покажіть, як переходити дорогу на перехресті:
• регульованому;
• нерегульованому.
- Чи можна переходити дорогу, коли зелений сигнал блимає?
— Як переходити дорогу на нерегульованому перехресті?
3) Об’єднайтеся у дві групи: «водії» (іграшкові машинки мають у руках) і «пішоходи» (іграшкові тваринки та ляльки.)
Відпрацюйте правила руху на нерегульованому перехресті.
— Учіться переходити дорогу в супроводі дорослих!
Фізкультхвилинка
Тест «Так чи ні?»
1) Правила безпечного переходу:
а) подивись праворуч, а потім ліворуч;
б) подивись ліворуч, а потім праворуч.
2) Умови безпечного переходу:
а) автомобіль зупинився;
б) автомобіль їде;
в) автомобіля немає.
Вікторина «Перехрестя»
— Що таке перехрестя, які вони бувають?
— Яке перехрестя називають регульованим?
— А яке — нерегульованим?
— За яких умов особливо складно переходити дорогу?
— У яких місцях можна переходити перехрестя?
Тестування
— Дайте правильні відповіді.
1) Як правильно переходити перехрестя?
а) Тільки по пішохідних переходах;
б) спочатку — одну проїжджу частину, а потім — іншу;
в) по діагоналі;
г) за сигналом регулювальника.
2) На регульованому перехресті важливішими є сигнали:
а) регулювальника;
б) світлофора;
в) світлофора і дорожніх знаків.
3) Якщо не встиг перейти дорогу, потрібно:
а) не зупинятися, а швидше перебігти дорогу;
б) повернутися назад і чекати зеленого сигналу світлофора;
в) зупинитися на розподільній лінії чи на «острівці безпеки» і зачекати, доки проїдуть машини.
Підсумок.
— Яка дорожня розмітка є на дорозі до школи?
— Що називають перехрестям?
— Які перехрестя є там, де ви живете?
— Як потрібно переходити регульоване перехрестя?
— Як слід переходити нерегульоване перехрестя?
— У чому слід переконатися, перш ніж ступити на проїжджу частину?