Практична робота " Повсякденне життя представників основних верств суспільства XVI – першої половини XVII століття»

Про матеріал
Презентація містить в собі роботу з історичними документами та аналізом, а також інші види творчої роботи для дітей.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

«Практична робота № 1. Тема. Повсякденне життя представників основних верств суспільства XVI – першої половини XVII століття»Підготувала: Нєдова Вікторія Вікторівна

Номер слайду 2

Чомусь вважається, що історія – це тільки героїчні битви, масштабні військові походи, глобальні державні чи суспільні протистояння. Але це не зовсім так. На сьогоднішньому уроці ми дослідимо життя тих, без кого не могло б бути історії, але хто для істориків залишився в історії переважно «безіменним» і «мовчазним».

Номер слайду 3

Ознайомтеся з документами № 1, 2 та 3. Спочатку оберіть та запишіть з-поміж можливостей магнатів три, на вашу думку, найважливіших. Обвинувачувач має вказати на шкоду від таких можливостей для суспільства, а адвокат – на користь.

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Розгляньте портрети шляхтича та шляхтянок. Що в портретах вказує на їхню заможність? Попрацюйте з інтернет-джерелами, дізнайтеся, ким вони були і чим уславилися. Напишіть по три речення про кожного з них.

Номер слайду 6

Користуючись документом № 4 та рубрикою «Детальніше про…», підготуйте редагування тверджень. 1 твердження: «Люди в містах завжди селилися згідно своїх матеріальних можливостей та … приналежності». 2 твердження: «Під час міських святкувань майстри об’єднувались у групи залежно від … приналежності».

Номер слайду 7

Користуючись документом № 5, перерахуйте селянські зобов’язання перед панами.

Номер слайду 8

Опрацюйте документи № 6 та 7. Лаконічно запишіть у зошит, як сьогодні проявляються описані в них традиції.

Номер слайду 9

Підведіть підсумки, зайнявши позицію за вибором.1. Магнати мали найбільше прав у суспільстві, тому що …2. Селяни Галичини та Поділля були безправними, тому що …3. Проживання містян у певній частині міста було зумовлено такими причинами: ...4. Традиції та звичаї українського народу мають глибоке коріння, оскільки …

pptx
До підручника
Історія України 8 клас (Сорочанська Н.М., Гісем О.О.)
Додано
19 жовтня
Переглядів
1652
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку