Дніпро ЕТНОГРАФ Згадки про Дніпро знаходять в стародавніх літописах. Відомості про нього є в працях Геродота, Птоломея. У 440 р. до н. е. Геродот назвав річку Борисфеном, вважав її головною річкою Скіфії, а по значенню порівнював із Нілом. назва походить від ірано-скіфського слова “данаіпр”, де “дана”- вода, потік. На мові осетин, це слово і сьогодні означає “падаюча вода”. Слов'яни по доброму називали - Славутичем.
Дніпро ФОЛЬКЛЬОРИСТ Дніпро жива вода В переліску, де трава зростає, З джерела Дніпро бере свій біг. І Волга його перелітає І хлоп'ята переходять вбрід. Мрію про море все плекає, І росте собі і вглиб і вшир, Берега плечима розсуває, Ніби славний русич богатир. Приспів: Біжить через роки, Біжить через віки, Не зна упинку й спокою не зна, Дніпра жива вода – 2 р. Історія жива мойого краю. Біжить через роки Біжить через віки. Міста й людей звеличує, єднає. Дніпра жива вода – 2 р. Жива вода мойого краю.
Дніпро ГЕОГРАФ 1.Дніпро по довжині 3 річка в Європі. 2.Витік на Валдайській височині із невеликого болота Аксенінський мох. 3.Дніпро впадає в Дніпровський лиман Чорного моря. 4.Річка тече з півночі на південь. 5.Дніпро належить до басейну Атлантичного океану і до басейну Чорного моря. 6.Живлення в основному талими водами, а також за рахунок дощових та підземних вод. 7.Розливається навесні, межень – восени. 8.Дніпро типова рівнинна річка. 9.Найбільші притоки: праві - Прип'ять, Тетерів, Інгулець, Рось; ліві - Десна,Самара, Псьол.
Дніпро ЕКОНОМІСТ По Дніпру йде головний вантажообіг: лісоматеріали, хліб, будівельні матеріали. На Дніпрі знаходяться великі річкові порти: Київ, Черкаси, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Херсон. На річці побудовані ГЕС , та каскад водосховищ. Дніпровська вода використовується, як питна, в ній виловлюють рибу. Другим за площею басейном України і 14 в Європі є Дністер.
Дністер ФОЛЬКЛЬОРИСТ Для Дністра загальнопоетичного епітета немає. І хоча він мало оспіваний у народних піснях і легендах, усе-таки не буде помилково назвати Дністер поетичним. Адже в його кришталевих водах віддзеркалюються могутні лісисті Карпати, широкі лани Поділля, безкраї степи Причорномор'я, сонячна Молдова.
Дністер ГЕОГРАФ 1. Дністер – найбільша річка Західної України. Його довжина 1362 км. 2.Річка бере початок із гори Разлун в Карпатах. 3.Впадає в Дністровський лиман Чорного моря. 4.Тече з північного-заходу на південь. 5.Відноситься до басейну Атлантичного океану. 6.Живлення в основному снігове, а влітку – дощове. 7.В верхній течії – це типова гірська річка, в нижній – рівнинна. 8.Для Дністра характерні часті паводки. 9.Головні притоки: праві – Стрий, Свіча, Бистриця; ліві – Збруч, Серет.
Південний Буг ЕТНОГРАФ Південний Буг був відомий ще давнім грекам . Геродот у своїх працях згадував його під назвою Гіпаніс. Річка оспівана в народних піснях та думах. Південний Буг ЕТНОГРАФ Південний Буг був відомий ще давнім грекам . Геродот у своїх працях згадував його під назвою Гіпаніс. Річка оспівана в народних піснях та думах.
Південний Буг ГЕОГРАФ 1. Довжина 806 км. 2. Бере початок на Подільській височині. 3. Впадає в Бузьський лиман Чорного моря. 4. Належить до басейну Атлантичного океану. 5. Тече із півночі на захід та південь. 6. Живлення дощове, снігове, підземними водами. 7. Річка рівнинна, на ній є пороги. 8. Притоки: Інгул, Синюха.
Сіверський Донець ЕТНОГРАФ Сіверський Донець протікає в Україні своєю середньою течією і є правою притокою Дону. Назва “Донець” утворена від “дон” за допомогою зменшувального суфікса “ець”, тобто малий Дон, “мала річка”. Річка починається на землі, що колись належала слов'янському племені сіверян - це й зумовило її назву.
Сіверський Донець ГЕОГРАФ 1. Довжина річки 1053 км, а в межах України 672 км. 2. Бере початок на Середньоросійській височині в Белгородській області. 3. Є притокою Дону. 4. Належить до басейну Атлантичного океану. 5. Живлення снігове, дощове, підземними водами. 6. Повінь навесні. 7. Річка рівнинна. 8. Притоки: Оскіл, Лугань, Казанний Торець.
Дунай ЕТНОГРАФ Давньогрецький поет Гесіод назвав Дунай сином бога океану. А один із найбільш учених мужів давнини, Геродот, вважав Дунай найбільшою рікою світу. Насправді він є 2 за Дунай ЕТНОГРАФ Давньогрецький поет Гесіод назвав Дунай сином бога океану. А один із найбільш учених мужів давнини, Геродот, вважав Дунай найбільшою рікою світу. Насправді він є 2 за довжиною в Європі після Волги, лише 13 в Євразії, 26 в світі. Назва річки походить від двох кельських слів “doni” і “vitas” , що означають “стрімка річка”. Данаус називали давні римляни, Істр – давні греки, Дунаус – німці, Доунавь – слов'яни.
Дунай ФОЛЬКЛЬОРИСТ Тихо-тихо, Дунай воду несе, Тихо-тихо, Дунай воду несе. А ще тихіше , дівча косу чеше Чеше, чеше та й на Дунай несе. “Пливи, пливи, косонько з водою, ти попливеш а я за тобою.” При Дунаю явір зелененький, під явором коник вороненький. На конику золоте сідельце, На сідельці козак молоденький.
Дунай ГЕОГРАФ 1. Довжина Дунаю в межах України 174 км. 2. Початок Дунаю в Швальцвальді. 3. Впадає в Чорне море, де ділиться на 3 рукави. 4. Тече із заходу на схід. 5. Дунай належить до басейну Атлантичного океану. 6. Живлення снігове та дощове. 7. У верхній течії – це гірська річка, а в нижній течії – рівнинна. 8. Паводок буває в травні, межень – серпень. 9. Притоки: Тиса, Прут.
Дунай ЕКОНОМІСТ Велике значення Дунаю як транспортного шляху, джерела гідроенергії, зрошення, водопостачання, риболовлі. Головний район риболовлі – нижня течія , дельта Дунаю. На Дунаї розташовані Дунай ЕКОНОМІСТ Велике значення Дунаю як транспортного шляху, джерела гідроенергії, зрошення, водопостачання, риболовлі. Головний район риболовлі – нижня течія , дельта Дунаю. На Дунаї розташовані столиці: Вена, Будапешт, Белград. На лівому березі розташоване місто Ізмаїл – український порт.
Висновки ЕКОЛОГА Річки України протікають через господарсько освоєні та густозаселені райони, тому забруднені відходами виробництва (фенолами, сполуками міді, цинку) і комунального господарства. Значну загрозу для річок становлять добрива, отрутохімікати, які потрапляють з полів разом з талою та дощовою водою. Потребують розв'язання питання очищення використаних вод, щоб зменшити “цвітіння” води. Створення штучних водойм призвело до вилучення з сільськогосподарського використання земельних угідь.
Висновки ЕКОЛОГА Велике економічне лихо прийшло на Дніпро в квітні 1986 р., коли сталась трагедія на Чорнобильській АЕС. У донних відкладах дніпровських водосховищ виявлені значні площі з підвищеним рівнем радіації. СУСПІЛЬСТВО ПОВИННО ЗВЕРНУТИ УВАГУ НА ОЧИЩЕННЯ РІЧКОВИХ СИСТЕМ УКРАЇНИ.