формувати вміння позначати числа другого десятка цифрами; продовжувати вправляння учнів у розв'язанні задач на знаходження суми та збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць; розвивати мислення учнів; удосконалювати обчислювальні навички
Математика 16.01.17
Тема. Позначення чисел другого десятка цифрами. Вимірювання довжини відрізків. Задачі на знаходження суми та на збільшення числа на кілька одиниць
Мета: формувати вміння позначати числа другого десятка цифрами; продовжувати вправляння учнів у розв’язанні задач на знаходження суми та збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць; розвивати мислення учнів; удосконалювати обчислювальні навички.
Обладнання: предметні малюнки, картки цифр 11–20.
Хід уроку
I. Актуалізація знань учнів
1. Усна лічба
Гра «Збери яблука»
На дошці намальоване дерево — яблуня. На дереві — яблука, на яких написані приклади. Біля дерева — кошик. Учитель пропонує дітям зібрати врожай фруктів. Потрібно зняти силует яблука, розв’язати приклад і покласти яблуко в кошик.
9 – 2
10 – 6
9 + 0
3 + 3
5 + 5
7 + 3
6 + 4
4 – 1
13 – 3
14 – 10
9 – 8
4 – 0
1 + 1
11 – 10
11 – 1
10 + 1
8 – 3
2. Показати й записати числа під диктовку вчителя: 1 десяток і 4 одиниці, десяток і 8 одиниць, 5 одиниць і 1 десяток, 1 десяток і 9 одиниць.
3. Збільшити на одиницю й записати число: 14, 12, 11, 10, 8, 16, 18.
4. Скласти приклади за зразком (№ 4, С. 85).
5. Фізкультхвилинка
II. Закріплення вивченого
1. Вставити число за розрядами в таблицю: 15, 17, 19, 10, 20.
Десятки Одиниці
2. Розв’язання задач за малюнком
3. Самостійна робота (за варіантами)
І варіант
10 – 4 – 4
8 – 1 – 1
9 – 8 – 1
10 + 2
ІІ варіант
6 – 5 – 1
4 + 1 + 2
6 + 3 + 1
10 + 7
4. Розв’язання задачі за підручником (№ 6, С. 86)
III. Підсумки уроку