Українські землі у складі іноземних держав. Польське королівство: Подільське, Руське, Белзьке воєводства (1434 р.)Велике князівство Литовське: Волинь, Київщина, Брацлавщина. Молдовське князівство: Буковина (Шипинська земля)Угорське королівство: Закарпаття (у 1526 р. поділене між Священною Римською імперією і Трансільванією)Московське князівство: Чернігівщина. Кримське ханство (протекторат Османської імперії): Північне Причорномор'я та Крим
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Костянтин Острозький. Костянтин Острозький (1460–1530) – військовий і державний діяч Великого князівства Литовського, князь. У 1514 р. здобув перемогу в битві з московським військом під Оршею. Володів більшістю української території, що входила до складу Великого князівства Литовського. За заслуги перед князівством отримав особливе місце в сенаті, а також право запечатувати листи червоним воском, що було привілеєм коронованих осіб.
Номер слайду 8
Соціальні верстви. Шляхта Духовенство. Містяни. Селяни
Номер слайду 9
Господарство. Революція цін - значне зростання товарних цін унаслідок падіння вартості благородних металів. Фільварки - багатогалузеве господарство ринкового типу, де використовувалась праця кріпаків, а вироблена продукція реалізовувалась закордоном (у результаті зростання в Європі попиту на зерно).
Номер слайду 10
Виникнення козацтва1492 р. перша згадка про українських козаків в писемних джерелах. Було зафіксовано козаків-християн («кияне і черкасці»), які в гирлі Дніпра напали на турецький корабель.
Номер слайду 11
Юрій Дрогобич Юрій Котермак із Дрогобича здобув ступені доктора філософії і доктора медицини в Болонському університеті наприкінці 1470-х років. Згодом він читав там лекції з астрономії і математики, а в другій половині 1480-х років перебрався ближче до батьківщини й викладав астрономію і математику в Яґеллонському (Краківському) університеті. Дослідники припускають, що його лекції слухав Миколай Коперник.