Україна на порозі нового часу

Про матеріал
Презентація на тему "Україна на порозі нового часу" з історії України 8 клас
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Україна на порозі нового часу. Тема 1.

Номер слайду 2

Початок "нового часу"

Номер слайду 3

Поняття "нового часу"

Номер слайду 4

Ознаки "нового часу"

Номер слайду 5

Українські землі у складі іноземних держав. Польське королівство: Подільське, Руське, Белзьке воєводства (1434 р.)Велике князівство Литовське: Волинь, Київщина, Брацлавщина. Молдовське князівство: Буковина (Шипинська земля)Угорське королівство: Закарпаття (у 1526 р. поділене між Священною Римською імперією і Трансільванією)Московське князівство: Чернігівщина. Кримське ханство (протекторат Османської імперії): Північне Причорномор'я та Крим

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Костянтин Острозький. Костянтин Острозький (1460–1530) – військовий і державний діяч Великого князівства Литовського, князь. У 1514 р. здобув перемогу в битві з московським військом під Оршею. Володів більшістю української території, що входила до складу Великого князівства Литовського. За заслуги перед князівством отримав особливе місце в сенаті, а також право запечатувати листи червоним воском, що було привілеєм коронованих осіб.

Номер слайду 8

Соціальні верстви. Шляхта Духовенство. Містяни. Селяни

Номер слайду 9

Господарство. Революція цін - значне зростання товарних цін унаслідок падіння вартості благородних металів. Фільварки - багатогалузеве господарство ринкового типу, де використовувалась праця кріпаків, а вироблена продукція реалізовувалась закордоном (у результаті зростання в Європі попиту на зерно).

Номер слайду 10

Виникнення козацтва1492 р. перша згадка про українських козаків в писемних джерелах. Було зафіксовано козаків-християн («кияне і черкасці»), які в гирлі Дніпра напали на турецький корабель.

Номер слайду 11

Юрій Дрогобич Юрій Котермак із Дрогобича здобув ступені доктора філософії і доктора медицини в Болонському університеті наприкінці 1470-х років. Згодом він читав там лекції з астрономії і математики, а в другій половині 1480-х років перебрався ближче до батьківщини й викладав астрономію і математику в Яґеллонському (Краківському) університеті. Дослідники припускають, що його лекції слухав Миколай Коперник.

pptx
Додано
20 жовтня
Переглядів
73
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку