Правила безпеки при користуванні електроприладами

Про матеріал
Формування у кожного учня активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у закладі освіти тощо, збереження та зміцнення здоров’я учнів – одне з найактуальніших завдань роботи всього педагогічного колективу будь-якого навчального закладу, особливо під час тривалого перебування вдома-карантин, канікули. Не зайвим буде нагадати ще раз учням про правила безпеки при користуванні електроприладами
Перегляд файлу

Правила безпеки при користуванні електроприладами - YouTube

 

Мета заходу: розвивати навички користування побутовою технікою вдома; ознайомити дітей з небезпечними ситуаціями, які можуть виникнути в квартирі чи будинку;  формувати навички безпечних розваг удома, вміння вибирати місця для ігор та розваг; формувати життєву компетентність, виховувати вміння організовувати своє дозвілля; вчити дітей основних правил поведінки в екстремальних ситуаціях

 

Правила поведінки з електричними приладами - ДНЗ № 347 "Калінка"

 

Формування у кожного учня активної життєвої позиції щодо власного життя та власної безпеки, озброєння його знаннями та навичками безпечної поведінки вдома, на вулиці, у закладі освіти тощо, збереження та зміцнення здоров’я, формування здорового способу життя учнів – одне з найактуальніших завдань роботи всього педагогічного колективу будь-якого навчального закладу.

Щодня ми чуємо або вимовляємо слова  «електрика, електротехніка, електроніка»…  В основу цих понять покладені електричні явища.

 

          Щоб краще уявити значення електрики в нашому житті, подумайте , що могло б статися, якби вона раптом зникла. Відразу замовкнуть радіоприймачі й телефони, зникнуть зображення з екранів телевізорів та комп’ютерів, зупиняться верстати на заводах і фабриках, які  приводяться в рух за допомогою електричних двигунів… Навіть звичний автомобіль не зможе рухатися, бо не працюватиме його стартер, за допомогою якого запускається двигун, системи запалення, освітлення, контролю… Раптове зникнення електрики в сучасному світі спричинило б величезну катастрофу. Зайве говорити про те, що сталося б, якби перестала працювати сучасна електронно-обчислювальна техніка, завдяки якій здійснюється керування величезною кількістю виробничих процесів. Не випечуть хліб пекарі, зачиняться магазини, кафе, квартири залишаться без води, бо зупиняться електронасоси, не працюватимуть електропобутові прилади. Все поглине темрява, і життя  ніби зупиниться...

 

Ви згодні, що і уявити собі подібне  дуже важко. Адже ми звикли, коли, прокидаючись вранці й натискаючи на кнопку  вимикача, освітлюємо своє помешкання, і з цієї миті електроенергія з нами поряд. Ми готуємо їжу на електроплиті, вмикаємо кавоварку, телевізор, відеомагнітофон, фен, пральну машину, праску , пилосос, інші побутові електроприлади та інструменти.

 

БАРВІНОК: Безпека вдома

 

          

 

 

 

 

 

 

 

Але слід  пам’ятати, що електрика може принести й багато лиха ,якщо  не вміти  вірно користуватися нею.  Іноді трапляються нещасні випадки від дії електричного струму, які приводять до смерті людини. Та щоб уникнути багатьох неприємностей, тобі достатньо завжди пам’ятати та дотримуватись правил поводження з електричними приладами:

 

  • Електронагрівальні прилади, такі як електрочайник, електросамовар, електропраска, електрокамін та інші, потрібно включати в електромережу справними.

Електроприлади - Сайт crdveselka!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Якщо ти дивишся телевізор, а екран погас або почав миготіти, ні в якому разі не можна по ньому стукати. Він може загорітися або навіть вибухнути. Його треба негайно вимкнути.
  • Якщо щось потрапило до телевізора, радіоприймача та інших електроприладів, які працюють, треба в першу чергу їх вимкнути. Ні в якому разі не можна лізти туди олівцем чи іншим предметом, коли електроприлад увімкнутий.
  • Переважна кількість побутових електроприладів є переносними, і при цьому часто виникає пошкодження їх ізоляції. Також буває, що електричний дріт обірвався чи оголився. У таких випадках ні в якому разі не торкайся оголених місць, бо це може призвести до травми. 
  • Не залишайте без нагляду увімкненими в розетку електроприлади.
  • Забороняється тягнути за електричний шнур руками, тому що він може обірватися і вразити електричним струмом.
  • Не можна заповнювати водою ввімкнені в електромережу чайники, кавоварки, каструлі. 
  • Не торкайся мокрими руками та не витирай вологою ганчіркою електричні кабелі, штепсельні розетки, вимикачі, інші електроприлади, ввімкнені в електромережу.
  • Не можна підвішувати речі на кабелі.
  • Не можна бавитись із штепсельними розетками – це загрожує твоєму життю.
  • Коли ідеш з дому – всі електроприлади мають бути вимкнені.

      Використання електричних приладів не за призначенням або невміле користування ними, може призвести до пожежі. І якщо вже так сталося, що електричне обладнання загорілося, то перш за все потрібно:

• вимкнути електрорубильник (вимикач). А ти знаєш, де знаходиться електрорубильник (вимикач) твого помешкання? Якщо ні, тоді обов’язково попроси своїх батьків показати тобі його і навчити, як ним користуватися!

     Якщо знеструмити електромережу неможливо, то слід пам’ятати: не можна застосовувати для гасіння воду та пінні вогнегасники, можна лише порошкові;

• терміново телефонуй за номером 101 і викликай пожежників на допомогу.

     Якщо електроприлад зайнявся, спробуй діяти за такою схемою:

• обмотай руку сухою ганчіркою, висмикни вилку з розетки;

• накрий палаючий предмет ковдрою;

• повідом дорослих про пожежу.

 

Сайт Косівської загальноосвітньої школи - Інформація для учнів     Памятай, що під час перебування на вулиці ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

• підходити до оголених дротів і чіпати їх руками;

• розводити багаття, запускати повітряних зміїв під лініями електропередач;

• гратись поблизу підстанцій.

 

Якщо не забувати ці прості правила, то можна уникнути багатьох неприємностей.

Пам’ятай, несправності в електромережі й електричних приладах може усунути лише спеціаліст-електрик!

Бережіть себе!

docx
Додано
28 квітня 2020
Переглядів
3231
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку