Практичне заняття. Підготувати усне повідомлення “У феодальному замку”, “У міському будинку”, “У селянській господі”.

Про матеріал
Розробка до уроку з Всесвітньої історії, 7 клас. Практичне заняття. Підготувати усне повідомлення “У феодальному замку”, “У міському будинку”, “У селянській господі” (матеріали та зображення для опрацювання на уроці дітьми + інтерактивні вправи на повторення).
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Практична робота

Номер слайду 2

Актуалізація знаньІнтерактивні вправи:https://learningapps.org/display?v=pvmjybs05222. https://learningapps.org/display?v=p7w4gwjq222

Номер слайду 3

Двадцять друге листопада. Практична робота. Тема: “У феодальному замку”, “У міському будинку”, “У селянській господі”.

Номер слайду 4

Група 1 «Рицарські традиції»

Номер слайду 5

… Феодали проводили час у війнах, бенкетах i військових вправах. Улюблені розваги рицарів – полювання  i турніри — були пов'язані з військовою справою... Турнір - це військове змагання рицарів у силі та вправності.... Буйні, зарозумілі феодали вважали себе людьми «благородними» (тобто з хорошого роду), ставили себе вище від простого народу. Вони чванилися старовинністю своїх родів i кількістю знаменитих предків. Кожний феодал мав свій герб — відмітній знак його роду i девіз — короткий вислів, що пояснював смисл герба. У ті часи вважали, що благородні від народження xopo6pi й великодушні...              … Пізніше феодали виробили особливі правила рицарської честі: рицар повинен шукати подвигів, боротися з воро­гами християнської віри, захищати слабких i скривджених. Правила честі діяли лише в стосунках між феодалами. Але й тут вони порушувались. У повсякденному житті, у сім ї  багато феодалів були брутальними, жорстокими й зарозумілими.

Номер слайду 6

Завдання. На основі історичних джерел і малюнків виконайте завдання:1.     Складіть оповідання про турнір2.     Дайте  відповідь, що таке – рицарство, герб, девіз, правила рицарської честі.

Номер слайду 7

Група 2 «Замок феодала»

Номер слайду 8

У центрі помістя стояв замок феодала. Він був його житлом і фортецею для захисту від завойовників і повсталих селян. Спочатку замки будували з дерева, а пізніше — з каменю. Замок часто зводили на пагорбі або на високій горі. Його оточували широким ровом, наповненим водою. Іноді замок будували на острові посеред річки або озера. Через рів перекидали звідний міст, у разі нападу ворога його піднімали за допомогою ланцюгів. З башти над брамою варта постійно оглядала місцевість. А коли помічала вдалині ворога, подавала сигнал тривоги. Тоді воїни поспішали зайняти свої позиції на мурах і баштах. Щоб потрапити в помешкання феодала, необхідно було подолати чимало перешкод. Вороги повинні були засипати рів і по відкритій місцевості наблизитися до мурів, потім вилізти на них по приставних штурмових драбинах або розбити тараном дубову, оковану залізом браму. Далі ворогам доводилося штурмувати другий, ще вищий, мур. Над усіма будівлями замку височіла головна башта — донжон. У ній феодал зі своїми воїнами і слугами міг витримати облогу, навіть якщо інші укріплення були захоплені.    Всередині башти один над одним були розміщені зали, де жив феодал зi своєю сім’єю. У підвальному приміщенні часто був колодязь з водою i зберігалися запаси продуктів. Тут же у вологому, темному підземеллі страждали полонені i непокірні селяни, прикуті ланцюгами до стін.   Замок постійно нагадував селянам про грізну силу феодала.

Номер слайду 9

Завдання1. Яким був зовнішній вигляд замків? 2. Поміркуйте, чому з часом замки перетворилися на міцні оборонні споруди.3. Дайте визначення поняттю «донжон»

Номер слайду 10

Група 3 «Життя селян»

Номер слайду 11

… Селяни оселялися невеликими сільцями, які мали не більш як 10—15 дворів. У кожному дворі крім житла, були сарай, хлів i пташник.  Селянське житло здебільшого будувалося з дерев'яних жердин, колод або місцевого каменю, було вкрите соло­мою чи очеретом. Коли розводили вогнище, густий дим наповнював тісне приміщення. Стіни селянського житла завжди були чорні від кіптю. Вузькі віконця без скла пропускали мало світла; у холодну погоду ix затикали ганчірками або жмутами соломи.Їжу готували в чавунному казанку, який підвішували над вогнем у житлі. Вона була мізерна й одноманітна: варене зерно, каша, боби, piпa, рідше риба й сир. Печений хліб їли рідко, бо важко було розмолоти зерно на борошно. М'ясо з'являлося на столі тільки в свята. Навіть зерна не завжди вистачало до весни. В одному приміщенні i спали, i готували їжу, i їли. Уся обстановка складалася з грубо збитого стола, кількох лав уздовж стін, скрині для зберігання одягу. Спали на широкому ліжку або на лавах, а то й на соломі, настеленій прямо на земляній чи кам'яній долівці. Довгими зимовими вечорами селянин при світлі вогнища або олійної чадної лампи простими інструментами майстрував потрібні для ciмi'ї речі; його дружина пряла i ткала, обшивала всю ciм'ю.

Номер слайду 12

Завдання. Прочитавши текст і розглянувши ілюстрації опишіть житло і двір селянина, складіть меню страв селянина.

Номер слайду 13

Домашнє завдання. Повторити § 6-7. Виконати завдання за QR-кодом в кінці параграфа

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Нагула Олена Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
pptx
Додано
28 листопада 2022
Переглядів
5045
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку