Свято зустрічі з дитинством
Мета: провести пізнавально – розважальний захід з метою покращення взаємин в учнівському колективі та налагодженню дружніх відносин; формувати толерантне ставлення до однокласників; вчити правильно дозувати час при проведенні конкурсів; розвивати навички координування рухів у просторі із зав’язаними очима; виховувати почуття гумору та взаємодопомогу.
Хід заняття:
Ведуча1: Доброго дня, дорогі друзі! Раді бачити вас на нашому святі безтурботності та веселощів. Погодьтеся ви давно вже мріяли потрапити до цієї чудової країни назва якій «Дитинство». Це чудова пора в житті кожної людини, але вона так швидко проходить…
Ведуча2: Проходить? Ні, вона пролітає… і пролітає, як одна мить.
Ведуча1: І як часто дорослим хочеться повернутися в той чарівний світ, де чути дзвінкий сміх, де залишилися їхні рожеві мрії…
Ведуча2: А вам друзі хочеться? У вас сьогодні є така унікальна можливість.
Ведуча1: Бо ми вас запрошуємо на свято зустрічі з дитинством!
Ведуча2: Усі бажаючі зможуть продемонструвати свої здібності у веселих конкурсах.
Ведуча1: Давайте піддамося на мить ностальгії та пригадаємо давно забуті ігри з дитинства, в які ми грали. І наша перша гра.
Гра «Плутаниця»
Стаємо всі в коло, беремося за руки, заплутуємося, як тільки зможемо. Завдання ведучого – розплутати.
Ведуча2: Наступна гра не менш цікава, і як мені здається подобалася кожному, хто в неї грав.
Гра «Струмочок»
Учасники стають парами, «ведучий» (тобто учень без пари), пробігає під руками та обирає собі товариша, стаючи з ним позаду колони. Учень, що залишився без пари, стає «ведучим».
Ведуча1: Зіпсований телефон знаєте? А факс зіпсований?
Гра «Зіпсований факс»
Учасники стають у колону. Кожен повинен бачити спину товариша. Я показую простенький малюнок. Ваше завдання намалювати на спині учасника, що стоїть попереду, пальцем цей предмет. Кожен повинен зобразити те, що відчув, а останній учасник говорить, що ж було зображено на малюнку.
Ведуча2: Далі ми перевіримо чи гарна у вас пам’ять? І чи багато ви пам’ятаєте моментів із свого дитинства?
Конкурс «Весела торбина»
Чули дитячого віршика? Котилася торба з високого горба… А що в тій торбі? Ось це ми зараз і дізнаємось. Доки грає музика передаємо торбинку по колу, як тільки музика затихне, учасник в якого в руках опинився «чарівний мішечок», дістає з нього одну річ, приміряє її на себе і розповідає цікаву історію, що трапилася в дитинстві. (У торбинці лежить пустушка, слинявчик, шапочка, пляшечка, штанці малесенькі…)
Ведуча1: Ой, які у нас дітки малесенькі та гарнесенькі. Ви пригадали, як це все було в дитинстві?
Конкурс «Асоціація»
Для наступного конкурсу знадобиться ваша красномовність! Що від вас вимагається? Підібрати якнайбільше визначень до слова «дитинство». На приклад «дитинство – це безтурботність, це матусина ласка…»
Ведуча2: Цікаво з чим ще можна асоціювати це слово? Якби не дитинство… ми б не знали і смаку «дитячої каші»… Для наступного конкурсу мені потрібно 2 найсміливіші учасника.
Конкурс «Перемога над манною кашею»
Конкурсанти сідають на стільці, двом іншим зав’язують очі, дають миски з кашею, ложки. Команда, що з’їсть швидше і охайніше – перемогла.
Ведуча1: Хто в нас ще зголоднів? Чи знайдеться серед вас ще 2 карапузи? Виходьте швидше до нас!
Конкурс «Пляшечка»
Малюки отримують 2 пляшечки з компотом. Завдання кожного – випити першим.
Ведуча2: Молодці! Ви такі кумедні! Але це ще не все… Найцікавіше попереду…
Конкурс «Забіг на чотирьох»
Нам потрібно 4 – 5 учасників. Ваше завдання якомога швидше дістатися до фінішу «на своїх чотирьох»..
Всі молодці, але звання чемпіона отримує…
Ведуча1: Ось і промайнула наша запальна та весела зустріч з безтурботним дитинством.
Ведуча2: Час повертатися до суворої реальності. Прийшов час прощатися з дитинством та з вами, дітвора. Лиш про одне вас прошу: пронесіть ці емоції та почуття у своєму серці через усе життя. Ніколи не забувайте про тих, хто був поруч із вами в ті моменти, коли ви були маленькими та безпорадними. Згадайте тих, хто навчав вас ходити та годував з ложечки, хто дмухав на ваші збиті колінця та цілував вас перед сном. Не забудьте обійняти своїх рідних, коли повернетесь додому!
До зустрічі, мої любі!