Трудова естафета «Сімейні умільці»
Мета: розширити знання, вміння та навички учнів; розвивати творчі здібності учнів, кмітливість, гнучкість, швидкість мислення учнів, інтерес до предмета «Технології», навички застосування знань у нестандартних умовах; залучення батьків до виховувати доброзичливість, товариськість, відповідальність, вміння працювати у команді.
Хід заняття
І. Організація учнів. СЛАЙД
Добрий день учні, шановні гості та всі присутні. Я рада вітати вас на нашому заході. У кожного з нас передсвятковий настрій, адже скоро канікули та одне з найвеличніших свят – Пасха, яку з нетерпінням чекають усі. Та не лише чекають, а й ретельно готуються: хтось пече власноруч пасочки, хтось розмальовує писанки, всі без винятку прибирають свою оселю. Так, учні? Кожен допомагає в міру своїх можливостей. Та я впевнена, що найзаповітнішою мрією кожного українця – є мрія про мир і закінчення війни. І за те, що ми зараз з вами можемо навчатися, спокійно спати - ми завдячуємо нашим воїнам, тим, які загинули і які захищають наші домівки і бережуть наш спокій. Тому зараз хвилиною мовчання ми вшануємо тих героїв, які віддали своє життя за нас із вами. СЛАЙД(хвилина мовчання)
Зараз тут присутні ваші найрідніші, які прийшли підтримати вас.
СЛАЙД А ось і мами! Завжди у формі. Дають про себе знати постійні тренування у жіночому багатоборстві: плита, біг по крамницях, прання, прасування. І ми впевнені, що сьогодні саме вони будуть надавати натхнення своїм командам. Тому, що відомо, що родина тримається на трьох китах – Жінка, Жінка і ще раз Жінка!!!Будь ласка, проходьте і сідайте біля своїх дітей.
По-перше, дякую вам, шановні матусі, що ви погодилися взяти участь у святі. Сподіваємось, що і ви самі відпочините від повсякденних справ, наберетеся сил і приємно проведете час зі своїми дітьми, тому що не завжди знаходиться час для спілкування з ними. Хочу сказати, що естафета особлива, бо ви разом покажете, як чудово можете працювати в команді. Попереду – цікаві завдання, які допоможуть вам відчути себе справжніми помічниками, працівниками і просто супергероями! Готові? Отже, хочу представити вам дві команди: «Нитка і голка» та «Молоток і цвях». Привітайте їх оплесками!
В кожних змаганнях та естафетах повинно бути хто??? Журі. Хочу представити вам наше журі: Маріанна Володимирівна – викон.обов. директора; Надія Вікторівна- завуч з навч.роботи; Емілія Мих.- завуч з вих.роботи. Отже, команди є, журі є. ведуча є.
КОНКУРС 1 «Знайди мене» . Конкурс для мам(звучить музика)
За правильно виконане завдання – 1 бал
Підійдіть до дошки. Ваше завдання – знайти очі своєї дитини.
Молодці, всі справилися із завданням. Бачите діти, ваші мами впізнають і знайдуть вас серед тисячі облич.
КОНКУРС 2 «Чарівне намисто»
За правильно виконане завдання – 1 бал
Діти чия мама найгарніша? Найкрасивіша? Звісно, що всі мами дуже чарівні. Пропоную вам зробити для своєї мами незвичне намисто із прищіпок.
КОНКУРС 3 «Розминка» (для мам) Я зачитую питання, а хто першим знає відповідь, той піднімає прапорець. Для підказки – відповіді на екрані
За кожну правильну відповідь один бал.
Що сирим не їдять, а вареним викидають? (Лавровий лист)
Якого прядива за гроші не купиш? (Павутиння.)
Без рук, без ніг, а по столі повзе. (Тісто)
Скільки часу варити яйце, щоб воно було круте? (8 – 10хв.)
Білий, як сніг, в пошані у всіх, подобаюся вам, але шкода зубам. (Цукор.)
У червні лазня, у носі решето, одна рука – і та на спині. (Чайник.)
Мене одну не їдять, а без мене мало їдять.(Сіль.)
То назад, то вперед,
Ходить – бродить пароплав.
Зупиниш – горе!
Продірявить море! (Праска.)
Він прикраса кожній блузці цей маленький круглий…(Ґудзик)
Кожній господині стане у пригоді, та хто роздягає, сльози проливає. (Цибуля)
Вухо має, а не чує. Без ніг і без очей, а ходить і за собою водить. (Голка)
Вам розкаже всі пригоди, а сама мовчить із роду. (Книга)
Не хижак, а зуби має. Не гризе і не кусає. (Гребінець)
Маленький хлопчик виліз на стовпчик, одежі не носить, їсти не просить, личенько рябе, що воно таке? (Наперсток)
Бачите, які наші мами кмітливі та дотепні.
Оголошення балів за 3 конкурси
КОНКУРС 4 «Домалюй другу половинку»
В цьому конкурсі враховується правильність виконання та точність.(1 бал)
Запрошується по одному учаснику з команд.
КОНКУРС 5 «Нагодуй зайчика»
Оцінюється в 1 бал(на швидкість)
Що полюбляють їсти зайчики? Наші зайченята незвичайні. Запрошую по одному учаснику. Потрібно нагодувати зайчика.
Молодці, бачите, які спритні наші діти, як ті зайчики
КОНКУРС 6 «Заплети косичку»
Оцінюється на швидкість і якість ( 3 бали)
Фізкультхвилинка
КОНКУРС 7 « Відгадай професію». (оцінюється в 3 бали)
За допомогою пантоміми показати протилежній команді професію, яку намагатиметься відгадати друга команда.
Завдання 1. Показати професію лікаря та водія.
Завдання 2. Показати професію учителя та продавця.
КОНКУРС 8 «Чорний ящик»
За кожну правильну відповідь команда отримує один бал.
КОНКУРС 9 «Фруктова феєрія»
В цьому конкурсі беруть участь дорослі, де проявлять свою фантазію та здібності. На столі маєте фрукти, прибори, дощечки. Ваше завдання – зробити оригінальну нарізку фруктів і дати назву.
Оцінюється в 3 бали (враховується естетичність, креативність, швидкість та презентація роботи )
Доки мами трудяться, а діти теж не сидять без діла . Роблять мамі зачіску із підготовлених матеріалів.
КОНКУРС 10 «Зроби мамі зачіску». При роботі дотримуйтеся техніки безпеки з гострими предметами: діти з ножицями, а дорослі з ножами. На все дається час до 5 хвилин. Представлення виробів
Оголошення результатів.
Підсумок.
Завершилася тепла, натхненна і надзвичайно корисна трудова естафета «Сімейні умільці», яка об’єднала учнів, батьків та вчителів у спільній добрій справі! Ми побачили: креативні ідеї, втілені з любов’ю; справжню командну роботу родин; працьовиті руки й великі серця. Цей захід довів, що коли родина й школа — єдине ціле, то результат завжди прекрасний. Дякую всім за творчий підхід і майстерність; за організацію і підтримку. Я вважаю, що такі зустрічі дуже потрібні дітям, бо вони відчувають вашу підтримку, тепло та любов.
1