Практична робота 7. Редагування та форматування текстового документа
Цілі:
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, навчальна презентація.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Перевірка домашнього завдання
—При повторенні домашнього матеріалу ви можете отримати 2 бали і за практичну роботу 10 балів, тобто у сумі ви матимете 12 балів. За кожну правильну відповідь ви будете отримувати фішки, де 1 фішка—це 1 бал. Тож зосередьтесь і до роботи.
— Що означає «форматування тексту»?
— Що означає «редагування тексту»?
— Що таке «текстовий процесор»?
— Що означає «текстовий редактор»?
— Які текстові редактори ви знаєте?
— Як запустити текстовий редактор?
— Які способи накреслення тексту підтримує Microsoft Word?
—Як видалити символ праворуч від курсору?
—Що потрібно зробити для того щоб відформатувати вже введений текст?
—Після виділення тексту з’являється…
—Що таке «міжрядковий інтервал»?
—Друкування документу це…
IV. Мотивація навчальної діяльності
—Скажіть, де ви можете користуватися текстовим документом?
—Для чого вам текстовий документ?
Прийом «відстрочена відгадка»
— Як правильно організувати роботу з тестовим документом, щоб зекономити час?
— Як зробити так, щоб ваш документ мав естетичний вигляд на екрані та на папері?
Відповіді на ці та інші запитання ви дізнаєтесь під час вивчення нової теми.
ІV. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
—Сьогодні на уроці ми проведемо Практичну роботу по темі «Форматування та редагування текстового документу»
—На уроці ви навчитесь створювати текстовий документ, редагувати та форматувати його. Вставляти скопійований текст, редагувати раніше створений документ.
V. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
Пояснення вчителя
VI. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях
Робота за комп’ютером
Практична робота №7
Тема: Редагування та форматування текстового документа.
Мета: удосконалити вмінняредагувати та форматувати текстові документи; закріпити вміння працювати з текстовими документами; повторити правила редагування та форматування текстів.
Хід роботи:
Завдання 1. Подоляночка.
Уведіть текст пісні за зразком і відформатуйте за завданням.
ПОДОЛЯНОЧКА (купальська пісня)
Десь тут була Подоляночка,
Десь тут була молодесенька.
Тут вона сіла,
Тут вона впала.
До землі припала,
Сім літ не вмивалась,
Бо води не мала.
Ой, устань, устань, Подоляночко,
Ой, устань, устань, молодесенька,
Піди до Дунаю,
Умий своє личко,
Та й личко біленьке,
Бери молоденьку,
Бери ту, що скраю.
Завдання 2. Приказки.
У текстовому документі Приказки виправте помилки та встановіть абзаци так, щоб кожна приказка розміщувалась в окремому абзаці.
Прислів’я та приказки
Та земля мила, де мати народила.
Всяка пташка своє гніздо знає.
Погана та пташка, якій своє гніздо не миле.
На сонці тепло, а біля матері добре.
Птах радіє весні, а дитя – матері.
Завдання 3. Корисні властивості яблука
ІІ. Покажіть виконані завдання вчителю.
VII. Домашнє завдання
Підручник ст. 163-165, а також в мережі Інтернет ви маєте знайти правила користування Комп’ютерною мишкою
VIІI. Підсумки уроку
Рефлексія
Що нового сьогодні дізналися?
Чого навчилися?
Що сподобалось на уроці, а що ні?
Чи виникали труднощі?
ІX. Оцінювання роботи учнів
Додаток 2
2.Кнопка для відкриття Головного меню програми текстового процесора.
3. Клавіша, яка використовується для видалення символу праворуч від курсору.
4.Клавіша переключення режимів уведення тексту Вставлення та Замінювання.
5. Клавіша, що використовується для створення нового абзацу.
6. Клавіша, яка використовується для видалення символа ліворуч від курсора.
7.Клавіша, що використовується для введення великих літер
8. Одна з клавіш, що використовується при введенні непрозорого пропуску.
Додаток 1
1. Панель, яка відображається поруч з виділеним текстом.
2. Одиниця вимірювання довжини, яка наближено дорівнює 0,353мм.
3. Вкладка, на якій розміщено інструменти для форматування тексту.
4. Внесення змін у зовнішній вигляд тексту.
5. Властивість абзацу, яка визначає спосіб розташування рядків абзацу відносно його меж.
6. Властивості абзацу, які визначають відстань рядків абзацу від межі лівого та правого полів сторінки.
7. Властивість символів, яка визначає графічну форму символів.
8. Інтервал, який визначає відстань між рядками тексту в абзаці.