§ 4. АБЕТКА ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИБілокузьминівський ліцей Костянтинівської міської ради Донецької областіРозробила: Прокоф’єва Л. Р.,практичний психолог, учитель основ здоров’я
Номер слайду 2
У парах, групах чи в колі розкажіть про фільми-катастрофи,які ви переглянули (завдання попереднього уроку).1. Обговорення: Як діяли персонажі цих фільмів?Які прийоми домедичної допомоги вони застосовували?Чому в реальному житті свідки нещасних випадків не завжди надають домедичну допомогу потерпілим (не мають відповідних навичок, думають, що вже пізно щось робити, бояться заразитися ВІЛ...)?
Номер слайду 3
Відомо, що лише 20 % тих, хто загинув від травм, опіків чи занурень у воду, мали ушкодження, несумісні з життям. Решту потерпілих можна було врятувати, вчасно надавши їм допомогу. В Україні від нещасних випадків щороку гине майже 30 тисяч осіб, тож ціна ненадання такої допомоги — 24 тисячі людських життів.
Номер слайду 4
1. Пригадайте ситуації, коли люди потребували невідкладної домедичної допомоги.2. За допомогою матеріалу цього параграфа виконайте практичне завдання на с. 33.3. Якщо маєте змогу, запросіть рятувальника з місцевого відділення Державної служби з надзвичайних ситуацій або лікаря чи медичну сестру зі «швидкої допомоги», щоб відпрацювати ці важливі навички під їхнім керівництвом. Відпрацюйте з ними агоритм евакуації з будівлі школи.4. Коли є нагода попрактикуватися на спеціальних тренажерах, неодмінно скористайтеся нею.
Номер слайду 5
Визначення стану потерпілого. Відразу перевірити наявність ознак життя: пульсу і дихання, а за їх відсутності — реакцію зіниць на світло.• Наявність пульсу можна визначити, поклавши чотири пальці на сонну артерію або на зап’ясток. Переконайся, що пальці відчувають пульс потерпілого, а не твій (мал. 3, б).• Наявність дихання можна визначити за підніманням та опусканням грудної клітки або за допомогою дзеркальця (мал. 3, в). Нерегулярні (менш як 6 разів на хвилину) дихальні рухи є ознакою клінічної смерті!• Наявність реакції зіниць на світло (мал. 3, г). Широка нерухома зіниця свідчить про відсутність мозкового кровообігу.
Номер слайду 6
Штучне дихання і масаж серцяhttps://www.youtube.com/watch?v=E1 N9 YYH5 Jb. U Перегляньте відео «Серцево-легенева реанімація дорослого: непрямий масаж серця і штучне дихання»
Номер слайду 7
Непрямий масаж серця
Номер слайду 8
Як уникнути ризику інфікування при контактах з кров'ю
Номер слайду 9
Надання домедичної допомоги у надзвичайних ситуаціях. За допомогою вчителя або батьків (під час дистанційного навчання) виконайте практичні дії. Уявіть, що ви стали свідками надзвичайної ситуації, в якій постраждали люди. Продемонструйте:як визначати стан потерпілого;як робити штучне дихання;як робити непрямий масаж серця;як уникнути ризику інфікування ВІЛ, надаючи домедичну допомогу.
Номер слайду 10
Номер слайду 11
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯОпрацювати § 4. АБЕТКА ДОМЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ2. Практична робота: Виконайте практичні дії (ст.29) та надішліть фото- або відео-звіт про виконання.4. Виконати тест за посиланням