Практична робота "Виявлення каротину"

Про матеріал
Практична робота. Приклад компетентнісного уроку. Виконання практичної роботи у початковій школі на уроках Я досліджую світ.
Перегляд файлу

Навчальний предмет

Інтегрований курс «Я досліджую світ»

Клас

4

Тема уроку

Досліджуємо разом. Виявлення каротину.

Тип уроку

 

Комбінований

Урок практикум

Форма проведення

Практичного застосування знань, навичок, умінь.

Обладнання та засоби для проведення уроку

Підручник, робочий зошит, ілюстрації, засоби для демонстрації дослідів. Матеріали для проведення досліду: овочі, фільтрувальний папір, посуд. Матеріали для приготування салату: овочі, посуд.

Компетентності

Предметні

Ключові

Предметні

Уміння вчитися впродовж життя

Математична підприємливість

Ініціативність і підприємливість

Уміння вчитися

Екологічна грамотність і здорове життя

 

Соціальна

 

 

Компетентності в природничих науках

 

 

Спілкування державною мовою

Змістове поле уроку

Зміст уроку                                          Емоційне

                                                               Мотиваційне

                                                               Цілетворення

                                                               Змістове

                                                               Технологічне (рефлексія)

Поле цілетворення уроку

Мета уроку: Навчити дітей проводити дослідження з природним об'єктом / явищем, описувати його перебіг, узагальнити результати, вчитись робити висновки із досліджень з допомогою вчителя.

 

 

 

Очікувані результати

Учень:

Застосовує предметні малюнки, схеми, тексти для пояснення явищ і об'єктів природи;

Висуває власні гіпотези;

Проводить дослідження з природним об'єктом / явищем, описує його перебіг, узагальнює результати, робить висновки із досліджень самостійно або разом з вчителем;

Планує та реалізовує трудові дії

Здобуття знань (інформації)

Які ви знаєте вітаміни? Що таке вітамін А? У яких плодах він може міститись?

Розуміння інформації

Поясніть важливість вітамінів для організму (особливо дитячого). Оберіть продукти у яких є вітамін А.

Використання, застосування інформації.

Використайте обрані продукти для виявлення каротину. Поясніть, яким способом ви будете це робити. Проведіть експеримент.

Аналіз

Порівняйте, що спільного є у гарбуза і моркви.   Які вміння допомогли провести дослідження? 

Синтез

Поясніть, чому потрібно вживати у їжу плоди помаранчевого кольору?

Оцінювання

Оцінити свою роботу під час уроку. Чи згодні ви, що корисно споживати овочі та фрукти? Чому? 

 

Добре чи погано проводити досліди самостійно? Що найкраще вдалося під час уроку?

Як Ви будете залучати учнів до процесу цілетворення на уроці?

 

Емоційне поле уроку

 

Метод емоційного налаштування

Опис методу

«Спіймай мій настрій»

Робота в парах «Подаруй усмішку сусідові»

Організаційний момент

 

Пісня «Ходить гарбуз по городу»

Виконання пісні з імітацією певних рухів

Мотиваційне поле уроку

Метод мотивації

 

Місце методу в структурі уроку

Опис методу

Повідомлення  мети правил  меж щоб учні чітко розуміли чого слід прагнути

На початку уроку

На початку уроку повідомити мету, правила й очікувані результати, щоб уникнути плутанини. Учні мають розуміти чого слід прагнути (заповнити таблицю ЗДХ: знаю, дізнався, хочу дізнатися)

Створення безпечного  середовища

Протягом цілого уроку

Повторювати що я вірю у ваші здібності. Зосереджувати увагу дітей на тому, що вони вміють а не на тому що їм не вдається. Пригадування правил техніки безпеки.

Нагородження і похвала

На будь якому етапі уроку

Наліпка у зошиті, перегляд фільму, запропонувати похід до лісу(парку)

Використання здорової конкуренції

Під час виконання досліду практичного завдання здійснення обчислень

Змушує учнів працювати щосили, аби досягнути успіху. Вчитель має працювати над створенням дружнього змагання на уроці.

Використовувати різні засоби, щоб діти продемонстрували свої знання.

Рефлексія

Наприкінці уроку

Кожна дитина хоче домогтися успіху, тому вчитель допомагає з'ясувати , що їм слід робити для цього, змусити дітей зрозуміти свої сильні та слабкі якості

Технологічне поле уроку

Очікуваний результат

Засіб, метод, прийом, технологія

Опис (короткий)

Отримати знання про вітаміни, зокрема про вітамін А, і у яких плодах він може міститись.

 

Практичні методи: проведення досліду з виявлення каротину.

Використовують підготовлені (натерті) заздалегідь вдома гарбуз і моркву, занурюючи у них фільтрувальний папір.

Наочні: самостійне спостереження результатів виконаної роботи.

Спостерігають ступінь зафарбованості паперу.

Роблять висновок, що яскравіше забарвлення дає той овоч у якому міститься більше каротину.

Зрозуміти важливість вітамінів для організму (особливо дитячого)

Перегляд відео.

У відеоматеріалі (5 хв) діти побачили у яких плодах  міститься вітамін А і яка його роль для людського організму.

Словесні: вчитель ставить запитання до переглянутого відео.

Вчитель після отриманих відповідей на поставлені запитання оцінює рівень розуміння і засвоєння даного теоретичного матеріалу і коригує чи додатково пояснює незрозумілі моменти.

Застосування цих знань у повсякденному житті.

Заохочувати до споживання здорової їжі – приготування вітамінного салату.

Робота в групах. Невеличке змагання: хто гарніше оформить салат і чий салат смачніший.

Бесіда чи хотіли б діти змінити щось у своєму харчуванні після сьогоднішнього уроку.

Відповіді дітей. Обговорення. Висловлювання своїх думок.

Оцінити свою роботу, діяльність під час уроку.

Рефлексія.

Намалювати гарбуз і «оживити його».

 

 

Види освітніх продуктів учнів на уроці

Матеріальні: створення власного малюнка- смайлика; приготування та презентація вітамінного салату

Інтелектуальні: зміна особистісних якостей учня (ставлення до споживання здорової їжі; розвиток міжособистісного комунікування; знаходження аргументів на користь вітамінів і висловлювання власних суджень.)

Рефлексивне поле уроку

Засіб, метод, прийом, технологія

Результат

Вчитель може побачити   емоційний стан дитини (дітей)

Намалювати гарбузика відповідно до настрою (сподобався, не сподобався урок, було сумно/ весело)

Загальне обговорення

Вчитель може побачити і оцінити емоційний стан дитини (дітей) по завершенню уроку

Поставити запитання дітям: «Як ви себе почували протягом уроку?» відповідь зобразити (намалювати) у вигляді смайлика-гарбузика

Зворотній зв'язок

Вчаться мислити позитивно, знаходити у роботі   моменти

Знайти три позитивні моменти в роботі

 

Вміння ставити запитання по суті.

Поставити два уточнюючі запитання

 

Вміння проявляти творчість, і власну винахідливість

Запропонувати один спосіб покращення роботи

1. Перегляньте складові конструктору компетентнісно зорієтованого уроку, які ми з Вами заповнювали на трьох практичних роботах. Перенесіть інформацію з Ваших таблиць до загального конструктору.

2. Опрацювавши матеріал уроку 4 додайте види освітніх продуктів, які можуть створити учні на такому уроці. Видів може бути більше, щоб потім була можливість ввне поле уроку, підібравши відповідні: засіб, метод, прийом, технологі