Практичне заняття: "Зародження масової культури"

Про матеріал
Презентація до уроку Практичне заняття "Зародження масової культури" для учнів 9 класу, розділ 5 "Розвиток культури і повсякденне життя (кінець XVIII - початок ХХ ст.) Презентацію можна використовувати під час очного та дистанційного навчання.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

ПРАКТИЧНЕ ЗАНЯТТЯ:«Зародження масової культури»Всесвітня історія, 9 клас

Номер слайду 2

1. Занотуйте до конспекту таблицю «Масова культура кінця ХІХ — початку ХХ ст.»:

Номер слайду 3

2. Прочитайте судження дослідника і дайте відповіді на запитання:«Соціально-економічні перетворення кінця ХІХ — початку ХХ ст. призвели до загальної кризи класичного мистецтва. Це, в свою чергу, обумовило становлення двох культурних феноменів: масової культури, як культури для широких верств населення, та модернізму, як напрямку в розвитку мистецтва, який протиставив себе загальнодоступності та демократичності. З початку свого виникнення масова культура розглядалась як негативне явище в суспільстві, яке не має ані художнього, ані естетичного змісту» (А. Данилюк).1. Які причини появи масової культури?2. Чому автор протиставляє «масове мистецтво» та «модернізм»?3. Чому на етапі зародження масова культура розглядалася сучасниками як негативне явище у суспільстві ХІХ ст.?

Номер слайду 4

3. Опрацюйте і проаналізуйте уривки зі спогадів і виконайте завдання: А. М. Горький: «... Раптом щось клацає, все зникає, і на екрані з’являється поїзд залізничної дороги. Він стрілою мчить на вас — стережіться! Здається, що ось-ось він порине в пітьму, в якій ви сидите, і перетворить вас на дірявий мішок шкіри, наповнений зім’ятим м’ясом і роздробленими кістками, і зруйнує, перетворить на друзки й порох цей зал і цю будівлю, в якій так багато вина, жінок, музики і розпусти» («Нижегородский листок», 1896, 4 (16) липня, № 182, с. 31).1. Про яку подію згадується у спогадах?2. Чому автор так детально описав свої емоції від побаченого?

Номер слайду 5

Б. А. Ліхтварк у 1907 р. писав: «У нашу епоху немає твору мистецтва, який би споглядали так уважно, як свою власну світлину, світлини найближчих родичів і друзів, коханої» (В. Беньямін. «Твір мистецтва в епоху його технічної відтворюваності. Вибрані есе»). Запитання : Назвіть причини такої популярності фотографії серед населення на початку ХХ ст.

Номер слайду 6

4. Ознайомтеся зі схемою, поданою нижче, та дайте відповідь на запитання:1. Чому саме ці жанри літератури були найпопулярнішими наприкінці ХІХ — на початку ХХ ст.?2. На яку соціальну групу суспільства була орієнтована масова література?

pptx
Додано
16 травня 2023
Переглядів
4013
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку