Практична робота з теми "Створення текстового документу з графічним зображенням і таблицею"

Про матеріал
Підсумковий урок з теми "Текстовий редактор". Виконання практичної роботи. Розв'язування інтерактивних вправ.
Перегляд файлу

Тема: Практична робота  «Створення текстового документа з графічним зображенням і таблицею». Підсумковий урок з теми.

Мета: узагальнити знання учнів з теми «Опрацювання текстових даних»; закріпити уміння і навички роботи в текстовому процесорі MS WORD;

удосконалити вміння створювати, редагувати та форматування списки, працювати з таблицями та графічними об'єктами в текстовому документі;

Очікувані результати: учень уміє створювати документ за зразком, використовуючи операції редагування та форматування символів додавати списки, додавати до документа таблиці та графічні об'єкти, виконувати редагування та форматування цих об'єктів.

ТИП УРОКУ: узагальнення, перевірки і корекції знань, формування навичок і вмінь.

ХІД УРОКУ

Епіграф до уроку:

Не вважай невдачею те, що можна виправити.

Катон (давньоримский політик, письменник)

1. Організаційний етап.

Привітання. Фіксація відсутніх учнів. Перевірка готовності учнів до уроку. Перевірка наявності обладнання до уроку. Перевірка настрою. Вчитель просить підняти з парт рефлексію (смайлики). (2 хв)

2. Повідомлення теми, мети, завдань уроку.

Сьогодні у нас підсумковий урок з теми «Опрацювання текстових даних». Ми з вами закріпимо знання та виконаємо практичну роботу за темою «створення текстового документа з графічним зображенням та таблицею». Нам необхідно навчитися застосовувати набуті знання  та навички на практиці. Необхідно створити текстовий документ з графічним зображенням та таблицею

На цьому уроці ми узагальнимо знання, закріпимо уміння і навички роботи в текстовому процесорі MS WORD. Сьогодні у нас трішки не звичайний урок, а урок-подорож. А як же називається країна в якій ми будемо подорожувати? Ви зможете дізнатися, виконавши завдання, яке ви бачите на екрані. (Дешифрувальник) (відп.  Вордленд)

 

 

 

 

 

 

Вправа «Розшифруйте повідомлення»

 

Що тут зашифровано?

03 16 18 05 13 06 15 05

(відп.  Вордленд)

Отже, ми розпочинаємо подорож у країні Вордленд.

Під час роботи ви будете отримувати бонуси за правильні відповіді, і вкінці матимете відповідні оцінки. (4хв)

3. Актуалізація опорних знань. Перевірка рівня володіння знаннями.

Розминочна вправа про можливості ТП MS WORD

Не можливо розпочинати подорож не пригадавши основні можливості програми  MS WORD.

https://learningapps.org/watch?v=pod4yo0wn22

https://learningapps.org/watch?v=pxxf82gza22

https://learningapps.org/watch?v=pmj4vwz1t22

https://learningapps.org/watch?v=paiqmvc2n23

 Вправа «Хмара слів»

Завдання.  Створити «хмару» із запропонованих слів за темою «Текстовий документ».

Слова:

o Об’єкт

o Сторінка

o Абзац

o Рядок

o Слово

o Символ

o Малюнок

o Схема

o Діаграма

o Зображення

o Ілюстрація

o Графіка

o Фігура

o Стовпчик

o Межа

o Клітинка

o Tab

o Delete

o Backspace

o Кегль

o Шрифт

o Ранок

o Кава

o Число

o Дані

o Зима

o Ребус

o Завдання

o Школа

o Україна

o Учень

o Речення

o Форматування

o Редагування

o Введення

o Помилка

o Інформація

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Вправа  «Вірю не вірю»  правила поведінки для учнів в комп’ютерному класі

(3 хв) без бонусів.

1.Клавіатура повинна лежати на колінах.

2.У комп’ютерний клас заборонено приносити особисті носії інформації, флешки, диски, тощо.

3.У комп’ютерний клас заборонено приносити продукти харчування.

4.Починати роботу можна без вказівки вчителя.

5. Заборонено запускати ігрові програми.

6. У разі виявлення неполадок з апаратурою, можна самостійно їх усунути.

7. Відстань від очей до екрана повинна бути не меншою ніж 50 см.

8. Дозволено працювати за комп’ютером вологими руками.

4. ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ

Учні самостійно виконують завдання за зразком. Під час виконання практичної роботи вчитель консультує учнів за потреби.

Рекомендації щодо практичних завдань

Учням потрібно оформити текстовий документ за зразком.

Уставити таблицю, виконати її форматувати відповідно до зразка, створити графічне зображення, використовуючи графічні примітиви.

Готовий документ учень зберігає на диску D. У процесі оформлення документа, учень самостійно визначає, які шрифти, накреслення, вирівнювання об’єктів використані за зразком.

5. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Обговорення труднощів, які виникли в процесі виконання практичних завдань.

6. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Опанувати матеріал за підручником.

РЕФЛЕКСІЯ Обери колір:

«Зелений» — сьогодні на уроці нічого не спричиняло труднощів.

«Жовтий» — сьогодні на уроці деякі завдання спричиняли труднощі.

«Рожевий» — сьогодні на уроці більшість завдань спричиняли труднощі.

«Червоний» — сьогодні на уроці всі завдання спричиняли труднощі.

docx
Додано
13 листопада 2023
Переглядів
952
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку