Правопис складних слів і слів із суфіксами -ськ- та -ств-Підготувала вчителька українськоїмови та літератури Марія Бринза
Номер слайду 2
Написання прикметників із суфіксами -ський, -цький, -зький. Прикметники з -ський. Зазвичай пишуться разом: український, російський. Прикметники з -цький. Зазвичай пишуться разом: львівський, харківський. Прикметники з -зький. Зазвичай пишуться разом: польський, чеський.
Номер слайду 3
Зміна приголосних під час творення прикметників із суфіксом -ськ-1 Г, К, Х, ЦПереходять у з: литовський, український, білоруський, польський.2 Д, Т, СПереходять у ц: чеський, англійський, французький.3 ЧПереходить у ц: чеський, чеченський.
Номер слайду 4
Написання іменників із суфіксом -ств-Іменники з суфіксом -ств-Пишуться разом: мистецтво, здоров’я, відомість, хліборобство.
Номер слайду 5
Зміна приголосних під час творення іменників із суфіксом -ств-Г, К, Х, ЦПереходять у з: ліс - лісівництво, рак - раківництво. Д, Т, СПереходять у ц: пласт - пластівництво, ріст - ростовництво. ЧПереходить у ц: печ - печництво, біч - бічництво.
Номер слайду 6
Особливості правопису слів із суфіксами -ськ- та -ств-Деякі слова з суфіксами -ськ- та -ств- мають особливості написання, їх слід запам'ятати. Наприклад, "письменство" і "мистецтво" пишуться разом, незважаючи на наявність суфікса -ств-. Слід також звернути увагу на винятки, які не підпадають під загальні правила, наприклад, "батьківщина" та "здоров'я".
Номер слайду 7
Правила написання складних слів разом і через дефіс. Разом. Пишуться слова, що означають єдине поняття: сільськогосподарський, воєнно-морський. Через дефіс. Пишуться слова, що поєднують самостійні поняття: північно-східний, соціально-економічний.
Номер слайду 8
Застосування набутих знань у практичному написанні1 Практичне написання. Застосування правил3 Розуміння понять4 Вивчення правил2