Презентація для 6 класу НУШ на тему: "Ресурси Світового океану. Господарська діяльність людини у Світовому океані.". (за підручником авт. Запотоцький С. П., Карпюк Г. І., Гладковський Р. В.)
Ресурси Світового океану. Господарська діяльність людини у Світовому океані. Kohanova Olga
Номер слайду 2
с.196 Ресурси Світового океану. Ресурси Світового океану. БіологічнірослиннітваринніМінеральніпаливніруднінерудніЕнергетичніхвилітечіїприплививідпливи
Номер слайду 3
Як ви вже знаєте, у Світовому океані нараховують понад 15 тис. видів рослин. Найбільш цінні для людства зелені, червоні та бурі водорості. Вони постійно входять до харчового раціону мешканців приморських та острівних країн. Біологічні ресурси: рослинного походження
Номер слайду 4
Пізнаймо більше. Відомо більше 100 видів їстівних водоростей. Їх збирають, сушать та додають як добавку до страв і кормів. З морських водоростей отримують йод, бром, соду. Рослини, викинуті прибоєм на узбережжя, люди використовують як добриво для ґрунтів.
Номер слайду 5
Біологічні ресурси: тваринного походження. Як ви вже знаєте, у Світовому океані нараховують близько 160 тис. видів тварин.
Номер слайду 6
З-поміж біологічних тваринних ресурсів людство найбільше використовує рибу. Тунець. Окунь. Вомер. Хек. Скумбрія. Барабуля
Номер слайду 7
Також цінність мають молюски кальмармідіїустрицівосьминіг
Номер слайду 8
Також цінність мають ракоподібні (краби,креветки)
Номер слайду 9
Мінеральні ресурси. Мінеральні ресурси Світового океану складають різноманітні речовини, розчинені в морській воді, та мінерали і гірські породи, що залягають на його дні чи шельфі.
Номер слайду 10
Мінеральні ресурси. На морському шельфі залягають величезні поклади паливних мінеральних ресурсів — нафти, природного газу та кам’яного вугілля. Сучасні технології дозволяють видобувати перші два з них.
Номер слайду 11
Мінеральні ресурси. Світовий океан — невичерпне джерело для отримання прісної води.
Номер слайду 12
Енергетичними ресурсами. Енергетичними ресурсами Світового океану є енергія припливів, відпливів, хвиль, морських течій.
Номер слайду 13
Енергетичними ресурсами. У багатьох державах уже працюють припливні електростанції
Номер слайду 14
2. Наслідки господарської діяльності людини у Світовому океаніЩоб знайти місце залягання нафти і природного газу, проводять зондування звуковими хвилями, які є небезпечними для морських організмів.
Номер слайду 15
2. Наслідки господарської діяльності людини у Світовому океаніНебезпеку становлять також витік зі свердловини нафти чи природного газу, аварії на танкерах, нафто- й газодобувних платформах..
Номер слайду 16
2. Наслідки господарської діяльності людини у Світовому океаніЧерез витік нафти ділянки океану вкриваються плямами, які обмежують морським тваринам доступ до їжі, світла, повітря.
Номер слайду 17
2. Наслідки господарської діяльності людини у Світовому океаніУ Світовий океан водні потоки виносять із суходолу величезну кількість побутового сміття (пластикові пляшки, поліетиленові пакети, бляшанки тощо)
Номер слайду 18
2. Наслідки господарської діяльності людини у Світовому океаніЗ кожним роком сміття накопичується все більше і більше. Морські тварини ковтають сміття, заплутуються в ньому, а відтак і гинуть.
Номер слайду 19
2. Наслідки господарської діяльності людини у Світовому океаніВ океанічних глибинах здійснюють поховання дуже шкідливих для людей речовин, які є відходами промислового виробництва. А вони стають причиною загибелі цілих груп морських тварин.
Номер слайду 20
Домашнє завданняпрочитати с. 196-199 Підготуйте пороєкт «Океан у небезпеці» (малюнок, презентація, комікс)