Презентація. "16 простих кроків до здорового раціону"

Про матеріал
Презентацію створено за матеріалами освітнього порталу "ЗнаЇмо". Про прості кроки до здорового харчування.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

16 ПРОСТИХ КРОКІВ ДО ЗДОРОВОГО РАЦІОНУПрезентацію підготувала класний керівник Липоводолинської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів Лариса Карпенко

Номер слайду 2

1. Ніколи не пропускай сніданок. Намагайся снідати в першу годину після прокидання й вечеряти не менш ніж за три години до сну. Роби один-два перекуси до й після обіду.2.Їж поволі. Витрачай на сніданок, обід або вечерю двадцять-тридцять хвилин, на перекус не менше десяти хвилин.

Номер слайду 3

3. Не відволікайся під час їжі на телевізор, комп’ютер чи книжку. Інакше можеш не помітити, як з’їси забагато.

Номер слайду 4

4. Не плутай емоції з голодом. Якщо дуже хочеться солодощів, дозволь собі маленьку порцію. А краще з’їж фруктів або випий води.

Номер слайду 5

5. Пий звичайну воду без смаку, орієнтуючись на відчуття спраги.6. Пий не більше склянки фруктового соку на день. Сік (особливо з доданим цукром) містить багато простих вуглеводів. Свіжі овочі й фрукти корисніші за сік, у них більше харчових волокон. Якщо не маєш змоги їсти багато свіжих овочів і фруктів, заміни їх мороженими, сушеними, консервованими. Але стеж, щоб у них не було багато доданого цукру або солі.

Номер слайду 6

7. Їж не більше двадцяти п’яти грамів цукру на день — це п’ять чайних ложок. Дорослим можна їсти не більше п’ятдесяти грамів, але й цю порцію бажано зменшити. Й не забувай, що цукор є не лише в солодощах, а й у напоях та деяких продуктах, які ми не сприймаємо як солодкі.

Номер слайду 7

8.Їж менше оброблених продуктів, у яких забагато солі й жиру — готових соусів, консервів, копченого, ковбаси, сосисок, паштетів.

Номер слайду 8

9. Клади менше солі, цукру та жиру у страви, які готуєш удома. Навіть соус можна зробити кориснішим, замінивши сіль на спеції.10. Якщо сіль, то йодована. Норма споживання солі на день — п’ять грамів, або одна чайна ложка.

Номер слайду 9

11. Відмовся від шкідливих трансжирів, які на етикетці позначають як «частково гідрогенізовані жири», «кулінарний» або «кондитерський» жир. Вони є в цукерках, тістечках, печиві й тортах.

Номер слайду 10

12. Використовуй рослинну олію — соняшникову, кукурудзяну, лляну, оливкову. Сала й вершкового масла краще їсти небагато.

Номер слайду 11

13. Обирай цільнозерновий хліб і хлібці. Макарони — з твердих сортів пшениці, а рис — нешліфований.

Номер слайду 12

14. Не розморожуй продукти за кімнатної температури. Краще покласти їх на полицю холодильника, де температура близько 4 градусів. Приготовлені страви не тримай поза холодильником понад дві години.

Номер слайду 13

15. Добре розігрівай раніше приготовлену їжу, а суп доводь до кипіння.

Номер слайду 14

16. Багато рухайся. Приділяй спорту, фізкультурі, велосипеду, прогулянкам принаймні пів години щодня.

Номер слайду 15

Поради створено за освітнім порталом https://znaimo.gov.ua/

pptx
Додано
30 січня 2022
Переглядів
690
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку