Практичне заняття на тему "Степені з раціональними показниками. Перетворення виразів, що містять радикали"

Про матеріал
Методична розробка проведення практичного заняття на тему"Степені з раціональними показниками. Перетворення виразів, що містять радикали" демонструє один з варіантів проведення заняття з даної теми, на якому формуються вміння та навички ,студентів коледжу, обчислювати і перетворювати вирази, використовуючи властивості степеня з раціональним показником та властивості кореня n-го степеня, що дає можливість розвивати логічне мислення, майстерність усного рахунку, поняття важливості чітких та лаконічних формулювань математичних термінів, що є необхідним в подальшому вивчені математики. Також в розробці представлені 4 варіанти завдань, для самостійного роботи
Перегляд файлу

Інструкційна картка до проведення 

                                    практичного заняття                           2 год.

Тема заняття. Степені з раціональними показниками. Перетворення виразів, що містять радикали Мета:  навчальна -  удосконалити вміння застосовувати означення та властивості степеня з раціональним показникомі та властивості кореня n-го степеня до розв’язування задач; розвиваюча - розвивати вміння, логічне мислення, чіткість та лаконічність

формулювань математичної термінології; виховна - виховувати інтерес до вивчення точних наук.

Після виконаної роботи студент повинен: знати властивості степеня з раціональним показником та властивості кореня n-

го степеня;  вміти обчислювати та перетворювати вирази, використовуючи властивості

степеня з раціональним показником  та властивості кореня n-го степеня.

 Матеріально-технічне оснащення заняття:  опорні конспекти.

Тип практичного заняття: удосконалення поточних навиків та умінь Рекомендована література:

-                 основна: Істер О.С. Математика: (алгебра і початки аналізу та геометрія, рівень стандарту): підруч. для 10-го кл. закл. заг. серед. освіти / О.С.Істер. – Київ : Генеза, 2018. – 384 с. : іл. §5. стр.53-57 

-                 допоміжна: Бевз Г.П. Математика:10: підруч. для загальноосвіт. навч. закл.:

рівень стандарту/  Г.П.Бевз, В.Г.Бевз. – К.: Генеза, 2010. – 272с.: іл.. – Бібліогр.:с.250. §7. стр.58-63 

 

Хід заняття 1 Організаційна частина заняття

1.1 Повідомлення теми, мети заняття

Степені з раціональними показниками. Перетворення виразів, що містять радикали

1.2 Актуалізація опорних знань студентів 

1.2.1 Назвіть властивості степеня з раціональним показником

1.2.2 Властивості кореня n-го степеня;

 

1.3 Мотивація навчальної діяльності 

  Вміння розв’язувати задачі, що передбачають застосування означення та властивостей степеня з раціональним показником та перетворення виразів з радикалами, дає можливість розвивати логічне мислення, майстерність усного рахунку, поняття важливості чітких та лаконічних формулювань математичних термінів, що є необхідним в подальшому вивчені математики

 

1.4 Коротке теоретичне обґрунтування до роботи

1.4.1 Властивості кореня n-го степеня

image , для а ≥ 0 і b≥ 0

2.,, для а ≥ 0 і b> 0

image                         𝑏         √

image𝑎𝑘

image 

image𝑘

 

 

1.4.2 Властивості степеня з раціональним показником Якщо а > 0, b > 0, p і q – раціональні числа, то: 

1.  𝑎𝑝 ∙ 𝑎𝑞 = 𝑎𝑝+𝑞;

2.  𝑎𝑝: 𝑎𝑞 = 𝑎𝑝−𝑞;

3.  (𝑎𝑝)𝑞 = 𝑎𝑝𝑞;

4.  (𝑎𝑏)𝑝 = 𝑎𝑝 ∙ 𝑏𝑝; 𝑎    𝑝              𝑎𝑝

5.  ( )     =         image𝑝

                      𝑏               𝑏

 

2.  Формування вмінь і навичок студентів

2.1   Типові приклади

2.1.1   Обчислити

а)  image 

б) image 

в) image 

г) image 

Ґ) image 

д) image 

е) image 

2.1.2   Винести можник з під знака кореня

 

а) image 

б) image  

 

2.1.3   Спростити вираз

а) аimage бimage а

2.1.4   Спростити і записати через степінь з раціональним показником

а) аimage

б) image  

в) аimage

 

2.2 Зміст основної частини заняття (перелік практичних завдань):

Виконати індивідуальні завдання згідно свого варіанта 

2.1 Знайти значення виразу

2.2 Винести множник з під знака кореня

2.3 Спростити вираз

2.4 Спростити і записати степінь з раціональним показником

3.  Узагальнення  

3.1 Назвати властивості степеня з раціональним показником 3.2 Записати формулу степеня з раціональним показником Підведення підсумків.

        Поточний контроль виконання роботи.

Оцінювання студентів. 

Домашнє завдання: О. Істер , Математика-10, Розділ І. §3, пункт 1 ,стр.26-27 ,  законспектувати з малюнками

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Індивідуальні завдання до практичної роботи

Тема. Степені з раціональними показниками. Перетворення виразів, що містять радикали

 

Варіант №1

Варіант №2

1. Подайте у вигляді кореня степінь

із раціональним показником(по 0,5б)

а) 5image,     б)  3image,     в) 10image.  

а) 3image,     б)  5image,     в) 7image.  

 

2. Знайти значення виразу  (по 1 б

алу)

 

а)image 

б) image   

imageв) 4√16 ∙ 0,0001

г) image   

д) image   

 

 

4

а)√81 ∙ 16

8

imageб) √216 ∙ 38

в) 5√32 ∙ 0,00001

г) image   

д) 31,2 ∙ 30,8 ∙ 3−4

 

3. Винести множник із під знака к

 

ореня (по 1 балу)

imageа)                          

 

б) image   

3

а) √250 ∙ 𝑚7 ∙ 𝑛20

 

4 image

б) √а6 ∙ в5 ∙ с12

4. Спростити вираз 

 

 

                          1      2                  1

а) image   

б) (хimage

               1                  1      2               1             1

а) image  

б) (𝑎   image

5. Спростити і записати показником 

 

через степінь з раціональним

            1            1

а) аimage 

б) image    

в) а3image: а5

image1

a) 𝑏

б) image    

в) 𝑏image

 

 

 

 

 

 

Індивідуальні завдання до практичної роботи

Тема. Степені з раціональними показниками. Перетворення виразів, що містять радикали

 

Варіант №3

Варіант №4

1. Подайте у вигляді кореня степі

 

нь із раціональним пок

азник

ом(по 0,5б)

а) 6image,     б)  4image,     в) 10image.

а) 7image,     б)  2image,     в) 7image

 

.

 

2. Знайти значення виразу (по 1 б

 

алу)

 

 

а)image 

б) image   

imageв) 4√81 ∙ 0,0001

г) image   

д) image   

3

а)√125 ∙ 8

5

imageб) √1510 ∙ 25

в) 5√243 ∙ 0,00001

г) image

д) 51,2 ∙ 50,8 ∙ 5−4

 

 

3. Винести множник із під знака к

 

ореня (по 1 балу)

 

 

а) image   

 

б) image   

3

а) √32 ∙ а5 ∙ в3

 

image 

 

 

4. Спростити вираз (по 1 балу)

 

 

 

 

                          1      2                  1

а) image   

б) (𝑦   image

2

imageimageа)𝑎4 (𝑎4 + 2)-(𝑎+ 1)

б) (𝑎      image

5. Спростити і записати через степі

нь з раціональним показником (по 0,5б)

image            1            1

а) а          

б) image    

в) аimage 

a) 𝑏image

б) image    

в) 𝑏image

 

pdf
Додано
16 лютого 2025
Переглядів
511
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку