Цілі:
навчальна: ознайомити учнів з правилами безпечної роботи та етикету в Інтернеті;
розвивальна: розвивати уважність, пам'ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;
виховна: виховувати самостійність та відповідальність, працелюбність, акуратністьу роботі.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, презентація.
Програмне забезпечення: браузер, текстовий редактор.
Урок №15 Правила безпечного користування Інтернетом |
|
Урок 15.Правила безпечного користування Інтернетом. Мережевий етикет. Різниця між реальним та віртуальним спілкуванням.
Цілі:
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, презентація.
Програмне забезпечення: браузер, текстовий редактор.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Розгадайте ребус та дайте відповідь: що найголовніше під час користування Інтернетом?
Відповідь: Безпека
ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності.
В Інтернеті може бути дуже небезпечно. Сьогодні ми з вами вивчимо, як безпечно користуватись Інтернетом, щоб не завдати шкоди собі та своїм близьким.
ІV. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
V. Фізкультхвилинка
Лисичка рано піднялась, любесенько потяглась,
Мила личко, мила очки, рвала квіточки й листочки.
Хатку власну прикрашала, скрізь гарнесенько прибрала.
А тепер вперед мерщій полювать сніданок свій.
Ну, а ти, малюк, не стій, ледачкувати й нить не смій.
VІ. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Робота за комп’ютером
2)Інструктаж учителя.
3) Вправи для очей.
Раз, два, три! Очі догори!
На чотири, п’ять і шість
Треба міцно їх стулить.
Знову очі догори, рахуємо: раз, два, три!
VІІ. Підбиття підсумків уроку
Гра «Ланцюжок»
Назвіть по черзі, як можна застосовувати знання, здобуті на попередніх уроках, в Інтернеті?
— За допомогою смайлів визначте свій настрій на уроці.