Правознавство: Історія розвитку правових знань в Україні. Інформатика: Анімація в презентаціях.

Про матеріал

План – конспект бінарного уроку з правознавства та інформатики у 10-А класі

Перегляд файлу

План – конспект бінарного уроку з правознавства  та інформатики у 10-А класі

Тема.  Правознавство: Історія розвитку правових знань в Україні. 

Інформатика: Анімація в презентаціях.

Мета заняття:познайомитись з поняттям анімації в презентаціях,

формувати знання про типи анімаційних ефектів, способи додавання анімаційних ефектів,

дослідити історію розвитку правових знань в Україні,

формувати інтерес до знань та формування громадянської культури,

розвивати навички самостійно здобувати інформацію, застосовувати   знання у практичній діяльності;

розвивати логічне мислення, пам’ять учнів, уміння працювати в групі.

ЗАВДАННЯ:

-навчальні: формування знань про типи анімаційних ефектів, способи додавання анімаційних ефектів, історію розвитку правових знань в Україні.

-виховні: формувати ціннісне ставлення учнів до вивчення правознавства та інформатики;

-розвиваючі: розвивати логічне мислення, пам’ять учнів, навички критичного мислення; розвивати вміння додавати анімаційні ефекти, самостійно здобувати інформацію з різних  джерел,  подавати розрізнені факти в узагальненому вигляді,  навички групової роботи.

ОЧІКУВАНИЙ РЕЗУЛЬТАТ: після даного  заняття учні зможуть:

ЗНАТИ: історію розвитку правознавства в Україні, що таке анімація .

ВМІТИ: створювати презентації, самостійно знаходити та аналізувати  інформацію з мережі Інтернет.

Обладнання: ПК, мультимедійний комплекс, картки

Епіграф уроку: «Знаннязаконівполягає не в тому, щобпам’ятатиїх слова, а в тому, щобосягатиїхсенс.»

(Цицерон)

ТИП:  Розвивальний.

СТРУКТУРА ЗАНЯТТЯ:

  1. Організаційно – психологічний етап.
  2. Етап підготовки до активного свідомого сприйняття матеріалу (постановка мети, мотивація).
  3. Актуалізація опорних знань, вмінь.
  4. Вивчення нового матеріалу.
  5. Застосування знань і способів діяльності шляхом розв’язання пізнавальних завдань, проблем.
  6. Узагальнення вивченого і введення його в систему раніше засвоєного.
  7. Підсумок заняття.

 

Хід заняття:

 

І. Організаційно-психологічний момент

Слайд1. Вчитель правознавства. Доброго дня, діти!Бажаюотриматикористьвіднашогозаняття.  Сьогодні, ДІЗ ми будемо  проводити разом з вчителем інформатики Наталією Олександрівною.

Вчитель інформатики: Добрий день, діти. Вітаю Вас на додатковому індивідуальному занятті.

Вчитель правознавства:Епіграфом до заняття пропоную взяти слова Цицерона «Знаннязаконівполягає не в тому, щобпам’ятатиїх слова, а в тому, щобосягатиїхсенс» Як ви можете пояснити висловлювання?(Очікувані результати:закони (правила)необхіднорозуміти, щобкористуватисясвоїми правами, захищати себе, знаходитись в правовому полі, комфортно жити).

 

ІІ. Етап підготовки до активного свідомого сприйняття матеріалу

Слайд2.Вчитель правознавства.  Ми з вами живемо у незалежній Україні. Століттями українці йшли до цієї мети. Тому потрібно цінувати ці надбання і дотримуватись Основного Закону України, яким є Конституція України, прийнята і затверджена 28 червня 1996 року. Цей закон утверджує суверенітет нашої держави. Сьогодні ми поповнимо і закріпимо свої знання  з історії розвитку права.Тема: Історія розвитку правових знань в Україні.

 

Вчитель інформатики.  Впродовж всієї історії людина завжди намагалася прикрасити та виділити найголовніше в інформаційному повідомленні за допомогою будь-яких засобів. Існує ряд прикладних програм, створених з цією метою. Ми ж з вами сьогодні спробуємо засобами програми MS PowerPoint зробити наші презентації динамічними, підкреслити важливі елементи на слайдах, застосовуючи анімаційні ефекти.

Тому тема нашого сьогоднішнього ДІЗаАнімація в слайдових презентаціях.

 

Слайд3. .Вчитель правознавства.  Оцінка рівня знань з теми(Шкала досягнень) Пропоную  кожному оцінити свої знання та вміння з тем і позначити їх рівень на шкалі досягнень:

  • сумний смайл – я нічого  не знаю з теми;
  • байдужий – я орієнтуюсь в темі;
  • веселий – я добре знаю тему

(Учні виконують завдання, коментар вчителя)

Слайд4.Власне цілепокладання(Незакінчені речення)Давайтевизначимось: Що б ви хотіли дізнатися чи навчитися відповідно до такої теми заняття?

Закінчить речення

Я  хочу дізнатися про …

Я хочу навчитися…

 

Слайд5.Вчитель інформатики

«Займи позицію»

Так як ми будемо вчитися додавати анімацію до презентації, прошу визначитись і проголосувати потрібно чи ні використовувати анімацію в презентаціях: так чи ні? (Коментар вчителя)

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

 

Слайд 6.Вчитель інформатики

Встановлення відповідності

Перед початком роботи , давайте пригадаємоматеріал, який буде корисним на занятті. Ваше завдання підібрати правильну відповідь до кожного слова, встановити відповідність

Фігури

Зірки Стрічки

Шрифти

VerdanaConsolasCorbel

Показ слайдів

З початку З поточного Довільний

Ефекти анімації

Жалюзі Обертання Виліт

Вчитель правознавства:

Слайд 7,8. .Хронологічна послідовність (робота в парах)Згадаємо вже відому нформацію з уроків історії,встановимо хронологічну послідовність виникнення правових пам’яток і прочитаємо назву одного із видів нормативно правових актів:

З

Руська Правда

А

Литовські Статути

К

 Конституція Пилипа Орлика

О

Конституція УНР

Н

Конституція України

Зако́н  нормативно-правовий акт вищої юридичної сили, що регулює найважливіші суспільні відносини шляхом встановлення загальнообов'язкових правил

 

ІУ. Вивчення нового матеріалу.

Слайд 9.Вчитель правознавства.Під час підготовки до ДІЗу випрацювали в парах, знайомились з правовими пам’ятками, створювали презентацію,готувалидоповідь.У кожної пари створена  презентація розміщена на робочому столі.

Слайд10-13.Вчитель інформатики.

Зверніть увагу на те, що у вас на столах лежать опорні конспекти, до яких ми будемо звертатись протягом заняття. Особливістю комп’ютерної презентації є можливість додавання анімаційних ефектів до об’єктів, що розміщуються на слайдах. Це забезпечує кращу наочність та динамічність показу і в результаті – більшу ефективність презентації. У презентаціях застосовуються анімаційні ефекти до об’єктів при їх появі або зникненні, при зміні слайдів тощо.

Для того щоб додати анімаційний ефект до текстового об’єкта, необхідно вибрати цей об’єкт і скористатися елементами керування групи Анімація на вкладці Анімація.

 

Повторення правил техніки безпеки при роботі з комп’ютером.

Робота з комп’ютером.(Анімація)

Вчитель правознавства:Всі виконали завдання, Кожна пара представляє свою презентацію і доповідь, пропонує заповнити колонки в таблиці, а всі інші – заповнюють свої таблиці (розміщені на столах), які знадобляться для виконання наступного завдання.

Демонстрація слайдів, заповнення таблиці

Розвиток права в Україні

 

Державнеутворення,

Правові пам’ятки,

період (рік) створення

Особливості  документу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд 14.Заповнена таблиця

Київська держава

 

«Руська правда» (Правда Ярослава),

Перша половина ХІ століття

-створена на основі звичаєвого права;

-закріплювалась  майнова нерівність;

- узаконювалась кровна помста;

-відсутність різниці між  цивільними і кримінальними порушеннями («обида»);

- присяга в непричетності до злочину,  свідки;

Велике князівство Литовське

Литовські Статути 1529, 1566, 1588.

-захист прав шляхти, закріплення її панівної ролі в суспільстві;

-здійсненняадміністративно-політичноїреформидержави (поділ на повіти) (1566);

-закріпачення селян (1588);

-покарання за кримінальні та цивільні правопорушення

Гетьманщина(Україна)

Пакти і Конституції прав і вольностей ВійськаЗапорозького (КонституціяПилипа Орлика), 1710

-створена в екзилі і не набула чинності, перший документ з назвою «Конституція»;

-передбачався розподіл влади на законодавчу та виконавчу;

-складалася з преамбули, 16 статей присягигетьмана.

Українська Народна Республіка

Конституція УНР, 1918

-УНР проголошуваласянезалежною,   парламентськоюреспублікою;

-всігромадянипроголошувалисярівними у своїх правах.

- надання прав національним меншинам.

Українська Соціалістична Радянська Республіка,

Українська

Радянська Соціалістична Республіка

Конституції УСРР, 1919,1929

Конституції УРСР, 1937, 1978

-дублювали радянські конституції, були декларативними в деяких питаннях;

-конституції соціалістичного типу (проголошувалась диктатура пролетаріату);

- декларувались громадянські права і свободи,  проголошувалась побудова соціалізму, право виходу зі складу СРСР, зміна назви (1937);

-влада народу, керівна роль комуністичної партії, право виходу зі складу СРСР (1978)

Україна

Конституція України, 1996

-Основний закон України;

-складається з преамбули, 15 розділів;

-розподіл  влади (законодавча, судова, виконавча),

-містить норми, які можуть бути основою галузевих правових норм;

-виконує юридичну,  політичну функції та інші

 

У. Узагальнення вивченого і введення його в систему раніше засвоєного

Слайд 15,16.Вчитель правознавства

Правознавство, інформатика:пропоную перевірити наскільки уважними ви були на занятті

«Так» чи«Ні»

1. Анімація - цеспеціальний відео-, або аудіоефект, доданий до основного тексту або до певного об’єкта.

2.  Архіватор -  це програма, яка перетворює у файлі дані з одного формату на інший.

3. За своєю структурою презентація –  це  набір слайдів.

4. Згідно з третім Литовським Статутомзапроваджувалось кріпацтво.

5. В період Радянської України  було прийнято 3 Конституції.

6. Відповідно до Конституції України закріплюється поділ влади на законодавчу, виконавчу, судову

 

УІ. Підсумок заняття

Слайд 17.Вчитель правознавства

1. Оцінка рівня знань з теми(Шкала досягнень) Пропоную повернутися до шкали досягнень і оцінити  свої знання та вміння з тем та позначити їх рівень на шкалі досягнень:

  • сумний смайл – я нічого  не знаю з теми;
  • байдужий – я орієнтуюсь в темі;
  • веселий – я добре знаю тему

(Коментар вчителя)

Слайд 18.2. Визначення результативності заняття(Незакінчені речення)

Підводячи підсумки заняття, закінчимо речення:

Навчилися…

Дізналися…

Я можу це застосувати в таких випадках…

Вчитель інформатики

Слайд 19. 3. «Займи позицію»Ми навчитися додавати анімацію до презентації, прошу визначитися потрібна вона чи ні? Та прокоментувати відповідь.

Слайд 20.Вчитель правознавстваЗвичайно, на занятті ми розглянулилише основні пам’яткиукраїнського права.Але ми бачимо,що дотримання певних законів у житті, а також дотримання певних правил при оформленні інформації полегшує нам сприймання життяДякую за співпрацю!


 

 


Опорний конспект

Анімація (франц. animation – оживлення) – вид кіномистецтва, в якому рух об’єктів моделюється з використанням мальованих (графічна анімація), об’ємних (об’ємна анімація) або створених з використанням комп’ютерних програм (комп’ютерна анімація) об’єктів.

 Ефекти анімації можна застосовувати до малюнків, тексту, таблиці, фільму, звуку. Ми розглянемо з вами анімацію тексту і малюнків.

   До розташованих на слайді об'єктів можна застосувати чотири основні типи анімаційних ефектів.

  • Вхід –  визначає спосіб появи об'єкта на слайді.
  • Виділення –  дає можливість виділити певний об’єкт серед решти розташованих на слайді об'єктів.
  • Вихід –  визначає,  яким чином об'єкт буде зникати зі слайда.
  • Шляхи переміщення. Найцікавіший тип анімації об'єктів. Він дає можливість створити шлях, уздовж якого буде рухатись об'єкт.

Для одного об'єкта можна створити кілька анімаційних ефектів.

 

Опорний конспект

Анімація (франц. animation – оживлення) – вид кіномистецтва, в якому рух об’єктів моделюється з використанням мальованих (графічна анімація), об’ємних (об’ємна анімація) або створених з використанням комп’ютерних програм (комп’ютерна анімація) об’єктів.

 Ефекти анімації можна застосовувати до малюнків, тексту, таблиці, фільму, звуку. Ми розглянемо з вами анімацію тексту і малюнків.

   До розташованих на слайді об'єктів можна застосувати чотири основні типи анімаційних ефектів.

  • Вхід –  визначає спосіб появи об'єкта на слайді.
  • Виділення –  дає можливість виділити певний об’єкт серед решти розташованих на слайді об'єктів.
  • Вихід –  визначає,  яким чином об'єкт буде зникати зі слайда.
  • Шляхи переміщення. Найцікавіший тип анімації об'єктів. Він дає можливість створити шлях, уздовж якого буде рухатись об'єкт.

Для одного об'єкта можна створити кілька анімаційних ефектів.


 

docx
До підручника
Інформатика (рівень стандарту) 10 клас (Морзе Н.В., Вембер В.П., Кузьмінська О.Г.)
Додано
21 січня 2019
Переглядів
730
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку