Дана робота містить матеріали, які можна використати для проведення практичної роботи у 8 класі "Визначення опору провідника за допомогою амперметра та вольтметра", також є презентація.
ВИЗНАЧЕННЯ ОПОРУ ПРОВІДНИКА ЗА ДОПОМОГОЮ АМПЕРМЕТРА і ВОЛЬТМЕТРА.
Номер слайду 2
Мета: Навчитися самостійно за схемами складати електричні кола, ознайомитися з будовою й дією реостата, навчитися регулювати силу струму з його допомогою. Навчитися визначати опір провідника за законом Ома з використанням амперметра і вольтметра. Переконатися на досліді, що опір провідника не залежить ані від сили струму в провіднику, ані від напруги на його кінцях.
1 2 3 4 5 6 7 Упорядкований рух заряджених частинок. Одиниця вимірювання струму. Як в коло приєднують амперметр?Як в коло приєднують вольтметр?Фізична величина, яка є характеристикою провідника. Одиниця вимірювання напруги. Одиниця вимірювання опору
Номер слайду 5
1 струм 2 ампер 3 послідовно4 паралельно5 опір 6 вольт 7 ом Упорядкований рух заряджених частинок. Одиниця вимірювання струму. Як в коло приєднують амперметр?Як в коло приєднують вольтметр?Фізична величина, яка є характеристикою провідника. Одиниця вимірювання напруги. Одиниця вимірювання опору
Номер слайду 6
Номер слайду 7
Номер слайду 8
СА=0,05(A)СV=0,2(В)
Номер слайду 9
Контрольні питання:1. Як залежить яскравість світіння електричної лампочки від сили струму в колі?2. Від чого залежить опір металевого провідника?3. Які величини треба виміряти, щоб визначити опір провідника?
Номер слайду 10
Закінчіть речення: Я зрозумів, що…Я запам‘ятав, що…Мені на практичній…