Конспект уроку
Урок
15.11.2018, 1 кл
Предмет: «Я досліджую світ»
Тема уроку: «Рослини восени»
Мета уроку: систематизувати знання учнів про характерні ознаки осені в живій природі, збагачувати знання учнів про рослинний світ рідного краю восени; розвивати пізнавальну активність та творчі здібності учнів, мислення, пам'ять, спостережливість, естетичні почуття, позитивні емоції; пробуджувати бажання любити і охороняти природу, захоплюватися її красою. Виховувати любов до природи.
Що роблять діти | Що робить учитель | Як почуваються діти | Що відчував той, хто проводив урок | ||
Діяльність | Час, хв | Діяльність | Час, хв | ||
1.Ранкова зустріч. | 3 | Вітається з дітьми | 2 | Зацікавлені | Зосередженість |
2.Відгадують загадку про осінь, слухають тему уроку. | 2 | Загадує загадку, повідомляє тему уроку. | 2 | Зацікавлені | Зосередженість |
3. Дискутують, чому осінні місяці різні. | 3 | Координує. | 3 | Зацікавленість | Зацікавленість |
4. Гра «Так чи ні». | 4 | Ставить запитання дітям | 2 | Пожвавлення. | Задоволення |
5.Обговорюють у групах « Чому в природі відбувається листопад» | 5 | Спостерігає. Координує. | 3 | Задоволення | Спокій |
5. Вправа «Незакінчені речення» | 5 | Координує. | 3 | Зацікавленість | Зацікавленість. |
6. Групова робота | 7 | Координує. | 2 | Зацікавленість, задоволення. | |
7.Виставка учнівських робіт | 3 | Координує. | 2 | Задоволення | |
8. Підсумок уроку. Висловлюють власну думку, відповідаючи на запитання | 5 | Ставить запитання дітям | 5 | Зацікавленість | Зосередженість |
Підсумок уроку : поглибили знання про осінь, познайомились з причинами листопаду, визначили на яких деревах облітає листя найшвидше, на яких найпізніше, які дерева не скидають листя, чому в природі відбувається листопад
Криворізька загальноосвітня школа I –III ступенів №41
Урок з теми:
« Рослини восени»
в 1 класі
Розробила :
вчитель початкових класів
Назаренко Лариса Миколаївна
м. Кривий Ріг
2018р.
Назаренко Лариса, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.
Урок
15.11.2018, 1 кл
Предмет: «Я досліджую світ»
Тема уроку: «Рослини восени»
Мета уроку: систематизувати знання учнів про характерні ознаки осені в живій природі, збагачувати знання учнів про рослинний світ рідного краю восени; розвивати пізнавальну активність та творчі здібності учнів, мислення, пам'ять, спостережливість, естетичні почуття, позитивні емоції; пробуджувати бажання любити і охороняти природу, захоплюватися її красою. Виховувати любов до природи.
Що роблять діти |
Що робить учитель |
Як почуваються діти |
Що відчував той, хто проводив урок |
||
Діяльність |
Час, хв |
Діяльність |
Час, хв |
||
1.Ранкова зустріч. |
3 |
Вітається з дітьми |
2 |
Зацікавлені |
Зосередженість |
2.Відгадують загадку про осінь, слухають тему уроку. |
2 |
Загадує загадку, повідомляє тему уроку. |
2 |
Зацікавлені |
Зосередженість |
3. Дискутують, чому осінні місяці різні. |
3 |
Координує. |
3 |
Зацікавленість |
Зацікавленість |
4. Гра «Так чи ні». |
4 |
Ставить запитання дітям |
2 |
Пожвавлення. |
Задоволення |
5.Обговорюють у групах « Чому в природі відбувається листопад»
|
5 |
Спостерігає. Координує. |
3 |
Задоволення |
Спокій |
5. Вправа «Незакінчені речення»
|
5 |
Координує. |
3 |
Зацікавленість |
Зацікавленість. |
6. Групова робота |
7 |
Координує. |
2 |
Зацікавленість, задоволення. |
|
7.Виставка учнівських робіт |
3 |
Координує. |
2 |
Задоволення |
|
8. Підсумок уроку. Висловлюють власну думку, відповідаючи на запитання |
5 |
Ставить запитання дітям |
5 |
Зацікавленість |
Зосередженість |
Підсумок уроку : поглибили знання про осінь, познайомились з причинами листопаду, визначили на яких деревах облітає листя найшвидше, на яких найпізніше, які дерева не скидають листя, чому в природі відбувається листопад
Рослини восени . ( 1 клас)
Мета:формувати ключові компетентності: вміння вчитися; загальнокультурну компетентність (бережливе ставлення до природи); соціальну – (продуктивно співпрацювати з різними партнерами в групі, проявляти ініціативу); формувати предметні компетентності: узагальнити і систематизувати знання учнів про характерні ознаки осені в живій природі, збагачувати знання учнів про рослинний світ рідного краю восени; розвивати пізнавальну активність та творчі здібності учнів, мислення, пам'ять, спостережливість, естетичні почуття, позитивні емоції; пробуджувати бажання любити і охороняти природу, захоплюватися її красою. Виховувати любов до природи.
Обладнання: зразки осіннього листя різних порід дерев, вироби з природного матеріалу, листя дерев.
Предмети, що інтегруються: природнича, технологічна, мовно-літературна.
Хід уроку
І. Ранкова зустріч.
1.Привітання
Ви сьогодні вже проснулись?
Мамі зранку посміхнулись?
Клас наш радо вас вітає!
Настрій кожен гарний має?
Станьмо разом в дружне коло!
Привітай нас, рідна школо!
(Діти стають у коло і разом з учителем промовляють вітання, супроводжуючи слова рухами рук).
Доброго ранку! Доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Хай тупають ніжки.
Працюють голівки,
І сяють усмішки.
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажаєте ви. Бажаю вам я!
2. Інформація.
-Сьогодні я отримала невідомого листа. Щоб дізнатися хто це - давайте разом відгадаємо загадку
Прийшла дівчина до хати
Взялась хазяйнувати.
Вправно скриню відімкнула-
В жовту свитку все вдягнула……(Осінь )
-Скажіть, що ви сьогодні побачили, перш ніж вийти з дому до школи?
3. Щоденні новини.
-Що ви можете сказати про стан погоди сьогодні?
- Який сьогодні день? Число? Місяць?
- Яка пора року?
- Який стан неба?
- Чи є опади, вітер?
-Подумайте і скажіть, що ви очікуєте від нашого уроку, яким він має бути? (цікавим, веселим, корисним, пізнавальним,продуктивним)
-А я очікую, що ви на уроці будете працьовитими, активними, життєрадісними, обізнаними та щасливими.
ІІ.Оголошення теми і мети уроку.
-На попередньому уроці ми ходили на екскурсію в осінній парк.
І сьогодні продовжимо вести розмову про рослини восени.
І урок хочу розпочати віршем. Адже гарний вірші допомагає побачити світ яскравішим, неначе розмальованим чарівними фарбами. Дуже хочу, щоб ви навчилися слухати вірші серцем, розуміти ті почуття, які хотів передати в них автор
1. Вірш про листопад.
Листопад
Осінь, осінь, листопад,
Жовте листя стелить сад,
За моря в краї далекі
Відлетіли вже лелеки.
Хмари небо затягли,
Вітер віє з-за гори,
Ходить осінь листопадом,
Жовте листя стелить садом.
(А. Житкевич)
- Колись давно в народі його ще називали грязень, хмурень, листопадник. Як ви думаєте, чому третій місяць осені отримав такі назви?
-Поміркуйте і відгадайте який місяць про себе може говорити так: «Я останній місяць осені. Мене часто називають Чорнотропом. Та мені більше подобається ім’я Льодостав – адже я починаю вкривати кригою річки й озера. Я люблю посумувати. Адже без мене грудень не прийде».
-Який колір має листопад?
‒Який колір осені подобається вам найбільше? Чому?
‒Чому осінь часто називають золотою?
‒Який з осінніх кольорів нагадує золото?
‒Погляньте у вікно і назвіть слова, якими можна розповісти про осінь.
- Осінь хазяйнує скрізь, куди не поглянь. Прибрала золотом сади, парки, ліси, струшує додолу жовте, багряне листя. Дивишся і милуєшся: чарівниця пофарбувала усе навколо в червоні й жовті, багряні й мідні кольори!
2.Фізхвилинка
- Діти, пограємось у гру «Так чи ні»?
- Чи відбувається це восени:
1.Осінь дарує нам полуниці;
2.Осінь фарбує листя у зелені кольори;
3.Восени ніч стає довшою, а день – коротшим;
4.Восени дощів дуже мало;
5.Осінь приходить після зими;
6.Осінь дарує нам картоплю, буряк, капусту;
7.Розцвітають підсніжники, тюльпани, нарциси ?
8.Жовтіють і відмирають трав'янисті рослини ?
9.Жовкне і опадає листя на деревах і кущах ?
10.Достигають плоди черешні, вишні, малини ?
11.Цвітуть яблуні, вишні, груші ?
12.Цвітуть чорнобривці, айстри, жоржини, хризантеми ?
13.Залишаються зеленими сосни і ялини ?
14.Достигають плоди калини, горобини, шипшини, дуба ?
Обговорюємо:
- Що таке листопад? Хто з вас спостерігав це явище?
-Пригадайте і розкажіть, які почуття воно у вас викликає.
- Як починається листопад? Він починається на всіх деревах одночасно чи ні?
3.Вправа «Незакінчені речення»
Найшвидше облітає листя з дерев:……..
Найпізніше листя облітає листя з:…………
Не скидають листя такі дерева:…………..
Звертаю увагу дітей на те, що зниження температури повітря призводить до швидкої зміни забарвлення листя. Швидше відбувається і листопад. Особливо швидко опадає листя після заморозків.
- Чому в природі відбувається листопад? З настанням холодів ґрунт охолоджується, а разом з ним і волога, що знаходиться у ґрунті. Охолоджену воду коріння рослин не всмоктує. Крім того, листя покривалося б снігом, і під його вагою обламувалися б гілки.
4.Групова робота. Виготовлення аплікації
Діти роблять аплікацію «Осінь».,використовуючи листя різних порід дерев
Виставка учнівських робіт.
ІІІ. Підсумок уроку .
Які явища відбуваються з рослинами восени?
— Які зміни в природі спричиняють ці явища? (Осінь принесла прохолоду, знижується температура повітря, сонце світить, але не гріє. День стає коротше, осінні дощі холодні, перші заморозки.)
— Чому відбувається листопад у дерев і кущів?
— Чи є рослини, які на зиму не скидають листя?
— Яке значення має листопад для життя дерев і кущів?
Цікаво знати!
Листя, що впало, теж приносить користь. Розкладаючись, воно збагачує ґрунт добривами. Крім того, щільний килим торішнього листя служить хорошою перешкодою для дощової і паводкової води, не дає струмкам розмити родючий шар. Вкрите першим снігом опале листя — ця ще одна «ковдра» для тих, хто залишився зимувати на поверхні ґрунту.