Тема. Практична робота
«Створення та реалізація програм з використанням
вказівки розгалуження»
Мета.
Навчальна:
- Закріпити навички роботи учнів із середовищем програмування, його інтерфейсом. Перевірити та оцінити уміння учнів створювати програми із командами розгалуження в середовищі програмування та відлагоджувати їх.
Розвиваюча:
- Розвивати творчі здібності і логічне мислення учнів при складанні
програм, практичні навички роботи з ЕОМ та клавіатурою.
Виховна:
- Формування критичного мислення в учнів при оцінюванні власних знань.
Тип уроку. Практична робота..
Обладнання та комплексно-методичне забезпечення (КМЗ). Комп’ютерний клас з ОС Windows, Turbo Pasсal, розробки практичних робіт для учнів «Створення та реалізація програм з використанням вказівки розгалуження.»
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
На ваших столах лежать смайлики з різним настроєм. На початку уроку виберіть той смайлик, який відповідає рівню вашого розуміння даної теми. А в кінці уроку ми побачимо чи щось змінилося.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Для початку проведемо тестування.
1. Тестові завдання
А тепер обміняйтеся листками з сусідом і перевірте один одного та поставте відповідний бал.
Правильні відповіді на екрані.
2. «Влучний стрілець»
Віднови формат запису вказівки розгалуження. З’єднай стрілками цифру і слово.
1 Then
2 End
3 <умова>
4 <серія команд 2>
5 Else
6 If
7 End
8 <серія команд 1>
9 Begin
10 Begin
Правильна відповідь на екрані
3. Виконайте алгоритм і розкодуйте прислів’я
Об’єднайтеся у дві групи
І група ІІ група
Результат:
ІІІ. Розв’язування задач.
Зверніть увагу на дошку. Давайте разом з вами складемо програму розв’язування системи рівнянь
Завдання на екрані
Розв’язання:
Текст програми
Program nerivnist;
Uses crt;
Var x,y:real;
Begin
Writeln(‘Enter x’);
Readln(x);
If x<-2 then y:=3*x-1
Else if x=-2 then y:=4*x
Else y:=-8*x+4;
Writeln(‘y=’,y:5:2);
Readln;
End.
IV. Робота за комп’ютером.
Інструктаж з техніки безпеки.
Тепер пересядьте за комп’ютери та виконайте завдання, які записані на картках.
Інструктивна картка
Скласти програму обчислення виразу.
Налагодити та протестувати програму для заданого х
V. Аналіз та підведення підсумків уроку.
Підведення підсумки практичної роботи та оголошення оцінок.
Тепер подумайте чи змінились ваші смайлики, обґрунтуйте відповідь.
Зелений колір на нашому плакаті переважає, а це означає, що ми можемо переходити до слідуючої теми вивчення програмування.
VI. Домашнє завдання.
Скласти програму, яка обчислює квадрат числа х, якщо воно парне, і куб – якщо воно непарне.
Поясніть розв’язання.
Додаткове завдання
Виправте помилки у програмі та відтворіть умову.
Program pora;
Uses crt;
Var n:integer;
Begin
Writeln(‘Enter n’);
Readln(n);
If n=12 or n<=2 then
writeln(‘зима’)
Else if n>=3 and n<=5 then
writeln(‘весна’)
Else if n>=6 and n<=8 then
writeln(‘літо’)
Else writeln(‘осінь’);
Readln;
End.
Умова. Скласти програму, яка при введенні номера місяця від 1 до 12 виводить на екран пору року.