Урок 1 |
2 клас |
Дата _______________ |
Тема: Правила безпечної поведінки у кабінеті інформатики. Поняття про інформацію
Мета :
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: проектор , комп’ютери.
Програмне забезпечення: Сходинки до інформатики
Хід уроку
І. Організаційний етап
- Привітання з класом
- Повідомлення теми і мети уроку
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Ви сьогодні прийшли перший раз у незвичайний кабінет.
- Що тут незвичайного?
- На уроках інформатики ми будемо навчатися в комп’ютерному кабінеті, працювати з чудовим пристроєм — комп’ютером.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
- На що схоже слово інформатика?
- Як ви думаєте, що ми будемо вивчати на уроках інформатики?
- Як ви думаєте, за допомогою чого ми вивчатимемо інформатику?
- А як ви думаєте, для чого нам потрібен комп’ютер?
- Можливо він нам не потрібен?
- Де ви зустрічали комп’ютери?
- Молодці!
- Як ви думаєте, що не можна робити на уроках інформатики?
- Як потрібно заходити в кабінет інформатики?
- Чому не можна їсти в кабінеті інформатики?
- Чому не можна чіпати дротів в кабінеті інформатики?
- Скільки потрібно працювати за комп’ютером?
- Як ви думаєте, чому не можна нічого класти на клавіатуру?
IV. Усвідомлення набутих знань
Інтерактивна гра «Правила поведінки в кабінеті інформатики»
Вчитель запитує учнів , до якої категорії віднести правило. Діти пояснюють свій вибір.
Вчитель запитує учнів, до якої категорії віднести правило. Діти пояснюють свій вибір.
V. Фізкультхвилинка
Віконце ми відкрили,
Повітря запросили
До нашої кімнати
У гості завітати.
Всі руки піднімемо,
та глибоко вдихнемо.
Раз – два, раз – два,
дружніше
Легені тренувати.
VІ. Формування вмінь та навичок
Сьогодні ми познайомимося з клавіатурою. Вона нам допоможе працювати з комп’ютером.
Нам потрібно запам’ятати ось цю велику клавішу. Вона називається ПРОПУСК або ПРОБІЛ. З її допомогою ми гратимемо в гру «Правила безпечної роботи з комп’ютером» та «Де використовують комп’ютер».
Коли я скажу «натиснути пропуск», ви повинні натиснути.
Практична робота
Учні працюють з програмним комплексом «Сходинки до інформатики».
Гра «Як поводитися з комп’ютером. Правила безпечної роботи.»
Гра « Де використовують комп’ютер?»
Релаксація
Гімнастика для очей
Раз, два –
Рівно голова!
Три, чотири, п’ять –
Нумо очі закривать!
Шість, сім –
Розплющують очки всі!
На вісім знов позакривали,
Міцненько так їх потримали
Та й все спочатку розпочали.
П’ять разів отак зробили, за комп’ютер знову сіли.
VІІ. Підбиття Підсумків уроку
Гра «мікрофон»
Закінчіть речення:
— Я тепер знаю…
— Я тепер умію…
— Я буду пам’ятати…